TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe














Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe













Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane











Profile społecznościowe



Dodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowe wyzwania przed Pol-Miedź Trans
Krystian Kryczka - Opublikowano: 14.04.2011 19:24:12 2 komentarze
Nowe wyzwania przed Pol-Miedź Trans

Od 1 kwietnia Pol-Miedź Trans sp. z o.o. prowadzi obsługę linii pracowniczych na zlecenie firmy Hessung Elektonics Polska z Biskupi Podgórnych. Codziennie 15 autobusów, wyposażonych w klimatyzację, dowozi pracowników z okolic Dolnego Śląska.

Lubińska firma Pol-Miedź Trans sp. z o.o. należąca do grupy kapitałowej KGHM ‘’Polska Miedź’’S.A. nawiązuje nowe kontrakty na transport drogowy i kolejowy. Jedną z gałęzi transportu drogowego jest przewóz osób autobusami. Firma od wielu lat świadczy te usługi na najwyższym poziomie przejmując wieloletnie doświadczenie od ówczesnego Zakładu Transportu przy KGHM. Przekształcona firma rozwijała się i rozwija w dalszym ciągu w sposób bardzo dynamiczny pozyskując nowych klientów oraz liczne certyfikaty jakości świadczonych usług oraz nagrody biznesu. Historia usług transportu osób w Pol-Miedź Trans sp. z o.o. rozpoczęła się z chwilą otwarcia w latach 60tych ubiegłego wieku, kopalni rud miedzi na terenie Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego. Gigantyczna ilość zatrudnionych osób w branży górniczo-hutniczej miedzi wymusiła wzbogacenie taboru o nowe, bardziej wytrzymałe na obciążenia autobusy takie jak Autosan H9-20/H9-21 oraz turystyczne Jelcze PR 110D. Co kilka miesięcy, wraz ze wzrostem przewożonych ludzi, wzrastała też liczba autobusów. Na początku lat 90tych firma eksploatowała już kilkadziesiąt międzymiastowych autobusów Autosan H9-20/H9-21, Autosan H10-11/H10-12 oraz Jelcze PR 110D, które jak na owe czasy były pojazdami bardzo komfortowymi. Wycofywane z eksploatacji mniejsze pojazdy typu H9-15 produkcji Autosana były zastępowane przez autobusy Jelcz T120, które to były zmodernizowaną wersją modelu PR 110D. Do celów turystycznych zakupiono również autobus Ikarus, którego wyposażenie było nie lada luksusem. Wykorzystywano go głównie do transportu drużyny piłkarskiej Zagłębie Lubin, ale i nie tylko. Można go było również spotkać podczas obsługi regularnych linii pracowniczych.

Na początku nowego stulecia Pol-Miedź Trans mocno postawiła na nowoczesność i jakość świadczonych usług. Nabyto wówczas dużą partię autobusów Autosan A1010T Lider Midi, które to wówczas były nowością na polskim rynku. Zadowolenie z ich eksploatacji przełożyło się na zamówienie w roku 2004 ponad 30stu jednostek tego typu, ale w wersji Lider Midi 3. Wszystkie pojazdy wyposażono w uchylane fotele pasażerskie oraz nawiew. Tak duża dostawa umożliwiła wycofanie z eksploatacji lwiej części wysłużonych już Autosanów serii H9 i H10 a także najstarszych Jelcz PR. Rok po tym spółka zamówiła kolejne nowe autobusy. Tym razem padło na pojazdy Irisbus oraz Kapena. Efektem tego kontraktu był zakup dwóch mniejszych pojazdów Kapena 65C15 Thesi Intercity do obsługi mniej obłożonych linii oraz pojazdów Irisbus Axer wyposażonych w klimatyzację, uchylane fotele, barek oraz zestaw audo-dvd. Dzięki licznym inwestycją w tabor drogowy, kolejowy oraz modernizację zaplecza, firma uzyskała certyfikat jakości świadczonych usług ISO. Po roku 2005 zakupiono jeszcze autobusy Irisbus MidiRider, Autosani A1010T, małe VW Transporter a także luksusowe, turystyczne MAN-y. Od dnia 1 kwietnia Pol-Miedź Trans sp. z o.o. prowadzi również obsługę linii pracowniczych na zlecenie firmy Hessung Elektonics Polska z Biskupi Podgórnych. Codziennie 15 autobusów, wyposażonych w klimatyzację, dowozi pracowników tej firmy do jej siedziby z Wrocławia, Lubina, Legnicy, Jawora, Świdnicy, Dzierżoniowa, Ziębic, itd. Jest to pierwszy tak duży kontrakt na obsługę linii pracowniczych nie należących do KGHM ‘’Polska Miedź’’S.A.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Pol Miedź Trans
Autosan
Jelcz
  • SSV – 20.04.2011

    Organizacja wyjazdów po godzinie 15 z Fabryk LG w Biskupicach Podgórnych to jedna wielka tragedia. Tworzą się kilometrowe korki autobusów. Przy drodze nie ma chodnika co skutkuje pielgrzymką pieszych, poboczem w stronę wsi Małuszów.

  • klemens – 19.06.2011

    Jak rozkładem zajmuje się MB to na pewno jest to wielka lipa ;(

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....