TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowy eko-pakiet Voith
DARIUSZ WIĘCŁAWSKI - Opublikowano: 22.11.2012 13:11:47
Nowy eko-pakiet Voith

W oczekiwaniu na nadchodzące wejście w życie norm emisji spalin Euro 6, Voith zaprezentował na targach IAA w Hanowerze nowy pakiet rozwiązań zwiększających wydajność układu napędowego. Do najważniejszych zalet tego pakietu dla przewoźników należy zaliczyć zmniejszone zużycie paliwa, ograniczenie emisji spalin i większą niezawodność. Na pakiet składają się trzy komponenty, wyraźnie wpływające na wydajność całego układu napędowego. Jego podstawą jest nowa, 6-stopniowa automatyczna skrzynia biegów. Kolejnym elementem jest dostosowujący się do warunków topograficznych program zmiany przełożeń SensoTop, który umożliwia szybką i precyzyjną zmianę biegów w optymalnych zakresach obrotów silnika. Zestaw ten uzupełnia system telemetryczny DIWA SmartNet, który w sposób ciągły monitoruje stan techniczny skrzyni biegów. Bezzwłocznie powiadamia on przewoźnika o wszelkich nieprawidłowościach w pracy skrzyni, umożliwiając szybką reakcję i, co za tym idzie, uniknięcie dodatkowych kosztów wynikających z nieplanowanego wyłączenia taboru z eksploatacji.

W porównaniu z poprzednikiem, skrzynia biegów DIWA.6 pozwala zaoszczędzić do 5% paliwa. Jest to możliwe m.in. dzięki ograniczeniu ciśnienia roboczego do 5 barów. Tylko to rozwiązanie pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie na paliwo nawet o 3%. Dodatkowo, skrzynia biegów DIWA.6 wyposażona jest w system, który pozwala uniknąć uruchomienia silnika przy włączonym hamulcu roboczym. Dzięki zoptymalizowanemu systemowi Automatic Neutral Switch (ANS), skrzynia biegów może dłużej pozostawać odłączona od silnika, co daje kolejne oszczędności na paliwie. Co nie mniej ważne, nowo opracowany amortyzator wibracji skrętnych pozwala zmieniać przełożenia przy jeszcze mniejszej prędkości silnika.

Telemetryczny system DIWA SmartNet jest kolejnym wartościowym elementem, pozwalającym ograniczyć koszty. System przesyła okresowo dane eksploatacyjne pojazdu przez mobilne radio na serwer internetowy. Wszelkie nieprawidłowości w działaniu skrzyni biegów mogą więc zostać zidentyfikowane na wczesnym etapie. Informacje o awariach są automatycznie przesyłane SMSem lub na adres e-mail. Umożliwia to więc podjęcie działań zapobiegających awariom, co przekłada się na krótsze okresy wyłączenia taboru z eksploatacji i rzadsze, nieplanowane unieruchomienia pojazdów. Autobus miejski, który zużywa mniej paliwa, dłużej pozostaje na trasie i spędza mniej czasu na warsztacie –wszystko to umożliwia nowy pakiet rozwiązań zwiększających wydajność układu napędowego firmy Voith.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
IAA
Voith

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....