TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowe trolejbusy dla czeskich miast
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.01.2016 12:00:19
Nowe trolejbusy dla czeskich miast - Zlin

Trolejbusowy koniec roku w Czechach. W grudniu Zlín odebrał dwa trolejbusy Škoda-Solaris 26Tr, Pardubice wzmocniły swój tabor o trzy pojazdy Škoda-SOR 30 Tr. Z kolei na Słowacji Presov dokupił dwa klimatyzowane modele 30 Tr.

Zlín

Kontrakt dla miasta Zlín jest o tyle wyjątkowy, że są to pierwsze w Czechach trolejbusy wyposażone w akumulatory, które umożliwiają pojazdom jazdę poza siecią trakcyjną. ?? Zlín jest pierwszym miastem w Republice Czeskiej, gdzie pojazdy z taki rozwiązaniem są wykorzystywane w transporcie publicznym" - mówi kierownik sprzedaży Skoda Electric Radek Karp. - Zlín to również pierwsze czeskie miasto, gdzie część trolejbusów wyposażyliśmy w całopojazdową klimatyzację.?

W ostatnich latach Zlín zakupił 25 trolejbusów wyprodukowanych przez Škoda Electric. Reprezentowały one aż cztery różne modele a ich łączna wartość wyniosła ponad 328 mln koron. Całość została dofinansowana z funduszy europejskich. Łącznie od 2004 r. Zlín zakupił 48 trolejbusy z logo Škoda.

Pardubice

Pod koniec roku czeskie Pardubice odebrały trzy nowe trolejbusy typu Škoda-SOR 30 Tr. To kontynuacja wcześniejszych dostaw, które zostały zapoczątkowane w 2010 r. i opiewały na łączną sumę 10 szt.: 6 szt. Škoda-Solaris 26 Tr i 4 szt. Škoda-Solaris 28 Tr.

Dodajmy, że trolejbusy Skoda jeżdżą w łącznie trzynastu miastach w Republice Czeskiej, w tym m.in. w Budziejowicach, Hradec Kralove i Pilźnie.

Preszów

I Słowacja. Przed końcem ubiegłego roku Skoda Electric przekazała dwa trolejbusy Škoda-SOR 30 Tr słowackiego Preszowa. ??Nowe pojazdy służą pasażerom od stycznia. Wyróżniają się klimatyzacją całopojazdową ? po raz pierwszy zastosowaną w naszych pojazdach dla tego miasta? - mówi kierownik w Skoda Electric Jitka Líšková.

Przypomnijmy, że Preszów w latach 2006-2014 odebrał łącznie dziewiętnaście trolejbusów Škoda-SOR. Taki właśnie układ produkcyjny (Škoda-SOR) jest najpopularniejszy na Słowacji, a utwierdził go największy trolejbusowy kontrakt w tym kraju ? na 120 trolejbusów dla Bratysławy (70 szt. Škoda-SOR 31 Tr i 40 szt. Škoda-SOR 30 Tr). Ponadto na Słowacji trolejbusy z logo Skoda jeżdżą jeszcze w Bańskiej Bystrzycy i Żylinie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Skoda
Czechy
Słowacja
trolejbus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....