TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Niemiecki autokar w poznańskim szpitalu zakaźnym [AKTUALIZACJA]
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 12.03.2020 13:00:06
Niemiecki autokar w poznańskim szpitalu zakaźnym [AKTUALIZACJA]

Autokar z Niemiec w eskorcie policji dotarł 11 marca rano pod szpital zakaźny w Poznaniu. "Jeden z pasażerów wykazuje objawy choroby" - poinformował PAP Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

-"Autokar z Niemiec podjechał w okolice dworca; tam przekazana została informacja, wcześniej do powiatowego inspektora sanitarnego, że jedna z osób, która jest na pokładzie tego autokaru, wykazuje objawy choroby. W związku z tym podjęto decyzję, aby cały autokar w eskorcie policji został przetransportowany do szpitala zakaźnego" – podał Stube.

-"Obecnie w szpitalu trwa weryfikacja i są przeprowadzane odpowiednie procedury. Na miejscu są obecni powiatowi inspektorzy sanitarni, którzy przekazują karty lokalizacyjne pasażerom, aby inspektorzy mieli z nimi bezpośredni kontakt - gdyby zaistniała potrzeba podjęcia dalszych działań. Na chwilę obecną wiemy o jednej osobie (wykazującej objawy chorobowe – PAP), natomiast trwają jeszcze działania na miejscu" – podkreślił Stube.

Pasażerowie mają zostać poddani kwarantannie.

Aktualizacja z 14.00

Niemal 30 osób, wszyscy pasażerowie autobusu, który w czwartek rano przyjechał z Niemiec do Poznania, zostaną poddani kwarantannie – powiedział w czwartek na konferencji prasowej zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski.

-"Dzisiaj rano przyjechał do Poznania autobus z Niemiec, z Dortmundu. Z naszych informacji wynika, że w Słubicach dosiadła się jedna osoba, która zaczęła mieć objawy, które występują przy koronawirusie" – poinformował w czwartek na konferencji prasowej zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski

Jak dodał, autokar w eskorcie policji podjechał do szpitala zakaźnego przy ul. Szwajcarskiej.

"Ta osoba, która miała objawy, została zabrana na obserwacje, a z tego co wiem, mam ostatnią informację od pana wojewody i powiatowego inspektora sanitarnego, wszyscy pasażerowie pojadą na kwarantannę" – podkreslił Solarski.

Dodał, że autobusem podróżowało niemal 30 osób.

Kwarantanną mają zostać także objęci niektórzy pracownicy miejskiej spółki Aquanet, w której zatrudniony jest mężczyzna, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem.

"Prezes spółki Aquanet, jak tylko dowiedział się, że małżonka pracownika jest zrażona koronawirusem - prewencyjnie nakazał domową kwarantannę wszystkim osobom, które miały jakikolwiek kontakt, z tym - jak się później okazało - zarażonym, jeszcze zanim były wyniki. Chodzi o to, żeby ci pracownicy nie przychodzili do pracy, zostali w domu" – powiedział Solarski.

Pierwsza ofiara

W czwartek władze miasta Poznania poinformowały, że w poznańskim szpitalu zmarła 57-letnia kobieta zakażona koronawirusem; to pierwsza ofiara śmiertelna SARS-Cov-2 w Polsce.

57-latka była pierwszą osobą w Wielkopolsce, u której – w poniedziałek - potwierdzono zakażenie SARS-Cov-2. Kobieta przebywała na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Od początku jej stan był ciężki; miała objawy zapalenia płuc o bardzo ciężkim przebiegu klinicznym, była podłączona do respiratora i utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej.

Zmarła kobieta w ostatnim czasie nie była za granicą i nie miała kontaktu z osobą, która miałaby podejrzenie lub rozpoznanie choroby COVID-19. Według wstępnych ustaleń kilkanaście dni temu miała kontakt z osobą, która wróciła z Włoch.

Według ostatnich danych w Wielkopolsce na obserwacji w szpitalu przebywa 16 osób. W całym regionie z powodu koronawirusa kwarantanną objęto 89 osób, zaś 717 jest objętych nadzorem epidemiologicznym. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
autokar

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....