TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowy dworzec w Sosnowcu otwarty
Krzysztof Lączak 12.01.2007 - Opublikowano: 16.01.2007 14:58:16 4 komentarze
Nowy dworzec w Sosnowcu otwarty

W dniu 8.01.2007 w obecności Prezydenta Miasta Kazimierza Górskiego, radnych miejskich, oraz przedstawicieli gmin Będzin i Dąbrowa Górnicza jak i KZK GOP PKM Sp. z.o.o odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego Dworca Autobusowego w Sosnowcu przy ulicy Mościckiego. Modernizacja dworca jest częścią projektu pod nazwą „Modernizacja infrastruktury autobusowej transportu publicznego na terenie gmin Będzin, Dąbrowa Górnicza i Sosnowiec.”W ramach tego programu zamontowano już dwie sygnalizacje świetlne, wykonano pętlę do zawracania dla autobusów, zakupiono łącznie 72 autobusów (dostawy są w trakcie realizacji). W ostatniej części realizacji projektu przewiduje się modernizacje ponad 300 przystanków autobusowych w tym 171 w samym Sosnowcu. Cały projekt obejmuje 22 linie autobusowe przebiegające przez 3 zagłębiowskie miasta. 18 z nich skupia się na nowym dworcu. Koszt modernizacji dworca wyniósł 1,1 mln zł. Cały projekt kosztuje ponad 70 mln zł z czego 29 mln zł dofinansowano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, 3 gminy dofinansowały projekt kwotą 5 mln zł, i PKM Sosnowiec wydał na ten cel około 35 mln zł. Administratorem dworca został Miejski Zakład Zasobów Lokalnych, który obiecał zagospodarować punkty handlowo-usługowe zlokalizowane w obiekcie jak i toalety. Dworzec jest przez 24h na dobę pilnowany przez pracownika firmy ochroniarskiej.

W ramach Projektu pn. „Modernizacja infrastruktury autobusowej transportu publicznego na terenie gmin: Będzin, Dąbrowa Górnicza i Sosnowiec”zostały, bądź zostaną zakupione w przyszłości także pojazdy komunikacji miejskiej:
- 42 autobusy dwunastometrowe marki Jelcz M121I Mastero,
- 30 autobusów piętnastometrowych marki Solaris Urbino 15 (III generacji).
Obecnie na liniach komunikacyjnych objętych projektem jeżdżą już nowe autobusy marki Jelcz M121I (zakupione w 2005r.), które można rozpoznać przede wszystkim po tym, ze posiadają oznakowanie (zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne) zgodne z wytycznymi Unii Europejskiej. W ramach realizacji Projektu zostanie ponadto wykonany szereg prac budowlanych o szerokim zasięgu, obejmujących m.in. modernizację: prawie 300 przystanków autobusowych wraz z zatokami (na terenie: Gminy Sosnowiec –101 przystanków, Gminy Będzin –48 przystanków, Gminy Dąbrowa Górnicza –91 przystanków), dworca autobusowego w Sosnowcu przy ul. Mościckiego, a także wybudowanie nowej pętli przy ul. Kleeberga w Sosnowcu, sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. 11 Listopada –ul. Mjr. Hubala Dobrzyńskiego w Sosnowcu, sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Al. Blachickiego - ul. Kisielewskeigo w Sosnowcu. Zakupione nowe autobusy będą sukcesywnie wprowadzane do eksploatacji w ramach realizacji Projektu oraz stanowić będą narzędzie służące do obsługi wytypowanych 22 linii komunikacyjnych. Realizacja Projektu pozwoli na wzrost atrakcyjności Zagłębia Dąbrowskiego poprzez: zmniejszenie zatłoczenia na drogach, poprawę bezpieczeństwa ruchu oraz zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska naturalnego, itp. Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 70 mln złotych, z czego 49,26% tych kosztów zostanie sfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Sosnowiec
dworzec
autobus
 • – 21.01.2007

  Co wy tu za bzdury piszecie? Jakie 18 linii, na których skupia się ten projekt przejeżdża przez ten dworzec? Z tych 22 linii tylko 34 i 622 mają przystanki na tym dworcu, pozostałe tędy nie przejeżdżają...

 • bruner – 24.01.2007

  Nie tylko 622 i 34 również 116 i to tyle

 • 000 – 30.01.2007

  A dlaczego nie ma ubikacji dla kierowców

 • hanys – 25.03.2007

  gorole wy to sie mocie fajnie

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....