TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Niemcy wprowadzą myto dla aut. Obsłuży je Kapsch
InfoBus.pl - Opublikowano: 21.12.2018 12:12:52

Konsorcjum firm Kapsch TrafficCom i CTS EVENTIM otrzymało zlecenie pobrania niemieckiej opłaty za przejazd pojazdami osobowymi

  • Konsorcjum wygrywa ogólnounijny przetarg organizowany przez rząd federalny Niemiec

  • Kontrakt na 12-15 lat od momentu wprowadzenia opłat

  • Wartość kontraktu: niemal 2 mld EUR

Wiedeń/Berlin/Monachium, 19 grudnia 2018 - Niemieckie Federalne Ministerstwo Transportu jako instytucja zamawiająca poinformowało Kapsch TrafficCom AG i CTS EVENTIM AG & Co. KGaA, że konsorcjum to ma otrzymać kontrakt na pobór niemieckiej opłaty infrastrukturalnej ("opłata za przejazd pojazdami osobowymi"). CTS EVENTIM jest międzynarodowym liderem branży dystrybucji biletów na koncerty i inne wydarzenia kulturalne, a Kapsch TrafficCom to uznany na całym świecie dostawca inteligentnych systemów transportowych. Spółka operacyjna będzie spółką joint venture Kapsch TrafficCom i CTS EVENTIM, w której każda ze stron ma posiadać 50 procent udziałów.

Obie firmy tworzące konsorcjum przetargowe i przyszłą spółkę operacyjną zdecydowały się na współpracę ze względu na uzupełniające się obszary kompetencji. Kapsch TrafficCom ma duże doświadczenie w zakresie wdrażania i eksploatacji systemów poboru opłat, CTS EVENTIM, jako jeden z największych graczy w branży e-commerce w Europie, wniesie wkład swojej wiedzy zdobytej dzięki sprzedaży ponad 250 milionów biletów rocznie i obsługi transakcji w wielu krajach, językach i walutach.

"Niemiecka sieć autostrad jest jedną z największych i najbardziej złożonych sieci w Europie. Oznacza to, że pobieranie opłat będzie stanowiło wyzwanie na wielu różnych poziomach ", wyjaśnia André F. Laux, dyrektor ds. Operacyjnych w Kapsch TrafficCom. "Nasza wiedza techniczna i bogate doświadczenie w zarządzaniu i wdrożeniach tego typu systemów, m.in. w Austrii, Polsce i Czechach w połączeniu z doświadczeniem CTS EVENTIM w zakresie sprzedaży i przetwarzania płatności, oznacza, że dysponujemy wszystkimi niezbędnymi składowymi, aby zapewnić wszystkim zainteresowanym efektywny i wygodny proces poboru opłat."

Projekty w ponad 50 krajach na całym świecie dały firmie Kapsch TrafficCom kompleksowe doświadczenie w projektowaniu, instalacji i eksploatacji inteligentnych systemów poboru opłat. Dostarczane rozwiązania zostały przetestowane w szerokim zakresie środowisk prawnych i na różnych typach infrastruktury. Kapsch idealnie więc nadaje się do zapewnienia efektywnego pobierania opłat za przejazd pojazdów pasażerskich. Ponadto, w oddzielnym procesie przetargowym, firma kilka tygodni temu została wybrany jako jedyny operator systemu kontroli wnoszenia opłat za przejazd pojazdów pasażerskich.

Pobierając opłatę za przejazd pojazdami osobowymi, CTS EVENTIM po raz pierwszy wykorzysta swoją wiedzę specjalistyczną w celu wykraczającym poza sektor sprzedaży biletów. Jako wiodący europejski dostawca na tym rynku, CTS EVENTIM od wielu lat bierze udział w transformacji w branży cyfrowej. Jej kluczowym warunkiem są stabilne systemowo rozwiązania online skoncentrowane na doświadczeniu użytkownika - od marketingu na wszystkich odpowiednich kanałach, najnowocześniejszej obsługi klienta i rozwiązań CRM, aż po bezpieczne przetwarzanie płatności. Sprawdzone na skalę międzynarodową i w transakcjach z setkami milionów nabywców biletów procesy zagwarantują, że opłata zostanie naliczona w najbardziej intuicyjny, szybki i zautomatyzowany sposób.

Klaus-Peter Schulenberg, dyrektor generalny CTS EVENTIM, powiedział: "Dziękujemy rządowi federalnemu za to, że zaufał naszemu podejściu do klientów: wygodnemu, skoncentrowanemu na potrzebach i wykorzystującemu najnowsze technologie. Jednocześnie z niecierpliwością czekamy na współpracę z Kapsch TrafficCom, aby ten ekscytujący projekt odniósł sukces. Chcemy, aby pobór opłat za przejazdy samochodami osobowymi był jak najprostszy dla wszystkich. "

Kontrakt może zostać formalnie przyznany CTS EVENTIM i Kapsch TrafficCom, gdy tylko pozostali oferenci zostaną poinformowani o wyniku - tj. nie wcześniej niż 30 grudnia 2018 roku. W przypadku, gdy któryś z odrzuconych oferentów wniesie sprzeciw, udzielenie zamówienia opóźni się do czasu rozstrzygnięcia postępowania w oparciu o przepisy prawa zamówień publicznych.

Okres obowiązywania umowy między Republiką Federalną Niemiec a spółką operacyjną rozpocznie się wraz z podpisaniem kontraktu i będzie wynosił dwanaście lat od momentu rozpoczęcia pobierania opłaty. Zamawiający ma możliwość przedłużenia umowy jednorazowo na trzy lata lub trzy razy na okres jednego roku (tj. do łącznego okresu 15 lat). Przychody z opłaty za przejazd pojazdami osobowymi będą przeznaczone na inwestycje w federalną sieć autostrad.

Całkowita wartość umowy w okresie minimalnego jej obowiązywania umowy wynosi niemal 2 miliardy EUR (z VAT).
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
myto
Kapsch
Niemcy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....