TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowe autobusy w Wodzisławiu. Kłosok z SOR NB12
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.11.2016 17:58:24 9 komentarzy
Nowe autobusy w Wodzisławiu. Kłosok z SOR NB12

Kolejna partia nowych autobusów w sieci MZK Jastrzębie-Zdrój. Śląskie konsorcjum firm Kłosok i A21 - które złożyło najlepszą ofertę na obsługę pakietu wodzisławskiego - pochwaliło się dzisiaj nowymi autobusami. Mimo iż umowa zakłada wprowadzenie nowego taboru od stycznia przyszłego roku, pierwsze pojazdy pojawią się na trasach już w środę 9 listopada.

Przypomnijmy - w marcu Międzygminny Związek Komunikacyjny rozstrzygnął przetarg na obsługę 10 linii na terenie powiatu wodzisławskiego od 2017 roku (łącznie nieco ponad milion wozokilometrów rocznie). Wybrano konsorcjum firm: Kłosok i A21. Zwycięzca był zobligowany do posiadania 16 nowoczesnych autobusów klasy MAXI (pojazdy typu B) i 3 minibusów (pojazdy typu C).

8 listopada miało miejsce przekazanie do obsługi komunikacji miejskiej na terenie Wodzisławia Śląskiego pierwszych czterech niskopodłogowych SOR-ów NB12 z siedmiu do tej pory dostarczonych. Autobusy wyposażone zostały w 6,7-litrową jednostkę grupy FPT o mocy 210kW/286KM, spełniającą najwyższe normy emisji spalin EURO6, które zostały sprzężone z 6-stopniową automatyczną skrzynią biegów ZF Ecolife 6AP 1200B. Niskopodłogowe SOR-y na pokład zabiorą 92 pasażerów, z czego 33 znajdzie miejsca siedzące, a 6 z nich znajdzie siedzenia dostępne bezpośrednio z podłogi. Wymiana pasażerów będzie możliwa dzięki zastosowaniu nietypowego, jak dla miejskich SOR-ów, układu drzwi 1-0-2-2. Ogrzewanie, jak i chłodzenie zapewnione będzie dzięki urządzeniom zamontowanym na dachu przez firmę Eberspächer. To rozwiązanie znane jest już z pojazdów kursujących po Rybniku. Nad bezpieczeństwem podróżnych będzie czuwał sprawny monitoring, a w trakcie podróży, zamontowane ładowarki USB posłużą pasażerom posiadającym smartfony. Koszt jednego kompletnego pojazdu szacowany jest w okolicach miliona złotych brutto.

MAXI i MINI

Konsorcjum postawiło na czeskie autobusy marki SOR w wersji niskopodłogowej ? NB12 o pojemności 92. miejsc, w tym 33 siedzące i 59 stojących, a także na minibusy dostosowane do komunikacji miejski (obniżony zwis tylni) na bazie Mercedes-Benz Sprinter o pojemności 40 miejsc, w tym 10 miejsc siedzących i 30 stojących.

-"Pozostałe dziewięć autobusów zostanie dostarczonych do drugiego konsorcjanta jeszcze pod koniec listopada, mowa tu oczywiście o firmie A21, które wspólnie z nami będzie obsługiwało komunikację na terenie Wodzisławia, oczywiście będą to również 12-metrowe SOR-y. Oprócz tego będziemy mieć również cztery autobusy typu C ? będą to trzyosiowe Mercedesy, które przyjadą do nas na początku grudnia. Autobusy oczywiście czeka jeszcze przezbrojenie całego systemu, mamy również na to autoryzację z mieleckiego R&G, która głównie polega na tym, że nasi pracownicy mogą ten system "przerzucać" między autobusami." ? mówił prezes zarządu firmy, Andrzej Kłosok. - "Jestem zadowolony z wyników eksploatacji czeskich pojazdów, stąd też decyzja o kolejnych pojazdach tej marki. Są niezawodne, a przede wszystkim, co jest dla prywatnego przewoźnika praktycznie najważniejsze ? są oszczędne, stąd też taki, a nie inny wybór" ? podsumował Andrzej Kłosok .

Szerszy zasięg

Tym samym od 1 stycznia 2017 roku Wodzisław Śląski zostanie kolejnym miastem w Rybnickim Okręgu Węglowym, gdzie kursować będą autobusy marki SOR.

Przypomnijmy, że jastrzębskie MZK na początku stycznia ogłosiło przetarg na 10-letnią obsługę przewozów na liniach 132, 218, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227 i 228, o czym pisaliśmy w tym tekście TUTAJ. Jak się okazało, najkorzystniejszą ofertę, a jednocześnie najtańszą ze wszystkich przedstawiło konsorcjum żorskich firm: P.P.U.H. KŁOSOK Andrzej Kłosok i A21 Sp. z o.o. O tym pisaliśmy również TUTAJ


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Jastrzębie Zdrój
Wodzisław
Kłosok
A21
SOR
 • xyz – 08.11.2016

  Wiadomo, na jakie linie jutro wyjadą?

 • Michalk – 08.11.2016

  Szkoda że SOR-y nie w wersji czterodrzwiowej.

 • J_k – 08.11.2016

  Szkoda, że p. Kłosok nie wie co siędzieje z tymi autobusami... Pękają, łamią się etc. Ale po co inwestować, jak można mieć chłam.

 • Zagubiony – 08.11.2016

  Prosba do Infobus, napiszecie dlaczego w KZK GOP i okoliczych zwiazkach stosuje sie oznaczenie literowe taboru zamiast Maxi,Mega czy Midi. I co owe literki oznaczają.

 • Kuba – 08.11.2016

  @Zagubiony: A-autobus do 10 metrów (MIDI); AN-Autobus do 10 metrów niskopodłogowy (MIDI); B-autobus do 12 metrów (MAXI); BN-autobus do 12 metrów niskopodłogowy (MAXI); C-autobus powyżej 12 metrów (MEGA); CN-autobus powyżej 12 metrów niskopodłogowy (MEGA); M-minibus (MINI) tak to wygląda jeśli chodzi o KZK GOP

 • MIG – 09.11.2016

  We Wrocławiu w przetargach jest dość podobnie, autobusy typu A - mini, B - midi, C- maxi i P - przegubowe.

 • okil – 09.11.2016

  Dziadbus i szmaciarze, pseudo biznesmeni co zanizaja stawki bo wiecznie im malo, nawet nie umieja polskiego autobusu kupic, scierw......

 • Zagubiony – 09.11.2016

  @Kuba, @MIG dziękuję :)

 • Transportowany – 12.11.2016

  Wreszcie jakieś zmiany.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....