TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowa strona Neoplana i witryna o pojazdach ekologicznych
NEOPLAN/KOMISJA EUROPEJSKA - Opublikowano: 18.12.2010 11:59:00
Nowa strona Neoplana i witryna o pojazdach ekologicznych

Na 75-lecie istnienia NEOPLAN oddaje swoim klientom nową stronę internetową, wyposażoną w całkowicie nową grafikę i treść. Nowa strona w Internecie stanowi dokładnie to, co chcemy zaoferować naszym gościom: informacje i inspiracje - mówi Nina Gutzeita, kierownik ds. komunikacji w MAN Nutzfahrzeuge. Jesteśmy z naszą marką premium w centrum uwagi bardziej niż kiedykolwiek. Nigdy wcześniej  nie była ona rozpowszechniona na tak dużą skalę. Zdjęcia i wideo sprawiają, że klienci mogą jeszcze lepiej poznać wartości marki NEOPLAN - innowację, ekskluzywność, proces projektowania. Wszystko dzięki tylko jednemu kliknięciu –dodaje.

Szybki dostęp do informacji

Jednym z największych atutów nowej stronie internetowej NEOPLAN jest jego szybka i wygodna nawigacja. Wystarczy kilka kliknięć w dowolnej części witryny i goście mogą znaleźć autobusy i usługi, które ich interesują. Mogą również uzyskać bardziej szczegółowe informacje szybko, z nowo zaprojektowanego obszaru usług. Witryna umożliwia odwiedzającym pobieranie arkuszy danych produktu i broszury na temat danego modelu NEOPLAN-a. Nowe tematy są zawsze w centrum uwagi na stronie głównej.

Doświadczenie marki w Internecie

Główną zaletą nowej strony internetowej jest zastosowanie wysokiej jakości obrazy. Dzięki temu produkty NEOPLAN są wyraziste i atrakcyjne. Kolory i struktury powierzchniowe odzwierciedlają materiały używane w autobusy NEOPLAN, takie jak drewno, skóra i wysokiej klasy lakier metalik.

Nowo zaprojektowana strona jest jeszcze jednym z elementów obchodów jubileuszu 75-lecia Neoplana, który obchodzony jest pod hasłem \'NEOPLAN - 75 lat ruchu pomysłów \'.

Nowa witryna internetowa dla zainteresowanych ekologicznymi i energooszczędnymi pojazdami

Komisja Europejska uruchamia jutro prosty w obsłudze portal, który ułatwi zainteresowanym urzędom i obywatelom zatroskanym o losy naszej planety wybór najbardziej energooszczędnego i przyjaznego dla środowiska pojazdu dostępnego na rynku. Portal poświęcony ekologicznym autom (http://www.cleanvehicle.eu) przyda się zwłaszcza od kiedy wchodzą w życie wymogi nowej dyrektywy w sprawie promowania ekologicznie czystych i energooszczędnych pojazdów transportu drogowego1. Za jej sprawą, już począwszy od bieżącego miesiąca, przy każdym zakupie środków transportu publicznego wymagane jest uwzględnienie parametrów pojazdów: ich zużycia energii, poziomu emisji dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń. Zadaniem portalu jest udostępnianie informacji na temat przepisów prawodawstwa unijnego i stanu prawnego w państwach członkowskich w zakresie ekologicznie czystych i energooszczędnych pojazdów. Daje on również dostęp do danych technicznych zawartych w największej europejskiej bazie danych o pojazdach, dodatkowo ułatwiając wspólne składanie zamówień.

Odpowiedzialny za transport wiceprzewodniczący Komisji Siim Kallas stwierdza z przekonaniem: „Ta dyrektywa wraz z nową witryną z pewnością przysłuży się czystym i energooszczędnym technologiom poprzez ujawnienie rzeczywistych kosztów eksploatacji pojazdów. Przed zakupem należy rozważyć nie tylko cenę nowego pojazdu, ale również całkowite zużycie energii i poziom zanieczyszczeń do końca jego eksploatacji. Zgodnie z naszą polityką sumowania wszystkich kosztów towarzyszących, najwłaściwszym rozwiązaniem okazuje się to, które jest najlepsze dla środowiska. Nasz portal dopomoże niezdecydowanym w wyszukaniu nie tylko najbardziej oszczędnych, ale również najmniej szkodliwych dla środowiska pojazdów.\'

Dyrektywa wymaga od sektora publicznego, by posłużył się swoją siłą nabywczą dla propagowania energooszczędnych, a zarazem czystych technologicznie pojazdów. Pociąga ona również za sobą istotny przełom w dążeniu do realizacji unijnych celów w zakresie wydajności energetycznej, emisji CO2 i energii z odnawialnych źródeł wyznaczonych na rok 2020. Chodzi o pobudzenie rynku do dalszych wysiłków na rzecz ekologii i energooszczędności transportu oraz o zachętę dla dalszego rozwoju i nowych inwestycji w całej branży. Zwiększona sprzedaż –dzięki efektowi skali - pozwoli na redukcję kosztów, prowadząc do stopniowej poprawy sytuacji w zakresie wydolności energetycznej i czystości ekologicznej całego asortymentu dostępnych pojazdów.

Koszty zużycia energii w transporcie oraz wpływu pojazdów na środowisko mają istotne znaczenie - tak dla przedsiębiorców, jak i użytkowników prywatnych. Dlatego właśnie nowy portal o autach przyjaznych dla środowiska (Clean Vehicle Portal) obejmuje wszelkie pojazdy, od samochodów osobowych, poprzez samochody dostawcze i ciężarowe, aż po autobusy. Zawiera on nie tylko cenne informacje o rozmaitych technologiach, zużyciu energii i poziomie emisji zanieczyszczeń dla poszczególnych pojazdów dostępnych na rynkach europejskich. Umożliwia szeroki przegląd obecnie obowiązujących przepisów o zamówieniach publicznych a także programów zachęt w zakresie ekologicznie czystych i energooszczędnych pojazdów w poszczególnych państwach członkowskich, a także wsparcie dla urzędów pragnących organizować wspólne przetargi.

Portal poświęcony pojazdom, które przysłużą się ochronie środowiska opracowano pod kierunkiem Agencji Wykonawczej ds. Konkurencyjności i Innowacyjności.  
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Neoplan
Unia Europejska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....