TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowy autobusowy przewoźnik we Wrocławiu: Mobilis!
- Opublikowano: 06.09.2019 18:00:46
Nowy autobusowy przewoźnik we Wrocławiu: Mobilis!

Bez niespodzianek we Wrocławiu. Miejski przewoźnik otrzymał cztery oferty na liniowe podwykonawstwo i wybrał najtańszą z nich, czyli od warszawskiej firmy Mobilis.

6 września MPK Wrocław poinformowało o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu na obsługę pakietu linii na terenie miasta. Przypomnijmy, że to liniowe zamówienie udało się rozstrzygnąć za drugim razem, a o pierwszym podejściu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ. Natomiast w powtórce miejska spółka otrzymała oferty od czterech firm:

  • Mobilis, który znów zaproponował najniższą cenę i dostał za to 100 przetargowych pkt. Za całość byłoby to 120 996 200 zł brutto. Stołeczny gigant zaproponował następujące stawki jednostkowe: 8,35 zł/wzkm netto w przypadku kursów "dwunastkami" i 12,11 zł/wzkm netto za przegubowce (średnio 9,26 zł netto). Tu warto porównać z pierwszym przetargiem MPK. Pierwsze staniały z 8,60 zł netto, z kolei drugie podrożały z 11,83 zł netto.

  • Minimalnie droższa okazałą się Arriva, która zdobyła 99,84 pkt. Spółka zaoferowała bardzo zbliżone stawki dla każdego typu autobusów. W przypadku krótszych to 9,49 zł/wzkm netto. Dłuższe to z kolei 9,79 zł/wzkm netto. Średnia stawka początkowa to 9,56 zł netto. To z kolei daje 121 205 300 zł brutto za całość.

  • Trzecią i niespodziewanie najdroższą ofertę przedstawiła radomska firma Michalczewski (95,71 pkt), która od 2015 r. jest podwykonawcą wrocławskiego MPK. Stawkę początkową za kursy "dwunastkami" przewoźnik skalkulował na 9,20 zł/wzkm netto. Przeguby to więcej, bo 11,65 zł/wzkm netto. Średnia wychodzi 9,79 zł netto. Całość daje 126 418 000 zł brutto. Porównując to z poprzednim przetargiem mamy istotną zmianę- dwie różne stawki zamiast jednej w wysokości 10,75 zł netto.

  • Ostatnią ofertę przedstawiły wrocławskiego Dolnośląskie Linie Autobusowe (96,14 pkt.), które w kuluarach był wskazywane na czarnego konia przetargu. Cały kontrakt spółka wyceniła na 125 853 600 zł brutto. Z kolei stawki jednostkowe wyniosły 9,09 zł/wzkm za kursy autobusami klasy MAXI oraz 11,74 zł/wzkm neto przy przegubowcach, a zatem średnio 9,76 zł netto.. W tym przypadku mamy do czynienia z spadkiem stawek. Odpowiednio z 9,69 zł netto i 12,28 zł netto.

W tej sytuacji Mobilis w zasadzie może już szukać bazy we Wrocławiu. Do rozstrzygnięcia jest też kwestia zakupu nowych autobusów. Na jakie marki postawił Mobilis? Opcji jest przynajmniej kilka.

Liniowe warunki

O warunkach najnowszego kontraktu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ. Przypomnijmy tylko, że podwykonawca MPK Wrocław nie będzie musiał już dysponować 40 autobusami, a 30. (18. klasy MAXI, 12. klasy MEGA), docelowo fabrycznie nowymi z bogatym wyposażeniem, bardzo zbliżonym do 50. szt. Mercedesów Citaro G C2, które niedługo zaczną trafiać do floty MPK Wrocław.

W początkowym okresie obowiązywania umowy nowy podwykonawca miałby przejąć od miejskiego przewoźnika obsługę linii 109, 119 (tylko w weekendy) 122, 132 i 609. Przewozy będą obejmowane w trzech etapach:

  • od 18 stycznia 2020 r. - osiem autobusów klasy MAXI, w tym jeden rezerwowy

  • od 1 lutego 2020 r. - osiem autobusów klasy MAXI, w tym jeden rezerwowy

  • od 4 kwietnia 2020 r. - 10 autobusów klasy MEGA, w tym dwa rezerwowe

Moment zakończenia realizacji wrocławskiego kontraktu to 28 luty 2025 r.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linie
MPK Wrocław
Mobilis
Arriva
DLA Wrocław
Michalczewski

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....