TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowa strona Neoplana i witryna o pojazdach ekologicznych
NEOPLAN/KOMISJA EUROPEJSKA - Opublikowano: 18.12.2010 11:59:00
Nowa strona Neoplana i witryna o pojazdach ekologicznych

Na 75-lecie istnienia NEOPLAN oddaje swoim klientom nową stronę internetową, wyposażoną w całkowicie nową grafikę i treść. Nowa strona w Internecie stanowi dokładnie to, co chcemy zaoferować naszym gościom: informacje i inspiracje - mówi Nina Gutzeita, kierownik ds. komunikacji w MAN Nutzfahrzeuge. Jesteśmy z naszą marką premium w centrum uwagi bardziej niż kiedykolwiek. Nigdy wcześniej  nie była ona rozpowszechniona na tak dużą skalę. Zdjęcia i wideo sprawiają, że klienci mogą jeszcze lepiej poznać wartości marki NEOPLAN - innowację, ekskluzywność, proces projektowania. Wszystko dzięki tylko jednemu kliknięciu –dodaje.

Szybki dostęp do informacji

Jednym z największych atutów nowej stronie internetowej NEOPLAN jest jego szybka i wygodna nawigacja. Wystarczy kilka kliknięć w dowolnej części witryny i goście mogą znaleźć autobusy i usługi, które ich interesują. Mogą również uzyskać bardziej szczegółowe informacje szybko, z nowo zaprojektowanego obszaru usług. Witryna umożliwia odwiedzającym pobieranie arkuszy danych produktu i broszury na temat danego modelu NEOPLAN-a. Nowe tematy są zawsze w centrum uwagi na stronie głównej.

Doświadczenie marki w Internecie

Główną zaletą nowej strony internetowej jest zastosowanie wysokiej jakości obrazy. Dzięki temu produkty NEOPLAN są wyraziste i atrakcyjne. Kolory i struktury powierzchniowe odzwierciedlają materiały używane w autobusy NEOPLAN, takie jak drewno, skóra i wysokiej klasy lakier metalik.

Nowo zaprojektowana strona jest jeszcze jednym z elementów obchodów jubileuszu 75-lecia Neoplana, który obchodzony jest pod hasłem \'NEOPLAN - 75 lat ruchu pomysłów \'.

Nowa witryna internetowa dla zainteresowanych ekologicznymi i energooszczędnymi pojazdami

Komisja Europejska uruchamia jutro prosty w obsłudze portal, który ułatwi zainteresowanym urzędom i obywatelom zatroskanym o losy naszej planety wybór najbardziej energooszczędnego i przyjaznego dla środowiska pojazdu dostępnego na rynku. Portal poświęcony ekologicznym autom (http://www.cleanvehicle.eu) przyda się zwłaszcza od kiedy wchodzą w życie wymogi nowej dyrektywy w sprawie promowania ekologicznie czystych i energooszczędnych pojazdów transportu drogowego1. Za jej sprawą, już począwszy od bieżącego miesiąca, przy każdym zakupie środków transportu publicznego wymagane jest uwzględnienie parametrów pojazdów: ich zużycia energii, poziomu emisji dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń. Zadaniem portalu jest udostępnianie informacji na temat przepisów prawodawstwa unijnego i stanu prawnego w państwach członkowskich w zakresie ekologicznie czystych i energooszczędnych pojazdów. Daje on również dostęp do danych technicznych zawartych w największej europejskiej bazie danych o pojazdach, dodatkowo ułatwiając wspólne składanie zamówień.

Odpowiedzialny za transport wiceprzewodniczący Komisji Siim Kallas stwierdza z przekonaniem: „Ta dyrektywa wraz z nową witryną z pewnością przysłuży się czystym i energooszczędnym technologiom poprzez ujawnienie rzeczywistych kosztów eksploatacji pojazdów. Przed zakupem należy rozważyć nie tylko cenę nowego pojazdu, ale również całkowite zużycie energii i poziom zanieczyszczeń do końca jego eksploatacji. Zgodnie z naszą polityką sumowania wszystkich kosztów towarzyszących, najwłaściwszym rozwiązaniem okazuje się to, które jest najlepsze dla środowiska. Nasz portal dopomoże niezdecydowanym w wyszukaniu nie tylko najbardziej oszczędnych, ale również najmniej szkodliwych dla środowiska pojazdów.\'

Dyrektywa wymaga od sektora publicznego, by posłużył się swoją siłą nabywczą dla propagowania energooszczędnych, a zarazem czystych technologicznie pojazdów. Pociąga ona również za sobą istotny przełom w dążeniu do realizacji unijnych celów w zakresie wydajności energetycznej, emisji CO2 i energii z odnawialnych źródeł wyznaczonych na rok 2020. Chodzi o pobudzenie rynku do dalszych wysiłków na rzecz ekologii i energooszczędności transportu oraz o zachętę dla dalszego rozwoju i nowych inwestycji w całej branży. Zwiększona sprzedaż –dzięki efektowi skali - pozwoli na redukcję kosztów, prowadząc do stopniowej poprawy sytuacji w zakresie wydolności energetycznej i czystości ekologicznej całego asortymentu dostępnych pojazdów.

Koszty zużycia energii w transporcie oraz wpływu pojazdów na środowisko mają istotne znaczenie - tak dla przedsiębiorców, jak i użytkowników prywatnych. Dlatego właśnie nowy portal o autach przyjaznych dla środowiska (Clean Vehicle Portal) obejmuje wszelkie pojazdy, od samochodów osobowych, poprzez samochody dostawcze i ciężarowe, aż po autobusy. Zawiera on nie tylko cenne informacje o rozmaitych technologiach, zużyciu energii i poziomie emisji zanieczyszczeń dla poszczególnych pojazdów dostępnych na rynkach europejskich. Umożliwia szeroki przegląd obecnie obowiązujących przepisów o zamówieniach publicznych a także programów zachęt w zakresie ekologicznie czystych i energooszczędnych pojazdów w poszczególnych państwach członkowskich, a także wsparcie dla urzędów pragnących organizować wspólne przetargi.

Portal poświęcony pojazdom, które przysłużą się ochronie środowiska opracowano pod kierunkiem Agencji Wykonawczej ds. Konkurencyjności i Innowacyjności.  
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Neoplan
Unia Europejska

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....