TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Niemiecki rząd wspiera zakupy elektrobusów. Nawet w 80%
INFOBUS.PL - Opublikowano: 12.08.2019 15:00:31
Niemiecki rząd wspiera zakupy elektrobusów

Kolejne pięć niemieckich miast skorzysta z dotacji rządowych na zakup autobusów elektrycznych. Akwizgran, Bochum, Gelsenkirchen, Duisburg i Offenbach nad Menem otrzymają na ten cel około 14,3 mln EUR od Federalnego Ministerstwa Środowiska. Pieniądze zostaną wykorzystane na zakup około 70 autobusów elektrycznych.

530 e-busów do dofinansowania
We wszystkich wymienionych miastach, zgodnie z komunikatem prasowym ministerstwa, poziom tlenków azotu ostatnio przekroczyły średnie roczne limity. Resort obecnie wspiera 11 projektów dotyczących zakupów autobusów elektrycznych w Niemczech za łącznie 180 mln EUR. Łącznie ma to pozwolić na pozyskanie przez miasta i ich operatorów ok. 530 elektrobusów. To jednak dalej niewielki kawałek wielkiego tortu. Obecnie niemieckie przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej wykorzystują ok. 55 000 autobusów, w znakomitej większości napędem spalinowym.

Niemieckie ministerstwo środowiska chce jednak temu wyjść naprzeciw i proponuje korzystne warunki wsparcia finansowego przy zakupach "elektryków". Pomoc rządowa może bowiem wesprzeć określony projekt nawet do 80% jego wartości. Pierwsze e-busy z federalnego wsparcia mają się pojawić w już w 2019 i 2020 roku. A jak to wygląda w szczegółach?

Nadrenia Północna-Westfalia: Pierwsza realizacja
Pierwszym jest wspólny projekt pięciu miast z Nadrenii Północnej-Westfalii. To przedsięwzięcie, które zrealizują Akwizgran, Bochum, Gelsenkirchen, Duisburg i Offenbach nad Menem Rząd federalny objął zadanie finansowaniem, które zapewni maksymalne wsparcie przewidziane w niemieckim odpowiedniku będącego czymś pomiędzy polskim "E-Busem" lub GEPARDEM 2. Dzięki temu możliwy będzie zakup 20 elektrobusów. Jeśli spełnią one pokładane nadzieje to możliwy będzie zakup w drugim etapie jeszcze 50 dodatkowych autobusów bateryjnych.

"Coraz więcej miast modernizuje swoje systemy transportu publicznego. Jest to konsekwencją kryzysu oleju napędowego jako podstawowego paliwa i zbyt wysokiego poziomu tlenków azotu w powietrzu. Dlatego zapewniamy aktywne wsparcie, na przykład przy wsparciu finansowym zakupów autobusów elektrycznych. Ich zalety są oczywiste: powietrze staje się czystsze w miejscu eksploatacji, są znacznie cichsze, a tym samym przyczyniają do poprawy komfortu w dzielnicach typowo mieszkalnych. Wreszcie, emitują mniej szkodliwych dla cząstek dwutlenku węgla. W ten sposób zapewniają lepszą jakość życia, zwłaszcza w aglomeracjach. Dzięki naszemu programowi wsparcia chcemy również, aby autobusy elektryczne były niedrogie, a tym samym by była to atrakcyjna opcja dla wszystkich firm transportowych" - powiedziała Svenja Schulze, niemiecka minister środowiska.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Niemcy
elektrobus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....