TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowe Solarisy w Katowicach - elektryczne i spalinowe
- Opublikowano: 23.01.2019 10:00:18 1 komentarz
Nowe Solarisy w Katowicach - elektryczne i spalinowe

22 stycznia Solaris zawarł umowę z PKM Katowice na dostawę 25 szt. autobusów miejskich Urbino 12. W uroczystym spotkaniu uczestniczyła pani prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej (PKM) w Katowicach, Helena Ulanowska oraz członka zarządu PKM, Paweł Cyganek. Firma z Bolechowa ma 330 dni na realizację zamówienia, co oznacza, że pierwsze autobusy z nowej dostawy dotrą na Śląsk w grudniu 2019 roku. Całkowita wartość podpisanego porozumienia wynosi 22,85 mln zł netto.

Podpisana dzisiaj umowa to efekt wygrania przez wielkopolskiego producenta przetargu PKM Katowice, gdzie Solaris jako jedyny złożył ofertę. O tym kontrakcie więcej pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Spółka za 25 autobusów z serii Nowego Urbino 12 z silnikami DAF MX-11 zaoferowała sumę 28 105 500 PLN brutto, co daje jednostkową cenę nU12 na poziomie 914 000 PLN netto - w pakiecie z trzyletnią gwarancją.

Katowicki PKM na najnowszy zakup zarezerwował kwotę 30 135 000 brutto, co oznacza, że propozycja Solaris zamieściła się w budżecie i jej wybór pozostawał tylko formalnością. Tym samym, że w tym roku wielkopolskiego producenta czeka spalinowy powrót do Katowic, po praktycznie dwuletniej przerwie. W międzyczasie firma wygrała zamówienie PKM-u na pięć egzemplarzy elektrycznego Nowych Urbino 18, które sukcesywnie docierają do bazy śląskiego przewoźnika.

Zimny start

Zamówione przez PKM Katowice autobusy to dwunastometrowe Solarisy Urbino 12 z silnikami Paccar Euro 6 o mocy 220 kW. Będą one dodatkowo wyposażone w tzw. system zimnego startu, ułatwiający zapłon przy temperaturach sięgających -32 stopnie Celsjusza.

Na pokładzie nowoczesnych autobusów Solaris Urbino 12 dla PKM Katowice znajdzie się m.in. klimatyzacja, system monitoringu wizyjnego z zewnętrznymi oraz wewnętrznymi kamerami i rejestratorem, a także rozbudowany system informacji pasażerskiej dostosowanej do potrzeb osób niedowidzących, np. poprzez zastosowane przyciski w języku Braille'a. Autobusy wyposażone będą ponadto w energooszczędne oświetlenie w technologii LED, w tym także charakterystyczne dla tego przewoźnika dodatkowe, zewnętrze oświetlenie nad drugimi i trzecimi drzwiami. Nie zabraknie także gniazd USB, dzięki którym pasażerowie naładują swoje urządzenia mobilne oraz darmowego Internetu w technologii WiFi.

Na życzenie klienta, producent z Bolechowa zamontuje w dostarczonych pojazdach kabinę kierowcy typu zamkniętego. Jest to rozwiązanie mające na celu zapewnienie optymalnego poziomu komfortu i bezpieczeństwa pracy kierujących pojazdem. Kolejnym zastosowanym rozwiązaniem, wydatnie podnoszącym poziom bezpieczeństwa wszystkich znajdujących się na pokładzie pasażerów jest system gaszenia pożaru. Jest on wyposażony w dodatkowy czujnik w komorze silnika z sygnalizacją ostrzegawczą na pulpicie kierowcy oraz sygnalizacją dźwiękową w przestrzeni pasażerskiej.

140 jamników

Solaris współpracuje z katowickim PKM od 2002 roku. W tym czasie producent z Bolechowa dostarczył do Katowic blisko 140 pojazdów.

Oprócz autobusów wykorzystujących tradycyjne źródło napędu, wśród obecnych w Katowicach Solarisów możemy znaleźć także dwa innowacyjne mobilne ambulanse do poboru krwi wykorzystywane przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Pojazdy te są napędzane i zasilane wyłącznie energią elektryczną.

Niedawno rozpoczęła się także realizacja dostawy dla PKM pięciu bezemisyjnych przegubowych Solarisów Urbino 18 electric, w ramach kontraktu rozstrzygniętego w grudniu 2017 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
Solaris
PKM Katowie
  • czeslaw2 – 23.01.2019

    Brawo SB&C, brawo PKM Katowice!!!!!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....