TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowe atrakcje w krakowskim Centrum Edukacji Lotniczej
InfoAir.pl - Opublikowano: 19.10.2019 14:00:42
Nowe atrakcje w krakowskim Centrum Edukacji Lotniczej; fot. Krakow Airport

Wnętrze samolotu pasażerskiego czy korytarz Leonarda da Vinci - to nowe atrakcje w Centrum Edukacji Lotniczej. Obiekt, działający od dwóch lat przy Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kraków-Balice, odwiedziły już 23 tysiące zwiedzających.

Utworzone w 2017 r. krakowskie Centrum Edukacji Lotniczej jest jedyną tego typu placówką w Polsce zlokalizowaną przy lotnisku. Urządzono je w dawnym terminalu krajowym.

W piątek zaprezentowano nowe atrakcje - m.in. salę przybliżającą zwiedzającym zapisy konwencji waszyngtońskiej, ograniczającej transgraniczny handel różnymi gatunkami roślin i zwierząt oraz wytworzonymi z nich produktami. Można tam obejrzeć zakazane przedmioty zarekwirowane podczas lotniskowej kontroli bagażu, np. pamiątki z koralowca rafotwórczego, maść z żółcią niedźwiedzia, naszyjnik z zębów kota afrykańskiego czy spreparowaną głowę aligatora. Obok zgromadzono ponad 1,2 tys. niebezpiecznych przedmiotów odebranych pasażerom, które chcieli wnieść na pokład samolotu. Oprócz setek scyzoryków czy nożyczek są tam też np. tłuczki do mięsa, miecze, proce, a nawet kusza.

Airbus A320

W jednej z sal odwzorowano wnętrze samolotu pasażerskiego m.in. z dziewięcioma rzędami oryginalnych foteli pochodzących z Airbusa A320. "Uczymy tam podstaw zachowania i etykiety na pokładzie" - powiedziała PAP Jolanta Rokosz, kierownik działu obsługi terminalu i pomysłodawca Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

Wśród nowości jest także korytarz Leonarda da Vinci, przybliżający zwiedzającym postać i wynalazki renesansowego artysty, oraz sala kosmiczna. Działający od roku symulator pracy personelu naziemnego na płycie postojowej dla samolotów wzbogacono o nowe widoki strefy operacyjnej lotniska. Przedstawicielka lotniska zdradziła, że w przyszłym roku planowane jest zagospodarowanie kolejnych dwóch pomieszczeń.

Jolanta Rokosz poinformowała, że w ciągu dwóch lat działalności Centrum Edukacji Lotniczej odwiedziło 23 tys. osób w 900 grupach, co daje średnio dwie grupy dziennie. Obiekt zwiedza się z przewodnikiem w grupach liczących powyżej pięciu osób. Rezerwacji można dokonywać na stronie CEL.

Małopolska atrakcja

W ciągu dwóch lat Centrum Edukacji Lotniczej stało się rozpoznawalną atrakcją na mapie Małopolski, przyciągającą zwiedzających z całego regionu - uważa prezes Kraków Airport Radosław Włoszek. "To zaproszenie do baśni, która nazywa się lotniskiem (...). Poprzez zabawę i edukację pokazuje, czym jest port lotniczy i na czym polega praca w nim" - dodał.

Centrum Edukacji Lotniczej jest jedyną tego typu placówką w Polsce zlokalizowaną przy lotnisku. Organizowane są tam zajęcia specjalistyczne, szkolenia, warsztaty czy lekcje tematyczne.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko odprawiło blisko 6,8 mln pasażerów, czyli o 16 proc. więcej niż rok wcześniej. Na ten rok zaplanowano obsługę prawie 8 mln osób. W tegorocznym letnim rozkładzie lotnisko ma ponad 130 połączeń, w tym 33 nowe, wykonywanych przez 23 przewoźników tradycyjnych i niskokosztowych. Do końca roku ich liczba powinna przekroczyć 140.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
Lotnisko Kraków

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....