TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowe życie zajezdni MPK Łódź na Limanowskiego [FILM]
INFOBUS.PL - Opublikowano: 14.11.2019 16:00:50
fot. MPK Łódź

Nowa hala serwisowa i część administracyjno-socjalna w zajezdni MPK Łódź przy ulicy Limanowskiego została ukończona. Wykonawca prac, czyli ALSTAL Grupa Budowlana Spółka z o.o., realizuje prace zgodnie z przyjętym harmonogramem. 

Gotowe są już instalacje m.in: grzewcza, wentylacji, sprężonego powietrza, myjni automatycznych, oczyszczalni biologiczno-mechanicznej i instalacji wodno-kanalizacyjnej. Inne wyposażenie też jest niemal w całości zainstalowane.


W uroczystości otwarcia hali wczoraj, 13 listopada udział wzięli przedstawiciele Zarządu i kierownictwa spółki, Urzędu Miasta Łodzi, wykonawcy robót i innych instytucji zaangażowanych w budowę. Zebranych powitał Prezes Zarządu MPK-Łódź Sp. z o.o. – pan Zbigniew Papierski, następnie głos zabrała Prezydent Miasta Łodzi – pani Hanna Zdanowska. Jako kolejny wypowiadał się pan Stanisław Świątek – Dyrektor Operacyjny firmy ALSTAL.

"Pozostaje mi jeszcze podziękować, przede wszystkim Pani Prezydent, że to za jej kadencji nasza komunikacja zmienia się nie do poznania" – podsumował wypowiedzi pan Prezes Papierski. Następnie goście udali się na krótką wycieczkę po terenie nowej hali, podczas której kierownik zajezdni – pan Grzegorz Matusiak – szczegółowo opowiedział o wyposażeniu nowego obiektu.

Nowe zaplecze w szczegółach
Prace przy wznoszeniu innych budynków niezbędnych do funkcjonowania zajezdni są również zaawansowane. Mury stacji paliw i prace związane z montażem zbiorników są już ukończone, trwa montaż instalacji wodociągowych. Widać też już żelbetową konstrukcję portierni. Teren wokół obiektów w dużej części został już uporządkowany.

Hala serwisowa posiada 25 stanowisk do obsługi autobusów, docelowo ma być w niej serwisowanych 200 pojazdów. W budynku znajduje się również myjnia, warsztaty, magazyny i stacja kontroli pojazdów. Z halą sąsiaduje część administracyjno-socjalna zajezdni, w której oprócz biur powstają m.in. dyspozytornia, pomieszczenia socjalne dla 500 kierowców (maksymalnie 60 pracowników na godzinę) oraz 130 mechaników (maksymalnie 40 pracowników na zmianę).

Budynek ma dwie kondygnacje, a jego powierzchnia użytkowa to ok. 7 557 m kw. Gdy zajezdnia będzie mogła korzystać z nowego obiektu, zburzona zostanie stara hala przeglądowo-naprawcza. Kolejny etap to budowa siedziby Zakładu Przewozu Osób Niepełnosprawnych i rozbiórka obecnej stacji paliw.

Koszt modernizacji Zajezdni Limanowskiego to ok. 74 mln zł.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Łódź
ALSTAL
zajezdnia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....