TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowa jakość szkolenia kierowców już niedługo w Polsce
Zbigniew Rafalski - Opublikowano: 19.11.2007 13:07:53
Nowa jakość szkolenia kierowców już niedługo w Polsce

Dnia 5 listopada br. Solaris Bus &Coach S.A. wspólnie z redakcją magazynu TRANSPORT Polski przygotowali wspólną akcję pt. Bezpieczny Kierowca oraz Bezpieczna Szkoła przy Drodze. Na imprezę plenerową która odbyła się na byłym lotnisku w Bednarach pod Poznaniem zaproszono dziennikarzy branżowych z całej Polski.

Gościem specjalnym był doskonale wszystkim znany Grzegorz Turnau, który, jak się później okazało podczas konferencji prasowej, od dziecka marzył by choć przez chwilę pokierować prawdziwym autobusem. Z taką właśnie propozycją wyszła Pani Prezes Solange Olszewska, która umożliwiła artyście sprawdzenie swoich możliwości zarówno w miejskim Solarisie Urbino 18, na co dzień jeżdżącym w MPK Poznań, jak i w turystycznej, 12-metrowej Vacanzie, użytkowanej przez Wyższą Szkołę Gastronomii i Hotelarstwa w Poznaniu.

Podczas konferencji prasowej redaktor TRANSPORTU Polskiego oraz Pani Prezes Solaris Bus&Coach S.A. przedstawili plan dalszych szkoleń kierowców z zakresu bezpiecznej jazdy oraz działań, które należy podjąć w związku z nimi. Do tej pory w ramach Szkoły Bezpiecznej Jazy organizowanej przez Solaris Bus&Coach S.A. przeszkolonych zostało ponad 100 kierowców, a w planach są już następne spotkania edukacyjne.

Na specjalny pokaz zaproszono również prawie 300 dzieci z mieszczących się w okolicy szkół, w tym m.in. z pobliskich Pobiedzisk. Po przyjeździe dzieciaki zostały skierowane na specjalnie przygotowane do tego celu „trybuny”za które posłużyły skrzynie ładunkowe 3-osiowych naczep zblokowanych z samochodami ciężarowymi.

Następnie odbyły się specjalne pokazy m.in. porównanie wielkości aut, drogi hamowania różnych pojazdów, w tym samochodu osobowego Volkswagen Golf, następnie małej ciężarówki DAF LF, dużego ciągnika siodłowego DAF XF z naczepą i, na sam koniec, autokaru turystycznego Solaris Vacanza. Miało to na celu uświadomienie dzieciom jak długiego odcinka drogi do zahamowania potrzebują pojazdy na co dzień poruszające się w okolicach większości szkół, a co za tym idzie jak niebezpieczne dla życia każdego z nas jest nieodpowiedzialne zachowanie przy drodze i nieoczekiwane wtargnięcie na jezdnię.

Ważnym doświadczeniem było również przedstawienie i wyjaśnienie tzw. martwego pola w otoczeniu dużych pojazdów, zasad „zachodzenia naczepy przy skręcie”oraz ograniczonej widoczności z wnętrza przez lusterka boczne. Dzieci miały też okazję zobaczyć z bliska wszystkie samochody od środka, w tym dodatkowo wóz strażacki i ambulans.

Po zakończeniu pokazów na wolnym powietrzu uczniowie szkół otrzymali upominki a następnie zostali zaproszeni do namiotu konferencyjnego, w którym odbyło się spotkanie z sierżantem Pyrkiem, pokaz i szkolenie z psem ratownika jak również konkurs na rysunek o bezpiecznym kierowcy.

W międzyczasie przybyli na spotkanie dziennikarze mieli okazję przejść szkolenie z zakresu bezpiecznej jazdy oraz potrenować zachowanie samochodu osobowego na macie poślizgowej. Oczywiście nie mogło zabraknąć jazdy pod okiem doświadczonych kierowców po płycie lotniska jednym z dwóch Solarisów: Urbino 18 i Vacanza 12.

Trzeba przyznać, że impreza pod względem organizacyjnym okazała się strzałem w dziesiątkę. Dopisała również pogoda - w tym dniu dopisywały znakomite warunki atmosferyczne, piękne słońce i niewielki wiatr sprawiły, że nikt nie odczuwał niskiej temperatury jaka panowała na dworze.

Na zakończenie spotkania zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z planami inwestycyjnymi na najbliższy rok. Zgodnie z zapewnieniami Prezesa Zarządu Test &Trening Safety Center Sp. z o.o. Pana Jerzego Kucharko, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mniej więcej za rok o tej porze powinien zakończyć się remont obiektu w Bednarach. Obok istniejących już zabudowań powstanie całkowicie nowy, profesjonalny obiekt szkoleniowy który ma być najnowocześniejszym i największym w Polsce, a zgodnie z zapowiedziami, także w Europie. Zbudowany zostanie on na wzór istniejących już obiektów m.in. tych austriackich, a od niedawna również litewskich. Całość inwestycji pochłonie około 6 mln. EURO !!

Z całą pewnością nowe centrum treningowe znacznie poprawi jakość zajęć szkoleniowych kierowców, przede wszystkim dlatego, że dotychczas przeprowadzane szkolenia odbywały się na płaskim terenie, a płyta lotniska na którym odbywały się jazdy szkoleniowe nie do końca odwzorowywała prawdziwą drogę, lecz raczej autostradę. Po remoncie stworzone zostaną całkowicie nowe wzniesienia, spady, zakręty o różnych stopniach trudności i, co najważniejsze, maty poślizgowe w różnych kombinacjach, które odwzorowywać będą naturalne warunki na co dzień spotykane na naszych drogach. Kluczem do sukcesu będzie ponadto doskonale wykwalifikowana kadra instruktorów i profesjonalnie przygotowane do szkolenia biura i salki wykładowe.

Pozostaje mieć nadzieję, że tego typu szkolenia również w naszym kraju staną się obowiązkowe, zarówno dla świeżo upieczonych kierowców, jak i dla tych z wieloletnim stażem. Niestety nie będzie to możliwe jeżeli nie zostaną stworzone specjalne zapisy w ustawach, przy jednoczesnym jasnym określeniu kto i na jakich zasadach będzie mógł przeprowadzać tego typu szkolenia, by czasem nie było tak, że praktycznie każdy będzie mógł powołać własną, „przydomową”akademię szkolenia kierowców!!
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Solaris
szkolenie
MPK
Bednary
Poznań
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....