TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowe MAN Truck & Bus Center w Gdańsku i Wrocławiu
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 06.10.2009 20:01:02
Nowe MAN Truck & Bus Center w Gdańsku i Wrocławiu

W dniach 17 oraz 24 września 2009 r. odbyły się uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę MAN Truck &Bus Center w Gdańsku oraz we Wrocławiu. Tutaj będzie można m.in. serwisować autobusy MAN i Neoplan, jak i je kupić w ramach sieci handlowej MAN Truck &Bus Polska. To bardzo ważny moment w historii MAN w Polsce i kolejny krok w realizacji serwisowej strategii całego koncernu. Zakłada ona zainwestowanie 95 mln euro w europejską sieć warsztatów MAN. Aż 25% z tej sumy zostanie przeznaczona na inwestycje w naszym kraju. Pierwsze fundusze zostały przekazane właśnie na serwisy Gdańsku i Wrocławiu, których koszt budowy szacuje się na 10 milionów euro. –To dla nas ogromne wyróżnienie i jednocześnie niepowtarzalna szansa na szybki rozwój –mówi Jörg Mommertz, prezes MAN Truck &Bus Polska. Obecnie MAN dysponuje w Polsce siecią serwisową składającą się z 27 punktów, w tym 3 własnych warsztatów naprawczych oraz 24 autoryzowanych stacji obsługi. W przyszłym roku ta liczba wzrośnie o dwa centra –w Gdańsku i Wrocławiu. Dzięki tym inwestycjom może zwiększyć się liczba lokalnych, autobusowych klientów tej marki w nowych lokalizacjach. Bliskość serwisu ma duże znacznie przy wyborze marki. Ponadto warsztaty będą funkcjonować bezpośrednio przy ważnych węzłach autostradowych oraz centrach turystycznych , co znacząco rozszerza liczbę potencjalnych klientów. W tym również zagranicznych przewoźników.

Strategiczne lokalizacje

Pierwszy był Gdańsk. Tutaj, 17 września br. w Gdańsku-Szadółkach przy ul. Lubowidzkiej, kilkaset metrów od Obwodnicy Trójmiasta uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę centrum serwisowego samochodów ciężarowych i autobusów grupy MAN. Tydzień później podobna ceremonia miała miejsce we Wrocławiu. Tutaj również MAN wybrał doskonałą lokalizację, która umożliwia obsługę potężnego korytarza transportowego, jakim jest autostrada A4. Serwis będzie bezpośrednio do niej przylegał. Jego potencjał dodatkowo wzmocni autostradowa obwodnica Wrocławia, która połączy to miejsce z licznymi drogami krajowymi. Węzeł ten powstanie raptem kilkaset metrów od terenu MAN. Ponadto w sąsiedztwie serwisu znajdują się liczne centra handlowe jak: Makro, Tesco, OBI czy Castorama.

Nowopowstające obiekty będą do siebie bardzo podobne. Powierzchnia użytkowa każdego z nich to ok. 4000 m2. Będą posiadać specjalistyczne hale warsztatowe przeznaczone do obsługi pojazdów z 5 stanowiskami naprawczymi, profesjonalną linią diagnostyczną i automatyczną myjnią. Ponadto powstanie przy nich duży magazyn części zamiennych pozwalający utrzymywać wysokie stany magazynowe, co z kolei przekłada się na szybką i sprawną obsługę. W nowych obiektach znajdą się nie tylko punkty warsztatowe, ale również biura sprzedaży MAN i Neoplan, MAN TopUsed oraz pełna oferta usług MAN od MAN Serwis, przez MAN Support, MAN Rental po MAN Finance. MAN Truck &Bus Center oferować będą także usługi serwisowe 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Tak szeroka oferta spowoduje, że w każdym z nowych centrów pracę znajdzie 45 osób. Dzięki temu rodzina MAN znacząco nam się powiększy. I to już w wiosnę przyszłego roku. Jak zapewnia wykonawca obu inwestycji, firma Budimex Dromex S.A., nowe centra MAN przyjmą pierwszych klientów już w maju 2010 r.

 
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
MAN
serwis

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....