TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowy świat 3D w Daimler Buses
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.01.2020 11:00:57
Nowy świat 3D w Daimler Buses

Daimler Buses przejmuje wiodącą rolę w produkcji części zamiennych z drukarki 3D i dzięki temu oferuje klientom wysokiej jakości, szybko dostępne części. Pod koniec 2020 roku będą one produkowane w najwyższej jakości bezpośrednio w BusWorld Home i dostosowane do wymagań klienta.

3D na zewnątrz i wewnątrz

Korzystając z druku 3D, dział autobusowy Daimler może szybko, elastycznie, ekonomicznie i ekologicznie reagować na pilne wymagania klientów, w szczególności w przypadku rzadko zamawianych komponentów lub specjalnych życzeń klientów. Obejmuje to pokrywy i uchwyty, a nawet rozciąga się na różnorodną gamę pojedynczych wsporników. Obecnie we wnętrzu autobusu stosuje się już złożone, niezwiązane z bezpieczeństwem elementy drukowane 3D, które do tej pory składały się z kilku pojedynczych elementów, takich jak plastikowe zaślepki do metalowych elementów mocujących i zawiasów. Ponadto, obecnie Centrum Kompetencji w zakresie druku 3D szczegółowo bada ponad 300 000 różnych części zamiennych do autobusów pod kątem ich przydatności jako części drukowanych w 3D - około 200 z nich zostało już zatwierdzonych do drukowania 3D. 

W następnym etapie Daimler Buses chce stale rozszerzać swoją ofertę, mając na celu przede wszystkim możliwość bezpośredniego drukowania części zamiennych 3D dla klientów. Ponadto, Centrum Kompetencji pracuje nad optymalizacją surowców używanych do drukowania, tak aby drukowane części spełniały przyszłe wymagania specyfikacji spodziewane w ciągu najbliższych kilku lat. Druk 3D pozwala również na wytwarzanie elementów metalowych do późniejszego montażu w pojazdach. Te części zamienne są również bardziej wytrzymałe niż konwencjonalne elementy, ponieważ zastosowany tu proces drukowania 3D jest procesem spawania mikroskopowego.

Oferta dla klientów

Od połowy 2020 roku Omniplus będzie również mógł dostarczać spersonalizowane elementy wystroju wnętrz z nadrukiem 3D, zgodnie z konkretnymi życzeniami klientów. Bez względu na to, czy są to wstawki uchwytów, panele boczne foteli autokaru, najwyższej jakości elementy dekoracyjne do rozkładanych stolików czy przyciągające wzrok logo klienta w strefie wejściowej - wszystkie z nich można zaprojektować z własnym wystrojem i grafiką oraz zamówić z różnymi powierzchniami (ziarniste, gładkie lub inne). Procedura zamówień zostanie wkrótce uruchomiona za pośrednictwem sklepu internetowego Omniplus w portalu On, do którego będzie można przesyłać bezpośrednio spersonalizowane dane. Dzięki temu zalety nowej technologii drukowania 3D staną się namacalne.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
druk 3D
części zamienne
Daimler Buses
Niemcy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....