TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Neoplan Starliner dla Mistrza Polski
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 19.05.2010 22:10:00 1 komentarz
Neoplan Starliner dla Mistrza Polski

14 maja Lech Poznań podpisał dwie umowy z firmą MAN i biurem podróży Funclub. Obie obowiązywać będą przez trzy lata, a dzięki nim klub będzie miał do dyspozycji jeden z najnowocześniejszych autokarów w Polsce –Neoplan Starliner. Oficjalnym przewoźnikiem Lecha zostało też poznańskie biuro podróży Funclub. –„Dzięki nowej umowie nasi piłkarze będą mieli do dyspozycji najnowocześniejszy model autokaru, którym nie porusza się żaden inny klub w Europie. Podpisujemy dwie umowy. Dzięki nim nasz nowy oficjalny przewoźnik, firma Funclub mogła po promocyjnej cenie nabyć autobus do firmy MAN. Natomiast my w nadchodzącym sezonie mamy do wykorzystania darmowy limit aż 65 tysięcy kilometrów”–cieszył się wiceprezes Lecha, Arkadiusz Kasprzak. Co warto podkreślić to już drugi etap współpracy MAN z Lechem. Pierwsza umowa sponsorska została podpisana trzy lata temu. Wówczas była to umowa trójstronna między Lechem, MAN-em a firmą transportową Wiktoria. Zgodnie z jej zapisami MAN m.in. finansował podróż piłkarzy autokarem MAN Lipno`s Coach. Teraz ten układ wygląda inaczej –podpisano dwie umowy, gdzie MAN nie ma osobnego kontraktu z firmą transportową, natomiast koncern zadeklarował się wpłacać co miesiąc określoną sumę pieniędzy na konto Lecha. W zamian otrzymał tytuł sponsorski oraz m.in. możliwość marketingowego wykorzystania piłkarzy Lecha. Najlepiej nową umowę podsumował Piotr Sućko z firmy Funclub: „MAN wyprodukował autokar, my go nabyliśmy, a Lech będzie nim jeździł.”

Czas na Funclub

Przypomnijmy, że do tej pory drużyna Lech podróżowała MAN-em Lion`s Coach, który eksploatowała wielkopolska firma transportowa Wiktoria. Teraz nastał czas Funclubu, który współpracował z Lechem już od dłuższego czasu. Co ciekawe to właśnie żółte Scanie-Irizar poznańskiego biura podróży woziły piłkarzy \'Kolejorza\' na mecze Ekstraklasy. Tak było też w ostatnią sobotę przed pojedynkiem z Zagłębiem Lublin. Dopiero po meczy zawodnicy, działacze i trenerze przesiedli się do luksusowego Neoplana. Także tym autobusem pojechali w niedzielę do Warszawy na uroczystość wręczenie medali. –„Naszą współpracę z Lechem rozpoczęliśmy tak naprawdę dwa lata temu. Przewoziliśmy zawodników podczas różnych okazji w Poznaniu, jak również piłkarzy drużyn zagranicznych, gdy Lech grał w Pucharze UEFA i Lidze Europy. Nasza miłość do klubu dojrzała i zdecydowaliśmy się pójść krok dalej. Pojawiła się możliwość zakupu od MAN-a absolutnie luksusowego pojazdu. Z bardzo dużą uwagą dobieramy nasze autokary. Dla nas to z pewnością korzystna umowa –zapewnił Piotr Sućko, członek zarządu Funclub.

Czy zakup Starliner`a zmienia plany firmy co do otworzenia przedstawicielstwa Van Hool`a w Polsce? –„Nie. Wszystko zostaje „po staremu”, czyli w tym roku kupujemy trzy nowe autokary Van Hool`a –jeden T919 Altano i dwa TD927 Astromega;uruchamiamy przedstawicielstwo i sieć serwisową w Polsce i oficjalnie stratujemy na październikowych targach w Kielcach, gdzie pokażemy trzy autobusy demonstracyjne –powiedział Piotr Sućko. –Natomiast zakup Neoplana wpisuje się w naszą strategię kupowania luksusowych i komfortowych autokarów, które są naszą jeżdżącą wizytówką.”

Przypomnijmy tutaj, że piłkarskim Neoplanem nie będą podróżowali tylko piłkarze Lecha. Poza sezonem piłkarskim i zgrupowaniami, Funclub będzie użytkował autobus także do przewozu „zwykłych”turystów, którzy będą mogli poczuć się w Starlinerze jak prawdziwe gwiazdy.

Czas na MAN-a

- „Bardzo cieszę się, że dziś podpisujemy nową umowę i na kolejne trzy lata zostajemy partnerem transportu Lecha Poznań. Nasz wybór nie był przypadkowy, a Lech to odpowiedni partner. Zdecydowaliśmy związać się z drużyną, która konsekwentnie dąży do celu i regularnie prezentuje się na arenie międzynarodowej. Mam nadzieję, że najbliższe trzy sezony będą równie owocne. Dokładnie na takiego partnera czekaliśmy”- mówił dr Christian Schader, prezes zarządu MAN Acounting Center. Warto tutaj dodać, ze to właśnie MAC jest stronę finansującą umowę sponsorską z Lechem, natomiast za sprzedaż autokar odpowiedzialna jest firma MAN Trucks &Bus Polska. –„Do dyspozycji Lecha oddajemy najnowocześniejszy autokar, jaki jest użytkowany w Europie. Naszymi autobusami jeżdżą m.in. Bayern Monachium, Manchester City, Panathinaikos Ateny czy Dinamo Zagrzeb. Żaden z tych klubów nie dysponuje, jednak tak nowoczesnym modelem. Wewnątrz znajdą się m.in. stoły do masażu, kostkarki do lodu, a więc wszystko co z pewnością przyda się fizjoterapeutom. Piłkarze będą mieli też do dyspozycji ekrany, na których będzie można normalnie odbierać telewizję i śledzić wydarzenia sportowe –podkreślił podczas konferencji Michał Luberacki, wiceprezes zarządu MAN Trucks &Bus Polska.

Neoplan Starliner –gwiezdny podróżnik

Neoplan Starliner C w wersji dla KKS Lech posiada 48 miejsc dla pasażerów + 2 miejsca dla załogi. W układzie foteli zastosowano dwa konferencyjne stoliki, wyposażone m.in. w dwa płaskie telewizory 15-calowe z możliwością podłączenia konsoli PlayStation 3 oraz gniazda elektryczne Poza standardowym wyposażeniem najwyższej klasy (elektroniczny system stabilizacji toru jazdy ESP, elektroniczny system hamulcowy EBS, z układami przeciwblokującym / antypoślizgowym: ABS / ASR) pojazd dysponuje potężnym silnikiem MAN D 2676 LOH 04, Common-Rail o mocy 353 kW (480 KM), współpracujący z zautomatyzowaną, 12-stopniową skrzynią TipMatic z intarderem. Nowy autokar wyposażono w nowoczesny GPS, odtwarzacz DVD, telewizję satelitarną i analogową oraz internet bezprzewodowy. Dodatkowo, w autobusie istnieje możliwość odtworzenia prezentacji multimedialnych, które pomogą piłkarzom przeanalizować strategię meczu. W trosce o wygodę podróży obok środkowych drzwi umieszczono kuchnię zaopatrzoną w kostkarkę do lodu, mikrofalówkę, lodówkę i ekspres do kawy. –„Nasz Neoplan Starliner C jest najnowocześniejszym klubowym autokarem w Polsce!”- mówi Tomasz Rose, Kierownik Transportu w Biurze Podróży Funclub i wierny kibic Lecha Poznań.

Po bokach autokaru wymalowano wielki logotyp klubu sportowego Lech Poznań oraz logo przewoźnika - Biura Podróży Funclub i partnera transportowego - MAN. Na tylnej ścianie pojazdu docelowo pojawią się loga wszystkich sponsorów na sezon piłkarski 2010/2011. Dodajmy, że wymienione wyżej wyposażenie dodatkowe nie zostało jeszcze zamontowane w autobusie. Dozbrojenie pojazdu nastąpi później, w mniej już „gorącym okresie”. Co ciekawe autobus będzie suponował także systemem DVD z 5-cioma monitorami 15”, w tym jeden z przodu i dwa nad środkowym przejściem z mechanizmem zamykającym oraz po jednym przy każdym ze stolików. Sprzęt zamontuje warszawska firma Video-Sat. Z zakresu bezpieczeństwa Staliner dodatkowo posiada główne reflektory xenonowe z funkcją doświetlania zakrętów oraz dwie kamery: cofania oraz strefy środkowych drzwi.

Na koniec nie pozostaje nam nic innego niż życzyć piłkarzom Lecha wielu komfortowych i bezpiecznych podróży nowym Neoplanem oraz liczyć, że kibice innych drużyn oszczędzą ten wyjątkowo piękny autokar podczas jego podróży po naszym kraju.

 
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Neoplan
FanClub
MAN

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....