TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowości Voith na Kongresie UITP w Genewie
Dariusz Więcławski - Opublikowano: 17.05.2013 15:28:58
Nowości Voith na Kongresie UITP w Genewie

Kongres UITP w Genewie zbliża się wielkimi krokami. Voith zaprezentuje podczas tej wystawy komponenty pozwalające zwiększyć wydajność transportu oraz rozwiązania na potrzeby konstrukcji autobusów miejskich i pojazdów szynowych. Uwaga zwiedzających skupiała się przede wszystkim na automatycznej przekładni dla autobusów miejskich DIWA.6 oraz na rozwiązaniach DIWA Excellence. Voith zwracał uwagę także na efektywne wykorzystywanie skrzyń biegów DIWA w systemach BRT oraz na bardzo lekki sprzęg CFRP dla pojazdów kolejowych.

Wybiegając w przyszłość, w związku z planowanym wdrożeniem norm emisji spalin Euro 6, firma Voith opracowała nowy pakiet zwiększający wydajność. Jego centralnym punktem jest automatyczna skrzynia biegów DIWA.6, która w porównaniu ze swoją poprzedniczką umożliwia ograniczenie zużycie paliwa do 5%. Jest to możliwe dzięki zmniejszeniu ciśnienia roboczego oraz dzięki zastosowaniu inteligentnego systemu uruchamiania skrzyni, który zapobiega ruszeniu z załączonym hamulcem. Także zoptymalizowany program automatycznego przełączania skrzyni w tryb neutralny (ANS) w odpowiednich momentach wyłącza pracę skrzyni biegów, co także pozwala zaoszczędzić paliwo. Uzupełnieniem pakietu zwiększającego wydajność są: system SensoTop, uzależniający program zmiany biegów w zależności od topografii terenu oraz system telemetryczny DIWA SmartNet. Dzięki temu ostatniemu, przewoźnik może na bieżąco monitorować parametry eksploatacyjne swoich autobusów przez GPRS, co umożliwia uniknięcie awarii i skrócenie ewentualnego czasu wyłączenia pojazdu z ruchu.

DIWA Excellence –bardziej wydajny serwis

DIWA SmartNet stanowi także istotny komponent programu DIWA Excellence, globalnego programu serwisu i wsparcie technicznego dla skrzyń biegów DIWA. Indywidualnie skonfigurowany dla każdego przewoźnika system DIWA Excellence ma na celu ograniczenie kosztów eksploatacji i skrócenie ewentualnych okresów wyłączenia z ruchu. Zakres oferowanych usług obejmuje optymalizację zużycia paliwa w oparciu o zebrane dane eksploatacyjne, możliwość podmiany uszkodzonej przekładni na sprawną, umowy dotyczące serwisu i konserwacji, a także działania obsługowe o charakterze prewencyjnym.

DIWA w autobusach BRT

Już ponad 10 000 przekładni automatycznych DIWA znalazło zastosowanie w autobusach przeznaczonych dla systemów BRT w Ameryce Południowej, Azji, Australii i krajach NAFTA. Tym, co odróżnia systemy BRT od standardowych linii autobusowych jest przede wszystkim wyższa prędkość handlowa, uzyskana dzięki wydzieleniu dla autobusów specjalnych pasów ruchu. Prędkości handlowe są nawet dwa razy wyższe niż w przypadku tradycyjnych połączeń autobusowych, co jest możliwe dzięki unikaniu zatorów drogowych oraz uzyskiwaniu wyższych prędkości na odcinkach międzyprzystankowych. Przekładnie automatyczne Voith DIWA są cenione wśród nabywców autobusów dla systemów BRT ze względu na ich wydajność, wysoką dostępność oraz solidność wykonania. Ponadto, systemy BRT przyczyniają się do znacznej poprawy jakości powietrza. Np. w Mexico City, uruchomienie systemu BRT spowodowało ograniczenie emisji dwutlenku węgla o ok. 80 000 ton rocznie.

Założona w 1867 r. firma Voith działa w branży energetycznej, paliwowej, papierniczej, surowcowej oraz transportowej i motoryzacyjnej. Obecnie zatrudnia ponad 42 000 osób, generuje obroty rzędu 5,7 miliarda euro, prowadzi działalność w ok. 50 krajach na całym świecie. Jednocześnie jest jedną z największych firm rodzinnych w Europie.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Voith

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....