TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowy operator w Radomiu
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.03.2016 15:00:45 6 komentarzy
Można powiedzieć, że radomskiej komunikacji skończyła się pewna epoka. (fot. MZ, phototrans.pl)

W piątek, 4 marca Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu podpisał dziesięcioletnią umowę z nowym operatorem w swojej sieci. To konsorcjum Dolnośląskich Linii Autobusowych, Meteora i Irexu-4. 23 nowe pojazdy, które spółki zobowiązały się wprowadzić do ruchu pojawią się na radomskich ulicach do końca sierpnia.

Przetarg na obsługę wybranych linii autobusowych MZDiK ogłosił 12 października. Jego zwycięzca miał w ciągu 10 lat od podpisania umowy wykonać przewozy w wymiarze do 13 mln wzkm. Do ich obsługi należało pozyskać przynajmniej 23 autobusy klasy maxi (22 liniowe, minimum jeden rezerwowy). Pojazdy mają być wyposażone w klimatyzację, monitoring, systemy informacji pasażerskiej oraz Radomskiej Karty Miejskiej. Do ruchu miały być wprowadzane w trzech transzach- 170, 175 i 180 dni od podpisania umowy.

10 grudnia radomski organizator komunikacji dokonał otwarcia ofert. Otrzymał aż siedem propozycji. Najtańsza opiewała na 5,67 zł/wzkm netto, zaś najdroższa na 6,93 zł/wzkm netto. MZDiK kosztorysową stawkę określił na 6,31 zł/wzkm netto. Przy okazji omówiliśmy szczegółowo każdą z ofert.

22 lutego zamawiający wskazał najkorzystniejszą jego zdaniem ofertę. Przedstawiło ją wspomniane na początku wrocławsko-śląskie konsorcjum. Partnerzy zobowiązali się realizować przewozy za 5,67 zł/wzkm netto. Ponadto pozyskają 23 nowe solówki, których dostawcą będzie Solaris.

W związku z tym, że do 3 marca nie wpłynęło żadne odwołanie od rozstrzygnięcia przetargu MZDiK podjął decyzję o szybkim podpisaniu umowy ze zwycięskim konsorcjum. Nastąpiło to 4 marca. Od tego dnia umowa będzie obowiązywać 10 lat. Pierwsze nowe autobusy powinny wyjechać na ulice Radomia 21 sierpnia, pozostałe pięć i dziesięć dni później.

To jednak nie jedyna zmiana w radomskiej komunikacji. Od 1 marca zmieniła się obsługa linii autobusowych nr 3, 8 i 13. Ich wyłącznym operatorem na podstawie rocznej umowy obowiązującej od 1 marca 2014 r. była spółka Michalczewski. Jednak z powodu uwarunkowań prawnych niemożliwe było jej przedłużenie.

Do czasu przejęcia zadań na linia nr 3, 8 i 13 przez nowego operatora ich obsługą w znakomitej większości zajmie się radomskie MPK. Michalczewski pozostanie obecny w dni powszednie na jednej brygadzie linii nr 13. W efekcie można powiedzieć, że po 22 latach historia zatoczyła koło. To także koniec pewnego rozdziału w dziejach radomskiego transportu publicznego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZDiK Radom
Michalczewski
DLA
Meteor
Irex-4
MPK Radom
 • new – 07.03.2016

  Solarisy. Good news!

 • Ratt – 07.03.2016

  I to chyba IV generacja?

 • szofer – 07.03.2016

  W Olsztynie, też któraś z tych trzech for teraz weszła na rynek i odrazu z czwartą generacją. Ale w Radomiu chyba okaże się ze kontrakt jest za mały i nie będzie się opłacać kupować droższa generację

 • Ratt – 07.03.2016

  A ile sztuk jest w Olsztynie?

 • szofer – 07.03.2016

  Też koło 20, tylko ze ja nie myślę o ilości autobusów, tylko bardziej o watrosi jednego wozokilometra czy to ile będzie musiał nowy operator zainwestować w zaplecze techniczne ciekawe jak to rozwiąże, po za tym ciekaw jestem jakie umowy daje kierowcom i jak płacić. Ma ktos takie info?

 • michalsc – 08.03.2016

  Irex/Meteor na śląsku "zatrudnia" kierowców na umowę - zlecenie lub samozatrudnienie. Stawka na zleceniu z tego co słyszałem to około 13zł brutto. Dodatków brak. Jakieś grosiki za święta tylko. Życzę powodzenia nowym kierowcom. Na pewno się przyda.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....