TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowe autobusy na EURO 2012
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 05.06.2012 19:33:09 3 komentarze
Nowe autobusy na EURO 2012

Zbliżające się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej spowodowały radykalny wzrost sprzedaży autobusów turystycznych. W okresie od stycznia do kwietnia br. zarejestrowano w Polsce łącznie aż 137 autokarów! To aż o 97 szt. więcej niż przed rokiem (+ 242,5%)! Które marki najbardziej na tym zyskały? Według naszych danych zwycięzcą „piłkarskiej gorączki”jest niemiecka marka Setra, której to autobusy znalazły się w zwycięskiej ofercie konsorcjum Raf Trans i Sindbad na obsługę transportową EURO 2012. Ale i nie tylko. Z myślą o piłkarskiej imprezy polscy przewoźnicy nabyli łącznie aż 41. autokarów tej luksusowej marki, w tym:

- Sindbad z Opola zakupił aż 20 autobusów marki Setra (zarówno do obsługi EURO 2012, jak i w ramach corocznej odnowy floty), w tym modele: 9 szt. S 415 GT-HD;4 szt. S 416 GT-HD/2;2 szt. S 431 DT;2 szt. S 417 GT-HD;1 szt. S 417 HDH i 2 szt. S 419 GT-HD;

- Raf Trans z Warszawy zakupił 11 autokarów marki Setra (głównie do obsługi reprezentacji poszczególnych krajów), w tym modele: 1 szt. S 415 GT-HD;10 szt. S 416 GT-HD/2;

- Bomatur z Czechowic-Dziedzic zakupił 10 autokarów marki Setra - wszystkie jednego typu - S 415 GT-HD. Będą one przeznaczone do obsługi zaproszonych gości przez głównych sponsorów turnieju.

Na drugim miejscu uplasowała się niemiecka marka Mercedes-Benz, która specjalnie pod kątem EURO 2012 dostrczyła swoim klientom łącznie 20 autobusów turystycznych Mercedes-Benz Tourismo RHD. Trafiły one przede wszystkim do spółki Raf Trans (razem 10 szt., w tym 8 szt. Tourismo, 1 szt. Tourismo M i 1 szt. Tourismo M/2) oraz firm Sołtysik Reisen (5 szt. Tourismo) i Almabus (5 szt. Tourismo). Będą one obsługiwały piłkarskich gości takich koncernów jak Continental czy Castrol. Dodatkowo Raf Trans zakupił jeszcze 4 minibusy Mercedes-Benz Sprinter do krótkodystansowych transferów. Dodatkowo warszawska firma do obsługi EURO 2012 nabyła jeszcze fabrycznie nowy autokar VDL Futura FHD2 - 129 o pojemności 55 miejsc. Tym samym Raf Trans zamówił łącznie aż 26 nowych autobusów turystycznych! I na koniec warto dodać, że część z zakupionych autobusów wróci po EURO i po wakacyjnym sezonie do EvoBus Polska, n a następnie zostanie sprzedana na wtórnym rynku. Nie do końca jeszcze wiadomo jaka jest to dokładnie suma, ale na pewno ok. kilkunastu autokarów.

W transportowej obsłudze EURO 2012 bierze udział także firma Mobilis, której to autobusy będą przewoziły gości sponsorów turnieju oraz dużych klientów korporacyjnych. Ich zakres działania to przede wszystkim teren Warszawy. Do tego celu zostało oddelegowanych 5 autokarów Scania Touring HD oraz 5 autobusów międzymiastowych Iveco Crossway. Tę flotę dodatkowo w pojedyncze dni wspomogą trzy kolejne turystyczne autobusy z grupy Mobilis. –„Wymagania klientów były bardzo konkretne zarówno jeśli chodzi o wiek, standard i wyposażenie autobusów jak również o nienaganną pracę kierowców –mówi Katarzyna Strzegowska, dyrektor ds. Przewozów Turystycznych. –Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w przewozach osób, oraz inwestycji w nowy tabor mogliśmy sprostać tym oczekiwaniom i od 8 czerwca autokary z grupy Mobilis będą widoczne na ulicach Warszawy, zapewniając transport dla gości.”

We wszystkich zakupionych autobusach turystycznych do obsługi EURO 2012 zostaną zamontowane specjalne „mistrzowskie”opony Continental, które także znajdą się na wyposażeniu 8 mobilnych warsztatów na bazie Mercedes-Benz Sprinter. Będą one w ramach sieci OmniPlus zapewniać serwis wszystkich autobusów podczas Mistrzostw. To jednak nie wszystko. W tym roku Continental poszedł o krok dalej i we wszystkich miastach-organizatorach EURO, czyli w: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku między stadionami a centrum miast będą kursować specjalne, darmowe linie ContiBusów. Ich obsługą zajmą się prawie wyłącznie autobusy marki Mercedes-Benz (poza Poznaniem).We Wrocławiu będą to przegubowe Citaro G, w Gdańsku –Conecto LF G, a w Warszawie –także Conecto LF G, ale wypożyczone z MPK Lublin. Łącznie na polskich ulicach pojawi się aż 40 ContiBusów –po 10. na każdą piłkarską lokalizację. W dni meczowe zapewnią one bezpłatny transport kibiców pomiędzy stadionami ze strefami kibica. W pozostałe dni wspomogą flotę autobusów miejskich, ale nadal będą bezpłatne. Więcej o ContiBusach piszemy w osobnym artykule.

Równolegle organizatorzy warszawskich meczów w ramach EURO wypożyczą z EvoBus Polska flotę demonstracyjnych autobusów, która ma wozić dziennikarzy pomiędzy stadionem, hotelami, konferencjami a Centrum Prasowym. W jej skład wejdą pojazdy demonstracyjne EvoBus Polska, w tym m.in. najnowszy Mercedes-Benz Citaro II generacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Setra
Mercedes
Scania
 • olo – 07.06.2012

  co się stanie z tymi autokarami po euro? mam na myśli setry którymi będą jeździły reprezentacje

 • zibi – 07.06.2012

  Setry te zostaną włączone do taborów przewoźników. Sindbad kilka autokarów odda swoim współpracownikom z platformy, resztę zostawi sobie coś pewnie weźmie Albatros Przemyśl, Żak-Tourist Augustów. Tak samo Raf Trans, na pewno jeden autokar jeżdżący pod jego banderą należy do Kris-touru, jeden jest Pastuszaka a możliwe, że inne też są własnością innych przewoźników.

 • stefan – 08.06.2012

  to odbył się jakiś przetarg na obsługę autokarową Euro? Czy firmy zostały wybrane z wolnej ręki?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...