TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowa generacja trolejbusów Skoda-Solaris. Kolejne zamówienia
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.09.2017 17:38:43 7 komentarzy
Trolejbusy nowej generacji Skoda-Solaris. fot. Mesto Żylina

Pierwszy egzemplarz z nowej generacji trolejbusów Škoda-Solaris dojechał pod koniec sierpnia 2017 r. do Żyliny. Równolegle piętnaście takich pojazdów - na bazie nowej generacji Urbino - zamówiła firma Dopravní podnik mest Chomutova a Jirkova.

Dostawy zaplanowano na początek przyszłego roku. Przewoźnik z Chomutova i Jirkowa odbierze dziesięć 18-metrowych przegubowych trolejbusów typu Škoda-Solaris 27 i 5 szt. 12-metrowych typu Škoda-Solaris 26 Tr. Dzięki tej inwestycji spółka całkowicie odnowi swoją trolejbusową flotę. Nowe pojazdy zastąpią w systemie komunikacji miejskiej przestarzałe już egzemplarze, z których dziesięć ma ponad 20 lat. Zakup znacząco zredukuje też koszty utrzymania, a nowe pojazdy będą wydajniejsze w eksploatacji.

Chomutov i Jirkow posiadają sieć trolejbusową obejmująca 6 linii, gdzie pojazdy rocznie wykonują ok. 700 000 km rocznie. Łączna wartość najnowszego kontraktu zawartego ze Skodą to ok. 170 milionów CZK.

-"Nowe trolejbusy to także wzrost komfortu dla pasażerów i kierowców. Nasze najnowsze, niskopodłogowe pojazdy oferują wygodne platformy dla wózków inwalidzkich i przyjazne systemy informacyjne "- mówi dyrektor Škoda Electric, Radek Kapr.

Nowa generacja

28 sierpnia do Žiliny przybył pierwszy trolejbus Skoda-Solaris 27 Tr na bazie nowej, IV generacji Urbino. Łącznie słowacki przewoźnik DPMŽ zamówił 15 szt. takich pojazdów, w tym:

 • 12 szt. w wersji przegubowej Skoda-Solaris 27 Tr

 • 3 szt. w wersji standardowej - Skoda-Solaris 26 Tr.

To oznacza, że czeski producent wraz z wejściem w IV generacji nadwozi Solarisa nie zmienił nazw swoich trolejbusów i pozostaną one takie same, jak przy III generacji Solarisa. Klasyczny czeski pragmatyzm...

-"Nowe trolejbusy to nie tylko ciekawy design, ale również wysoki komfort dla pasażerów i kierowcy. Z kolei przewoźnicy powinni docenić niskie koszty eksploatacji i serwisu" - mówi kierownik sprzedaży Skoda Electric, Petr Kasenčák.

Wartość całego kontraktu dla Żyliny to ok. 225 milionów CZK. Druga część umowy zawiera opcję na dalsze dostawy 12. pojazdów, w tym:

 • 6 szt. klasy MAXI Skoda-Solaris 26 Tr.

 • 6 szt. klasy MEGA Skoda-Solaris 27 Tr.

Dodajmy, że Żylina skorzysta z tej opcji jeżeli projekt DPMŽ przejdzie konkurs w ramach unijnego programu operacyjnego i słowackie Ministerstwo Transportu SR udzieli firmie unijnego wsparcia. O wadze tej inwestycji świadczy fakt, że w Żylinie trolejbusy przewożą aż 70% wszystkich pasażerów.

Pierwsze takie na świecie

Przekazany do Żyliny trolejbus Skoda-Solaris 26 Tr jest pierwszym egzemplarzem z nowej generacji - pierwszym na Słowacji i w ogóle na świecie, dlatego teraz musi przejść serię badań homologacyjnych. Jak informuje miasto, proces homologacji już się rozpoczął w fabryce Škoda, natomiast teraz musi być kontynuowany w Żylinie. Pojazd musi przejechać wymagany przebieg - najpierw bez pasażerów, a następnie z pasażerami. Po zakończeniu procesu homologacji, Ministerstwo Transportu dopiero dokona jego rejestracji i wtedy trolejbus ruszy do obsługi normalnych tras. Ma to wszystko nastąpić … po koniec tego roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
trolejbus
Skoda
Solaris
Słowacja
Czechy
 • chris.nowak – 07.09.2017

  Droga redakcjo, podajcie mi chociaż jeden powód, dla którego Skoda miałaby zmienić nazwę trolejbusu

 • Ciekawy – 07.09.2017

  A kiedy dokładnie dostawy?

 • Kola – 07.09.2017

  Oj żeby się nie złamał jak zjeżdża z tej lawety. To nie Jelcz.

 • Knedel – 07.09.2017

  Jeden wjechał na lampę i się nie złamał. Spoko, dobra konstrukcja

 • ?? – 07.09.2017

  @kola: jakiś problem?

 • Solaruch jeden – 08.09.2017

  A GDZIE KLAKIERZY i opętani miłośnicy Ursusa ??. Jak wykonujecie swoją robotę ?? Trza od rana tutaj krzyczeć że to to G..A traktory AMZ-ta to NAJ, NAJ, i w ogóle pierwsza liga Koziego zadka.

 • m – 08.09.2017

  Ten indianiec na przodzie nie wygląda najlepiej.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....