TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowy Urbino 12 dla Radomia. Dzięki DLA i Grupie Irex
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.08.2016 17:21:53 6 komentarzy
fot. MZDiK Radom

Kilka dni temu spółki Irex-4 ze Świętochłowic oraz Dolnośląskie Linie Autobusowe z Wrocławia odebrały 24 egzemplarze Nowego Urbino 12. Debiutująca w kolejnym mieście nowa odsłona Solarisa stanie się stałym widokiem na radomskich ulicach przez najbliższe 10 lat.

Ich debiut w służbie liniowej odbędzie się 21 sierpnia. Wtedy też zacznie się rozłożone na trzy etapy wprowadzanie ich do ruchu. Komplet będzie można spotkać na liniach nr 3, 8 i 13 ostatniego dnia sierpnia.

Pozyskanie 24 Nowych Urbino 12 przez Irex-4 i DLA było możliwe dzięki zawartej w marcu umowie z radomskim Miejskim Zarządem Dróg i Komunikacji. Urzędnicy przez 10 lat będą mogli zamówić u partnerów usługi przewozowe w wymiarze ok. 13 mln wzkm. Konsorcjum na początku za swoje usługi będzie inkasować stawkę 5,67 zł/wzkm netto.

Debiutujące w Radomiu Nowe Urbino 12 umożliwiają podróż 98 pasażerom. 31 osób będzie miało zagwarantowane podróżowanie na siedzeniach Ster 8MU Ultra Light z miękką wkładką. 14 foteli jest dostępnych z niskiej podłogi. Wejścia na pokład jest możliwe dzięki trzem wejściom w układzie 2-2-2. Zastosowano drzwi niemieckiej firmy Bode.

Konsorcjum zdecydowało się postawić na pojazdy z kompletem downsizingowym. Autobusy napędzają amerykańskie silniki Cummins ISB6.7E6 280B o mocy 209 kW. To niespełna siedmiolitrowe jednostki, które osiągają 1080 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Naturalnie spełniają normę Euro 6. Zblokowano je z automatycznymi skrzyniami biegów ZF EcoLife.

Autobusy posiadają klimatyzację przestrzeni pasażerskiej. Opartą ją na agregacie Konvekta UL500 o mocy 26 kW. Naturalną wentylację zapewnia siedem przesuwnych okien. Pasażerowie mają do dyspozycji jedno gniazdko USB. Autobusy są monitorowane oraz posiadają kompletny system informacji pasażerskiej, który oparto na rozwiązaniach firmy R&G . Składa się on z trzech zewnętrznych wyświetlaczy diodowych o wysokiej rozdzielczości, jednego wewnętrznego, tablicy LCD 23" oraz głosowych zapowiedzi przystanków.

Autobusami Irex-4 oraz DLA podzielili się po równo. Śląska firma będzie swoje "jamniki" garażować w podradomskiej miejscowości Ślepowron. Wrocławska spółka swoją zajezdnię ulokowała w położonej na północy miasta dzielnicy Wincentów. Konsorcjum wspólnie zajmie się obsługą linii nr 13. Linia nr 8 "trafi" do Irexu-4, z kolei DLA będzie miało monopol na "trójce".


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZDiK Radom
DLA Wrocław
Irex-4
Solaris
Nowy Urbino
 • olaf – 21.08.2016

  Irex wywodzi się z Sosnowca :-I

 • Sosnowiec – 21.08.2016

  Radom nie zasługuje na nowe Urbino. Stare Neoplany to max co powinni mieć.

 • Sosnowies – 21.08.2016

  Sosnowiec zasługuje ?Tylko że Radom je ma

 • farafiu – 21.08.2016

  Czyli wg Was też nie zasługuje na nówki hybrydy Volvo? :P

 • Pasażer – 22.08.2016

  Bardzo ładnie prezentują się w radomskim malowaniu.

 • Deef Lepard Histeria – 22.09.2017

  Brak umowy o prace czyli firma ma miesiac urlopu z kazdego kierowcy w kieszeni.Ciekawe czy gamonie z mzdik wzieli to pod uwage przy wyborze przewoznika.Zycze im prywatyzacji i umow zlenia lub samozatrudnienia.Radomski rynek pracy dostal w tylek.Prezydencie Witkowski gratulacje sila w precyzji moze Pana jara umowa zlecenie lub samozatrudnienie no comment.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....