TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowe przejście graniczne z Rosją
- Opublikowano: 08.12.2010 19:18:06
Nowe przejście graniczne z Rosją

7 grudnia br. odbyło się oficjalne otwarcie nowego przejścia drogowego Grzechotki –Mamonowo II na granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Kierowcy pojazdów osobowych, ciężarowych i autobusów mogą korzystać z przejścia już od piątku (3 grudnia br.). Przejście w Grzechotkach (woj. warmińsko - mazurskie) jest najnowocześniejszym i największym przejściem drogowym na granicy z Rosją. Inwestycja została sfinansowana z budżetu państwa oraz z Funduszu Phare. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 127,7 mln zł, w tym 13 mln 422 tys. euro środków unijnych, czyli ok. 53 mln 687 tys. zł. Polskie przejście graniczne w Grzechotkach zajmuje 30,3 hektarów powierzchni. Składa się łącznie z 23 pasów odpraw, w tym na wjeździe m.in. po 2 pasy ruchu dla samochodów ciężarowych, 2 pasy dla autobusów, 5 pasów dla samochodów osobowych oraz na wyjeździe m.in. po 2 pasy ruchu dla samochodów ciężarowych, 2 pasy dla autobusów, 6 pasów dla samochodów osobowych. Szacuje się, że w ciągu doby na tym przejściu granicznym będzie można odprawić około 5 tysięcy samochodów osobowych oraz kilkaset autobusów i samochodów ciężarowych. Przejście graniczne w Grzechotkach jest przystosowane do przewozu odpadów (np. pozostałości z produkcji, produktów przeterminowanych). Służby graniczne przewidują, że drogowe przejście graniczne w Grzechotkach odciąży ruch komunikacyjny na pozostałych polskich przejściach granicznych z Federacją Rosyjską.
Dotychczas granicę polsko-rosyjską można było przekraczać m.in. w Bezledach (przejście drogowe), w Gołdapi (przejście drogowe), w Gronowie (przejście drogowe), w Braniewie (przejście kolejowe), w Skandawie (przejście kolejowe) oraz w Elblągu i we Fromborku (przejścia morskie).

Jak powiedział podczas uroczystości otwarcie przejścia Piotr Stachańczyk, podsekretarz stanu w MSWiA otwarcie przejścia w Grzechotkach - podobnie jak podpisana dzień wcześniej umowa o żegludze statków po Zalewie Wiślanym - pokazuje, że poprawa relacji polsko-rosyjskich to \'nie puste gesty, ale realne działania\'. Zdaniem Stachańczyka, przejście Grzechotki-Mamonowo może stać się \'bramą do Europy\' dla mieszkańców Obwodu Kaliningradzkiego. Nowoczesna infrastruktura powinna zapewnić podróżnym komfortowe warunki i sprawną odprawę. Gubernator Obwodu Kaliningradzkiego Nikołaj Cukanow, który uczestniczył we wtorkowym otwarciu przejścia w Mamonowie, przypomniał, że granice \'powinny łączyć, a nie dzielić ludzi\'. Dlatego - jego zdaniem - tak ważne jest wprowadzenie tzw. małego ruchu granicznego. Rosjanom zależy na objęciu ruchem bezwizowym całego Obwodu Kaliningradzkiego. Obecne regulacje europejskie pozwalają na ustanowienie tych udogodnień w pasie 30 km, maksymalnie 50 km po obu stronach granicy. Polski MSZ negocjuje nadal z Komisją Europejską możliwość wprowadzenia małego ruchu granicznego na obszarze całych województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego po polskiej stronie oraz terytorium Obwodu Kaliningradzkiego. N pewno miło by to pozytywny wpływ na rozwój transgranicznych połączeń komunikacyjnych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rosja
granica

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....