TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowe Trollino w Polsce. Po Gdyni - Tychy
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.09.2018 19:30:01
Nowe Trollino w Polsce. Po Gdyni - Tychy

Tyskie Linie Trolejbusowe przedstawiły pierwszą wizualizację zakupionych trolejbusów marki Solaris. W takich właśnie barwach nowe pojazdy zameldują się w bazie TLT.  Już w listopadzie.

Jak podkreśla TLT, przewoźnik Tychy będą trzecim miastem na świecie - po Żylinie (Słowacja) i Gdyni, które otrzyma Nowe Trollino zbudowane na nadwoziu nowej generacji Solarisa. Trzy zamówione trolejbusy te będą pracować na polskim napędzie firmy Medcom z Warszawy z silnikiem trakcyjny, TSA o mocy 160 KW. Zainstalowane  baterie trakcyjne litowo-tytanowe umożliwią regularną eksploatację liniową poza siecią trakcyjną, bez wpływu na parametry jazdy czy pracę ogrzewania/klimatyzacji.

Pojazdy będą dysponować miejscem siedzącym dla 29 pasażerów, w tym 8 siedzeń będzie dostępnych z niskiej podłogi. Łączna pojemność to minimum 82 osoby. Dostęp na pokład ma być zapewniony dzięki trzem wejściom w układzie 2-2-2. Nowe trolejbusy są wygodne i bardzo dobrze wyposażone. Nie zabraknie ponadto klimatyzacji, monitoringu, a także kompletnego systemu informacji pasażerskiej, który ma być kompatybilny z rozwiązaniami już teraz stosowanymi przez TLT. Pojazdy wyposażone zostaną też w system Śląskiej Karty Usług Publicznych.

Tak wyposażone trolejbusy mają się pojawić w Tychach w ciągu maksymalnie 10 miesięcy od podpisania umowy, czyli najpóźniej do 22 listopada. Warto dodać, iż umowa między TLT a Solarisem dotyczy również tzw. autoryzacji wewnętrznej, czyli napraw bieżących, obsługi, szkolenia kierowców, dostarczenie narzędzi. Udzielony został także długi okres gwarancji – 49 miesięcy.

Nie tylko trolejbusy

Zakup trolejbusów jest związany z projektem, jaki TLT realizuje wspólnie z Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej.

-"Obejmuje on przebudowę zajezdni, budowę części trakcji elektrycznej, zakup ponad 50 autobusów na cng, pojazdów technicznych i jednego autobusu elektrycznego – powiedział podczas podpisania umowy z Solarisem Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. – Wartość kontraktu to 163 mln zł. Zakup tych trzech trolejbusów to początek realizacji kontraktu i stanowi ważny element rozwoju TLT, obejmującego obsługiwanie tych części miasta, które nie posiadają trakcji.

Tak nowoczesnych pojazdów w TLT jeszcze nie ma, to swoiste połączenie elektrobusu z trolejbusem. Mają one jednak tę przewagę nad elektrobusem, że mogą poruszać się przez cały czas, gdyż ładowanie baterii następuje z trakcji, podczas poruszania się pojazdu.

-"Trolejbusy przeznaczone są obsługi powstającego Parku Wodnego i kursować będą na zmodyfikowanej E i nowej G – dodał Marcin Rogala, prezes TLT Tychy. – Część ul. Sikorskiego nie jest wyposażona w trakcję, jednak to nie przeszkadza, bowiem nowe trolejbusy mają nowoczesne baterie litowo-tytanowe, które umożliwiają przejechanie do 20 km z włączonymi wszystkimi systemami, w tym ogrzewaniem. Nowe trolejbusy zużywają zdecydowanie mniej energii, a ponadto w momencie hamowania odzyskuje energię, która dodatkowo zasila pojazd.

Obecne tabor TLT liczy 21 pojazdów, w tym 15 z zasilaniem bateryjnym. Jednak jest to zasilanie awaryjne, które umożliwia przejechanie 2-3 km. Tak więc nowe pojazdy stwarzają zupełnie nowe możliwości.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
trolejbus
TLT Tychy
 • Jan Kucharczyk – 10.09.2018

  Mi sie nie podoba :D

 • Jakub Stefaniak – 10.09.2018

  Nie wiem, kto wymyśla te teksty, ale Tychy nie będą trzecim miastem na świecie z nowym Trollino.

 • Andrzej Monikowski – 11.09.2018

  Fajne sa, czytałem że firma Impact, odpowiedzialna za baterie do elektrycznych autobusów, współpracująca właśnie z Solarisem chce się zaangażować w trolejbusy. Skoro mamy maista, które mają infrastrukture, to czemu nie?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....