TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowe połączenia PKS Warszawa
Andrzej Kajetan Tłokowski - Opublikowano: 06.06.2003 00:52:53 1 komentarz
Z inicjatywy PKS Warszawa od maja działa nowe połączenie dalekobieżne. Autobusem można dojechać z Warszawy do Koszalina przez Płock, Włocławek, Ciechocinek, Toruń, Bydgoszcz, Nakło nad Notecią, Mroczę, Więcbork, Złotów, Jastrowie, Okonek, Szczecinek i Bobolice. Autobusy danego przewoźnika wyjeżdżają z jego siedziby rano. PKS Warszawa podstawia autobus z Warszawy o godz. 10.45, który u celu podróży jest o 20.10. Podróż trwa ok. 9 i pół godziny. Po przerwie pojazd ten wraca z Koszalina o 23.20 i jest w stolicy o 8.40. Natomiast PKS koszaliński wyjeżdża z Koszalina o 11.45 i jest w Warszawie o 21.05. W drogę powrotną rusza o 22.30 i wraca do bazy o 8.45. W warszawskim autobusie jedzie dwóch kierowców. Jest to konieczne ze względu na przepisy dotyczące czasu pracy. W połowie trasy, w Bydgoszczy, przewidziany jest dłuższy pół godzinny postój. Na pozostałych przystankach autobusy zatrzymują się krócej, choć czas wolny dla pasażerów zależy także od sytuacji na drodze. Czasem jest go mniej, czasem więcej. "Układając rozkład, staraliśmy się pamiętać o potrzebach pasażerów, również o palaczach." - mówi przedstawiciel PKS - u w Warszawie. Z Warszawy w trasę będą wysyłane autobusy wysokopokładowe o podwyższonym standardzie. Koszalin był jednym z miast, które jeszcze nie miało bezpośredniego połączenia autobusowego ze stolicą. Wnioski takie napływały także z regionu, między innymi występowała o to gmina Borne Sulinowo (choć autobus nie jedzie bezpośrednio przez tę miejscowość, a przez Szczecinek). Obecnie utworzenie nowej linii to duży nakład inwestycyjny. Zdecydowano się na współpracę dwóch przedsiębiorstw. PKS Warszawa wystąpił z propozycją utworzenia nowej linii do PKS - u Koszalin. Dzięki współpracy szybciej uzgodniono rozkład. Przychylny był także koordynator. Podzielono się zadaniami. PKS Koszalin, jako funkcjonujący na tym obszarze, lepiej znający go, zajął się marketingiem w regionie. Zdaniem Radosława Mroczkowskiego z PKS- u Warszawa pierwszy miesiąc funkcjonowania linii daje powody do zadowolenia. Wydaje się, że atutami mogą być ceny biletów. Przejazd z Warszawy do Koszalina kosztuje 50 zł. Dzieci od 4 do 7 lat, młodzież ucząca się i studenci do 26 roku życia oraz seniorzy powyżej 60 lat mogą skorzystać z ulgi handlowej i zapłacić o 30 % mniej. Za przejazd w II klasie pociągiem ekspresowym w tej relacji trzeba zapłacić 73 zł (I klasa 109,50 zł) plus miejscówkę 9 zł, czyli razem 82 zł. Podróż trwa jednak znacznie krócej, bo 6 i pół godziny. Pospieszny jedzie 8 i pół godziny, zaś bilet II kl. Kosztuje 47,26 (I - 70,89). Pociąg jednak nie wszędzie dociera. Autobusy zapewniają także kilku miastom i ich mieszkańcom jedyne bezpośrednie połączenie z Warszawą. Dotyczy to zwłaszcza odcinka między Bydgoszczą a Koszalinem. W tej relacji już kursowały autobusy pod koniec lat osiemdziesiątych. Wówczas trasa miała nieco inny przebieg.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
  • Marianna – 28.10.2007

    Czy w autobusie jest toaleta?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...