TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Norweski rekord Volvo: 300 autobusów z Wrocławia
- Opublikowano: 29.10.2018 11:00:30
Norweski rekord Volvo: 300 autobusów z Wrocławia

Volvo Buses otrzymało największe jak dotąd zamówienie z Norwegii - na aż 303 autobusy. Zadecydowana większość z nich - 300 szt. - powstanie w fabryce we Wrocławiu.

W ramach kontraktu dla firmy Tide Buss AS z Norwegii, wrocławska fabryka Volvo we Wrocławiu dostarczy na północ 300 autobusów, w tym:

  • 290 pojazdów międzymiastowych typu Volvo 8900.

  • 10 autokarów typu Volvo 9700 (w wersji turystycznej i liniowej)

  • oprócz tego szwedzki koncern przekaże Tide Buss trzy minibusy na bazie Renault Master.

O Volvo 8900 dawno już nie pisaliśmy, dlatego przypomnijmy, że ten model jest zaprojektowany do pracy w ruchu międzymiastowym i podmiejskim. Od jego premiery w 2011 roku, Volvo sprzedało ponad 3700 takich autobusów - głównie na skandynawski rynek. Egzemplarze 8900 dla Tide Buss zostaną m.in. wyposażone w system zarządzania strefą, który używa GPS do respektowania lokalnych ograniczeń prędkości i uniemożliwia kierowcy autobusu złamania przepisów.

Rekordowy kontrakt

To generalnie największe zamówienie, jakie Volvo otrzymało z Norwegii. Kontrakt jest efektem zwycięstwa Tide Buss w przetargu na obsługę komunikacji autobusowej w Tromsö i regionie Bergen West.

Autobusy Volvo 8900 będą dostarczane zarówno w wersji Low Entry, czyli z przednią platformą niskopodłogową, jak i wysokopodłogowej. Norwegowie wzięli też pojazdy w konfiguracji 2-osiowej i 3-osiowej. Wszystkie pojazdy objęte będą umową serwisową, w ramach której Volvo zajmie się obsługą całej floty po ustalonym miesięcznym koszcie. Wszystkie autobusy pojawią się u klienta w lecie 2019 roku.

Mówią obie strony

-"Bardzo cieszymy się z naszej współpracy z Tide Buss i zaufania, jakie firma pokłada w nas, składając to zamówienie", powiedział Svenn-Åge Lökken, dyrektor Volvo Buses w Norwegii.

-" Volvo oferuje konkurencyjne produkty i warunki finansowe. Zapewnia także wysokim poziom profesjonalizmu, czyli bezpieczeństwo i przewidywalności, co jest niezbędne przy długoterminowych kontraktach" - dodał Roger Harkestad, dyrektor generalny Tide Buss AS.

Dodajmy, że nie jest to pierwszy zakup marki Volvo przez Norwegów. Jesienią 2017 r. spółka Tide Buss zakupiła 25 autobusów Volvo 7900 Electric od Volvo Buses do eksploatacji w Trondheim - od sierpnia 2019 r. One również powstaną we Wrocławiu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Volvo
Norwegia
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....