TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowa marka w Bielsku-Białej
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.11.2015 16:38:01 9 komentarzy
Pojawienie się nowej marki autobusów miejskich w taborze MZK Bielsko-Biała to spora niespodzianka. (fot. Bartek Mrozek)

3 listopada Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej poinformował o wyniku przetargu na dostawę 10 sztuk używanych autobusów klasy maxi, wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2006 roku. Jedyna oferta została złożona przez ABP Bus&Coach ze Słupska.

O prowadzonym przez bielskie MZK postępowaniu zakupowym oraz jego warunkach pisaliśmy tutaj. Miejski zakład budżetowy oczekiwał w pełni niskopodłogowych pojazdów o długości 11,5 - 12,5 m z układem drzwi 2-2-2. Każdy z autobusów miał umożliwić podróż przynajmniej 85 pasażerom, w tym nie mniej niż 28 na miejscach siedzących. Silnik o mocy co najmniej 160 kW, pojemności skokowej do 10 l miał spełniać normę czystości spalin chociaż EURO4 oraz zostać zblokowany z minimum czterobiegową automatyczną skrzynią biegów. Nowością był wymóg bielskiego zakładu, aby autobusy były wyposażone w klimatyzację.

Ocena ofert miała zostać dokonana na podstawie dwóch kryteriów. Cena miała wagę 90% punktów, ocena techniczna natomiast 10%. Wśród nich premię można uzyskać za zadeklarowanie dostarczenia autobusów wyprodukowanych w 2014 lub 2015 roku, przebiegi nie większe niż 100 000 km na jeden pojazd oraz jeśli będą one spełniały normę EURO6.

Jedyną ofertę złożyła firma ABP Bus&Coach ze Słupska, która specjalizuje się m.in. w pośredniczeniu w sprzedaży używanych pojazdów ze Skandynawii. Jak dowiedział się portal bielsko.info MZK zaproponowano sprzedaż 10 egzemplarzy Scanii CN230UB OmniCity. Najprawdopodobniej i w tym wypadku będą to autobusy, które wcześniej były użytkowane przez Norgesbuss AS. Przypomnijmy, że podobne pojazdy pozyskał Miejski Zakład Komunikacji w Koszalinie. Pisaliśmy o tym tutaj. Zaoferowane dla bielskiego MZK autobusy mają przebiegi od 433 782 km do 478 288 km.

Używane Scanie mają pojawić się w Bielsku-Białej najpóźniej do 25 grudnia. ABP za ich dostarczenie zainkasuje 1 966 401 zł brutto.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Bielsko-Biała
ABP Bus&Coach
Scania
 • 105-ka – 23.11.2015

  Co Bielsko-Biała planuje wycofać po pojawieniu się SCANI ?

 • Simon – 23.11.2015

  Pewnie ikarusy tylko pytanie czy 280 czy 415? Przeguby się im sypią jeden za drugim ale te scanie są krótkie więc nie wiem do końca

 • Bogdan – 23.11.2015

  Dokładnie 415 . Przeguby są w lepszym stanie niż nie jeden nowy

 • MZK_user – 23.11.2015

  A już miałem nadzieję, że ABP nie mogło nic zaoferować i miasto będzie musiało kupić nowe :-( Ja chcę Solarisy!!!!!!!!!!

 • BB – 23.11.2015

  Będą nowe Mercedesy i Solarisy w latach 2017-2021

 • Marcin – 24.11.2015

  Niestety w większości polecą Ikarusy 280.

 • Porażka – 24.11.2015

  Fajna wymiana... 16,5m za 12...

 • AUTOMANIAK – 10.12.2015

  Miasto które zajmuje 23 miejsce w Polsce pod względem ilości mieszkańców 173000 nie stać na zakup nowego taboru to niesmaczny żart. Skasowane przeguby chcą zastąpić 10 złomami w których ludzie będą mdleć przy niesprawnej klimie. W upalne dni to będą jeżdżące trumny życzę powodzenia.

 • MZK_BB_user – 10.12.2015

  Jest nadzieja!W Internecie nie piszą nic nowego nt. tych autobusów, a jest już 10.12, więc może miasto zrezygnowało. Tym bardziej, że w następnym budżecie jest 15 milionów na komunikację miejską a za to można by kupić z 10 Citaro L (wersja 15m jednoczłonowa) która mogłaby być godnym zastępcą dla I280 obok Citaro G.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....