TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Niemiecki autokar w poznańskim szpitalu zakaźnym [AKTUALIZACJA]
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 12.03.2020 13:00:06
Niemiecki autokar w poznańskim szpitalu zakaźnym [AKTUALIZACJA]

Autokar z Niemiec w eskorcie policji dotarł 11 marca rano pod szpital zakaźny w Poznaniu. "Jeden z pasażerów wykazuje objawy choroby" - poinformował PAP Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

-"Autokar z Niemiec podjechał w okolice dworca; tam przekazana została informacja, wcześniej do powiatowego inspektora sanitarnego, że jedna z osób, która jest na pokładzie tego autokaru, wykazuje objawy choroby. W związku z tym podjęto decyzję, aby cały autokar w eskorcie policji został przetransportowany do szpitala zakaźnego" – podał Stube.

-"Obecnie w szpitalu trwa weryfikacja i są przeprowadzane odpowiednie procedury. Na miejscu są obecni powiatowi inspektorzy sanitarni, którzy przekazują karty lokalizacyjne pasażerom, aby inspektorzy mieli z nimi bezpośredni kontakt - gdyby zaistniała potrzeba podjęcia dalszych działań. Na chwilę obecną wiemy o jednej osobie (wykazującej objawy chorobowe – PAP), natomiast trwają jeszcze działania na miejscu" – podkreślił Stube.

Pasażerowie mają zostać poddani kwarantannie.

Aktualizacja z 14.00

Niemal 30 osób, wszyscy pasażerowie autobusu, który w czwartek rano przyjechał z Niemiec do Poznania, zostaną poddani kwarantannie – powiedział w czwartek na konferencji prasowej zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski.

-"Dzisiaj rano przyjechał do Poznania autobus z Niemiec, z Dortmundu. Z naszych informacji wynika, że w Słubicach dosiadła się jedna osoba, która zaczęła mieć objawy, które występują przy koronawirusie" – poinformował w czwartek na konferencji prasowej zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski

Jak dodał, autokar w eskorcie policji podjechał do szpitala zakaźnego przy ul. Szwajcarskiej.

"Ta osoba, która miała objawy, została zabrana na obserwacje, a z tego co wiem, mam ostatnią informację od pana wojewody i powiatowego inspektora sanitarnego, wszyscy pasażerowie pojadą na kwarantannę" – podkreslił Solarski.

Dodał, że autobusem podróżowało niemal 30 osób.

Kwarantanną mają zostać także objęci niektórzy pracownicy miejskiej spółki Aquanet, w której zatrudniony jest mężczyzna, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem.

"Prezes spółki Aquanet, jak tylko dowiedział się, że małżonka pracownika jest zrażona koronawirusem - prewencyjnie nakazał domową kwarantannę wszystkim osobom, które miały jakikolwiek kontakt, z tym - jak się później okazało - zarażonym, jeszcze zanim były wyniki. Chodzi o to, żeby ci pracownicy nie przychodzili do pracy, zostali w domu" – powiedział Solarski.

Pierwsza ofiara

W czwartek władze miasta Poznania poinformowały, że w poznańskim szpitalu zmarła 57-letnia kobieta zakażona koronawirusem; to pierwsza ofiara śmiertelna SARS-Cov-2 w Polsce.

57-latka była pierwszą osobą w Wielkopolsce, u której – w poniedziałek - potwierdzono zakażenie SARS-Cov-2. Kobieta przebywała na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Od początku jej stan był ciężki; miała objawy zapalenia płuc o bardzo ciężkim przebiegu klinicznym, była podłączona do respiratora i utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej.

Zmarła kobieta w ostatnim czasie nie była za granicą i nie miała kontaktu z osobą, która miałaby podejrzenie lub rozpoznanie choroby COVID-19. Według wstępnych ustaleń kilkanaście dni temu miała kontakt z osobą, która wróciła z Włoch.

Według ostatnich danych w Wielkopolsce na obserwacji w szpitalu przebywa 16 osób. W całym regionie z powodu koronawirusa kwarantanną objęto 89 osób, zaś 717 jest objętych nadzorem epidemiologicznym. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
autokar
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....