TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowe przejście graniczne z Rosją
- Opublikowano: 08.12.2010 19:18:06
Nowe przejście graniczne z Rosją

7 grudnia br. odbyło się oficjalne otwarcie nowego przejścia drogowego Grzechotki –Mamonowo II na granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Kierowcy pojazdów osobowych, ciężarowych i autobusów mogą korzystać z przejścia już od piątku (3 grudnia br.). Przejście w Grzechotkach (woj. warmińsko - mazurskie) jest najnowocześniejszym i największym przejściem drogowym na granicy z Rosją. Inwestycja została sfinansowana z budżetu państwa oraz z Funduszu Phare. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 127,7 mln zł, w tym 13 mln 422 tys. euro środków unijnych, czyli ok. 53 mln 687 tys. zł. Polskie przejście graniczne w Grzechotkach zajmuje 30,3 hektarów powierzchni. Składa się łącznie z 23 pasów odpraw, w tym na wjeździe m.in. po 2 pasy ruchu dla samochodów ciężarowych, 2 pasy dla autobusów, 5 pasów dla samochodów osobowych oraz na wyjeździe m.in. po 2 pasy ruchu dla samochodów ciężarowych, 2 pasy dla autobusów, 6 pasów dla samochodów osobowych. Szacuje się, że w ciągu doby na tym przejściu granicznym będzie można odprawić około 5 tysięcy samochodów osobowych oraz kilkaset autobusów i samochodów ciężarowych. Przejście graniczne w Grzechotkach jest przystosowane do przewozu odpadów (np. pozostałości z produkcji, produktów przeterminowanych). Służby graniczne przewidują, że drogowe przejście graniczne w Grzechotkach odciąży ruch komunikacyjny na pozostałych polskich przejściach granicznych z Federacją Rosyjską.
Dotychczas granicę polsko-rosyjską można było przekraczać m.in. w Bezledach (przejście drogowe), w Gołdapi (przejście drogowe), w Gronowie (przejście drogowe), w Braniewie (przejście kolejowe), w Skandawie (przejście kolejowe) oraz w Elblągu i we Fromborku (przejścia morskie).

Jak powiedział podczas uroczystości otwarcie przejścia Piotr Stachańczyk, podsekretarz stanu w MSWiA otwarcie przejścia w Grzechotkach - podobnie jak podpisana dzień wcześniej umowa o żegludze statków po Zalewie Wiślanym - pokazuje, że poprawa relacji polsko-rosyjskich to \'nie puste gesty, ale realne działania\'. Zdaniem Stachańczyka, przejście Grzechotki-Mamonowo może stać się \'bramą do Europy\' dla mieszkańców Obwodu Kaliningradzkiego. Nowoczesna infrastruktura powinna zapewnić podróżnym komfortowe warunki i sprawną odprawę. Gubernator Obwodu Kaliningradzkiego Nikołaj Cukanow, który uczestniczył we wtorkowym otwarciu przejścia w Mamonowie, przypomniał, że granice \'powinny łączyć, a nie dzielić ludzi\'. Dlatego - jego zdaniem - tak ważne jest wprowadzenie tzw. małego ruchu granicznego. Rosjanom zależy na objęciu ruchem bezwizowym całego Obwodu Kaliningradzkiego. Obecne regulacje europejskie pozwalają na ustanowienie tych udogodnień w pasie 30 km, maksymalnie 50 km po obu stronach granicy. Polski MSZ negocjuje nadal z Komisją Europejską możliwość wprowadzenia małego ruchu granicznego na obszarze całych województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego po polskiej stronie oraz terytorium Obwodu Kaliningradzkiego. N pewno miło by to pozytywny wpływ na rozwój transgranicznych połączeń komunikacyjnych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rosja
granica
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....