TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowe Solarisy dla Świdnicy
- Opublikowano: 10.10.2013 23:05:48
Nowe Solarisy dla Świdnicy

Firma Solaris została wyłoniona w drodze przetargu. Wartość kontraktu przekracza 7 mln zł. Dzięki decyzji władz województwa dolnośląskiego MPK w Świdnicy otrzyma 4,8 mln zł unijnego wsparcia na zakup 8 nowych autobusów. –To znaczący krok, który oznacza wymianę 1/3 taboru MPK na zupełnie nowe pojazdy. Nowoczesne, pojemne i ekologiczne autobusy za kilka miesięcy wyruszą na ulice i będą służyć mieszkańcom. To bardzo dobra wiadomość –mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

 Andrzej Sienkiewicz, dyrektor sprzedaży Solaris Bus &Coach dodaje, że firma wraca do Świdnicy po 12 latach. –Ale nasze autobusy nadal dobrze służą mieszkańcom, a ich przebiegi zbliżają się do miliona kilometrów. To świadczy o ich dobrej jakości –uważa i zapewnia, że spółka dostarczy do Świdnicy najnowocześniejsze produkty.

–Wymagania i wyposażenie autobusów zostało szczegółowo rozpisane. To duże wyzwanie również finansowe, dlatego dostawa będzie rozłożona na dwa etapy. W pierwszym –do końca lutego 2014 r. –otrzymamy cztery autobusy 12-metrowe. W drugim etapie –do końca maja 2014 r. –dwa pojazdy 12-metrowe i dwa o długości 8,9 m –dodaje Wiktor Karol, prezes MPK Świdnica.

Waldemar Wlazło, dyrektor sprzedaży regionu południowo-zachodniego Solaris przyznaje, że autobusy są szyte na miarę. –Każdy z samorządów ma inne wymagania, dlatego produkcja rozpoczyna się po podpisaniu umowy –dodaje.

W 2014 r. do Świdnicy dotrze trzecia –najnowsza –generacja autobusów miejskich Urbino. Konstrukcja każdego z Solarisów będzie wykonana ze stali odpornej na korozję. Pojazdy te są niskopodłogowe i posiadają funkcję „przyklęku”, obniżającą wysokość wejścia o około 70 mm, a także rampę, ułatwiającą wjazd osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim. Wnętrze pojazdu będzie przestronne, ciche i wygodne. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewni monitoring przestrzeni pasażerskiej i przed pojazdem, a także system gaszenia pożarów w komorze silnika. Autobusy będą wyposażone w nowoczesny system pasażerskiej informacji wizualnej i głosowej.

Dostawa 8 fabrycznie nowych autobusów na potrzeby komunikacji miejskiej jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 pod nazwą: „Poprawa jakości i bezpieczeństwa komunikacji publicznej poprzez zakup przyjaznych dla środowiska autobusów do obsługi linii komunikacyjnych na terenie Miasta Świdnica i Gmin Świdnica i Marcinowice”.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
MPK Świdnica
Solaris
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....