TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nie będzie likwidacji PKM Jastrzębie-Zdrój!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 29.03.2019 15:00:44
fot. Konrad Bek, phototrans.pl

Gminy zrzeszone w Międzygminnym Związku Komunikacjnym zdecydowały o cofnięciu uchwały o likwidacji Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. To oznacza nowe życie dla związkowego przewoźnika i gwaranację stabilnego działania w przyszłości.

Do PKM trafi prawie 3,4 mln zł. Za takim rozwiązaniem głosowało osiem gmin, przeciwne zdanie wyraził jedynie przedstawiciel Rydułtów. Z kolei delegat Czerwionki-Leszczyn wstrzymał się od głosu. Zobowiązano także Zarząd MZK do przeprowadzenia reorganizacji PKM tak, by mogło się stać podmiotem wewnętrznym. Czy tak się tanie, o tym za kilka miesięcy zdecydują członkowe jastrzębskiego związku.

Jeszcze kilka tygodni temu likwidacja PKM wydawała się pewna. Sytuacja zmieniała się diametralnie gdy z jastrzębskich dróg "zniknęła" firma Warbus. Warszawski przewoźnik wypowiedział umowę MZK. Związek jednak uznał je de facto za porzucenie. W jego opinii bowiem jego bezprawność polega na tym, że Warbus mógł dokonać wypowiedzenia tylko w określonym przypadku.

Pokłosiem takie obrotu spraw był chaos komunikacyjny w największym mieście na sieci MZK oraz gminach sąsiednich. Dzisiejsza decyzja oznacza spokojne funkcjonowanie PKM i poprawę komunikacji w Jastrzębiu-Zdroju.

W pierwszym etapie PKM obsługując Jastrzębie-Zdrój będzie wspierane przez innego przewoźnika. Docelowo Stanisław Słowiński, prezes PKM zamierza przejąć całą komunikację na terenie miasta realizowaną wcześniej przez firmę Warbus.

"Dzisiejsza decyzja gmin jest pierwszym krokiem do postawienia PKM na nogi i szansą na rozwój tego przedsiębiorstwa w przyszłości. Cieszę się, że w tej trudnej sytuacji mogliśmy liczyć na wsparcie i zrozumienie gmin tworzących MZK. Serdecznie im za to dziękuję" – mówi Roman Foksowicz, przewodniczący Zarządu MZK i jednocześnie wiceprezydent Jastrzębia-Zdroju.

Wygląda więc na to, że dzisiejsza uchwała członków związku kończy czteroletnie zamieszanie komunikacyjne. Dodajmy, że można go było bez problemu uniknąć. Jest więc zielone światło do tego by do PKM miał podniesione stawki za wzkm. Dodatkowe koszty związane są z potencjalnymi podwyżkami dla pracowników (trwa spór zbiorowy), a także z utrzymaniem budynków i całej infrastruktury spółki, która jest w złym stanie technicznym.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
MZK Jastrzębie-Zdrój
PKM Jastrzębie-Zdrój
 • Ada Czech – 29.03.2019

  Trzeba było tak od razu🚌

 • Piotr Garbicz – 29.03.2019

  Patryk Lis Krzysiek Bobek

 • Krzysztof Kawa – 31.03.2019

  A przecież o to chodziło darmozjadom ze związków zawodowych. Wykończyli psychicznie Warbus po to, by sobie zapewnić byt, a przy okazji zachować stołki. A to, że komunikacja będzie teraz gorsza i odroższa? Kogo to obchodzi?!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....