TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowe Conecto LF G już w Zielonej Górze
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.02.2018 09:16:58 1 komentarz
Nowe Conecto LF G już w Zielonej Górze

W nocy z 23/24 i z 24/25 lutego przyjechało do bazy MZK Zielona Góra łącznie osiem z 17 zamówionych autobusów Mercedes-Benz. To pierwsze w Polsce przegubowe Nowe Conecto LF.

Obecnie trwa odbiór pojazdów: są przygotowywane do pierwszej rejestracji, sprawdzane jest wyposażenie i systemy informatyczne umożliwiające wpięcia ich do systemów obecnie eksploatowanych (bilet elektroniczny, informacja pasażerska, automaty biletowe, itd.). Po zarejestrowaniu autobusy te będą w marcu kierowane do obsługi linii komunikacyjnych.

W dziewięciu kolejnych autobusach jest montowane wyposażenie w Wolicy pod Warszawą i do końca tygodnia powinny zjawić się w Zielonej Górze. W sumie - zgodnie z zamówieniem o którym pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ - będzie 17 nowych, niskopodłogowych autobusów przegubowych.

Nowe Conecto wyposażone w siniki nowej generacji OM470 Euro 6, współpracujące z automatycznymi skrzyniami biegów Voith. Dodatkowo wyposażone zostały - podobnie jak warszawskie egzemplarze - w system rekuperacji, czyli podczas hamowania pojazdu doładowywane są akumulatory. Dodatkowo pojazdy posiadają m.in. klimatyzację całopojazdową, nowy system informacji wizyjnej i głosowej, defibrylatory oraz automaty biletowe, w których będzie można zakupić bilet m.in. za pomocą karty płatniczej.

Najnowsze "gwiazdy" zastąpią bardzo już wyeksploatowane Jelcze i MAN-y- średnia wieku pojazdów z tej grupy to 20,5 roku. Najstarszy jest z 1992 roku a ich przebiegi wynoszą od 1,0 mln do 1,5 mln kilometrów. Warunki ich odsprzedania można sprawdzić na stronie MZK. Uwaga - jeden z nich otrzyma "drugie życie" – będzie woził pasażerów po płycie Lotniska w Babimoście.

Przypomnijmy, że Zielona Góra równolegle czeka na autobusy elektryczne marki Ursus w liczbie 47 sztuk. Ich pierwsza dostawa ma pojawić się na przełomie maja i czerwca. O tym zamówieniu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Zielona Góra
Mercedes-Benz
Conecto
Voith
  • Komentator – 01.03.2018

    Miejmy nadzieję, że będą się spisywać lepiej niż wyglądają...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....