TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowe Urbino 12 trafią do Bielska-Białej
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.10.2016 15:20:27 3 komentarze
fot. Konrad Bek

Wczoraj Miejski Zakład Komunikacji w Bielsku-Białej podjął decyzję o akceptacji jedynej oferty, która wpłynęła w powtórzonym przetargu na 38 autobusów klasy maxi. Do największego miasta Podbeskidzia trafią Nowe Urbino 12.

Warunki formalne drugiego podejścia do zakupu przez bielskie MZK opisaliśmy tutaj. W tekście tym wskazaliśmy także przyczyny, które spowodowały unieważnienie poprzedniego postępowania. Omówiliśmy także specyfikację techniczną. Bliżej tej kwestii przyjrzeliśmy się tutaj.

Na pozyskanie 38 autobusów jak już wstępie pisaliśmy zamawiający zaplanował wydatek rzędu 36,556 mln zł netto. Autobusy mają umożliwiać podróż przynajmniej 85 osobom, w tym minimum 25 na miejscach siedzących. MZK wymaga układu drzwi 2-2-2. Również i tym wypadku pojazdy posiadać silnik zasilany olejem napędowym. Jednostka ma mieć moc minimum 210 kW oraz osiągać przynajmniej 1100 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Automatyczna skrzynia biegów również w standardzie. Wszystkie autobusy mają być klimatyzowane oraz monitorowane.

Pewne nowości pojawią się w ramach systemu informacji pasażerskiej. MZK stawia tym razem na wyświetlacze diodowe o wysokiej rozdzielczości. Ponadto przewoźnik wymaga aby wewnątrz pojazdów znajdowały się tablice LCD 23". Do tego standardowo głosowe zapowiedzi przystanków. W efekcie będą to pierwsze autobusy standardowe w Bielsku-Białej z tak bogatym wyposażeniem.

Termin składania ofert upłynął 11 października. Bielski zakład otrzymał jedną propozycję. Przedstawił ją Solaris, który dostawę 38 egzemplarzy Nowego Urbino 12 zaoferował za 36,48 mln zł netto, wobec 36,556 mln zł netto, które na zakup zaplanowało wydać MZK.

Wczoraj, po ośmiu dniach analizy podjęto decyzję o akceptacji propozycji producenta z Bolechowa. Pierwsze 23 autobusy z tego zamówienia trafią do Bielska-Białej najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

W efekcie bielski projekt taborowy, który zakładał pozyskanie dzięki wsparciu unijnemu 50 nowych pojazdów można uznać za zakończony. Na TRASNEXPO MZK podpisało umowę z Solarisem na dostawę 10 sztuk Nowego Urbino 18 za ok. 13 mln zł netto. Natomiast dwa Iveco Daily Stratos za ok. 1,6 mln zł netto dostarczy ABP Bus&Coach.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Bielsko-Biała
Solaris
Nowy Urbino
RPO
 • pantek – 19.10.2016

  BRAWO SOLARIS!!!!!!!!!!!!

 • pawo – 20.10.2016

  To ta czwarta generacja solarisa

 • adrian bielsko – 20.10.2016

  bardzo super ciekawe kiedy podpisanie umowy jak sie pospiesza do w grudniu albo koncem listopada beda

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....