TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowy Urbino 12 wjechał do Poznania. Początek dostaw
INFOBUS.PL - Opublikowano: 10.01.2019 17:00:23 1 komentarz
fot. Marcin Nader, poznanskie-autobusy.pl

Do Poznania przyjechały już dwa Nowe Urbino 12. Łącznie Solaris przekaże Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu 19 autobusów tego typu. Będzie to finał wartego prawie 51 mln PLN brutto kontraktu na dostawę łącznie 37 pojazdów.

Przypomnijmy, że chodzi o umowę między Solarisem a poznańskim MPK, którą podpisano we wrześniu 2017 r. Kontrakt opiewał na 50 844 812,58 PLN brutto. Za te pieniądze w Poznaniu miało się pojawić 37 autobusów- 19 standardowych i 18 przegubowy. Cena jednostkowa za Nowego Urbino 12 dla MPK wyniosła 934 662 PLN netto, natomiast za przegubowego "jamnika" 1 309 926 PLN netto.

Dostawy Nowych Urbino 18 rozpoczęły się pod koniec wakacji. Pisaliśmy o tym tutaj. Z kolei solówki miały trafić do Poznania jako ostatnie. Dwa nU12 właśnie został dostarczone MPK. Pod względem wyposażenia- choć o tym na razie ogólnie- nie ustępują swoim dłuższym braciom.

Dostęp na pokład tych w pełni niskopodłogowych "jamnikom" jest możliwe dzięki trzem wejściom w układzie 2-2-2. Solaris zastosował drzwi firmy Ventura. Zgodnie wymogami obowiązującymi od kilku lat wymogami poznańskiego MPK drugie i trzecie drzwi są odskokowe-przesuwne, a jedynie pierwsze otwierają się do środka.

W dwunastometrowych Solarisach postawiono na ekonomiczną kompletację napędu. Serce stanowi niespełna siedmiolitrowy silnik Cummins ISB6.7E6 280B. To niespełna siedmiolitrowa jednostka napędowa o mocy 204 kW i 1082 Nm maksymalnego momentu obrotowego, naturalnie spełniająca normę Euro 6. Zblokowano ją z automatyczną skrzynią biegów ZF 6AP1200B.

Jednak downsizingowy komplet to nie wszystko. Solarisy posiadają system rekuperacji. Energia kinetyczna, która w trakcie hamowania odzyskowego jest przekształcana w energię elektryczną pozwala pozyskać dodatkową moc, którą można wykorzystać np. do zasilania SIP. Powinno to zapewnić kilkuprocentowe oszczędności w zużyciu paliwa a także wydłużyć żywotność akumulatorów.

Marka Solaris jest poznaniakom doskonale znana. Zgodnie z przyjętymi standardami, pojazdy zostały wyposażone w bogaty SIP, system liczenia pasażerów, oszczędne oświetlenie LED-owe. W nowych autobusach są także porty USB, dzięki którym można naładować urządzenia mobilne, a od pewnego czasu takie ładowarki są już u poznańskim standardem.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MPK Poznań
Solaris
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....