TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Najwyższa Setra S 431 DT w Europie
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 19.02.2015 22:13:48
Najwyższa Setra S 431 DT w Europie

Szwedzki operator autobusowy Bergkvarabuss przebił wszystkich zamawiając model S 431 DT z podwyższonym dachem. Konstruktorzy EvoBus podjęli wyzwanie rzucone im przez przewoźnika z Kalmar, który w ramach przetargu zażądał minimalnej wysokości na górnym pokładzie na poziomie 1,85 m. I to im się udało. Konstrukcja piętrowego autokaru została podwyższona w środkowej części o 200 mm. W efekcie szwedzki egzemplarz TopClass 400 oferuje całkowitą wysokość na poziomie 4,20 m, co nie wymaga specjalnych zezwoleń w krajach skandynawskich. Z zewnątrz model różni się nieznacznie od innych ?normalnych?pięter, a dodatkowe poszycie zostało świetnie ?zgubione?w górnej części bocznych szyb. Dodatkowo w celu zapewnienia sprawnego przepływu pasażerów na trasach długodystansowych, przednia klatka schodowa przeniesiony została na prawą stronę, a środkowe drzwi wejściowe mają szerokość 1150 mm i są wyposażone w rozkładaną rampę, aby umożliwić wjazd wózkom dziecięcym lub inwalidzkim. Łączna pojemność pasażerska tego wyjątkowego autokaru jest już standardowa i wnosi 75 miejsc.

Nawiązując do niezwykłych autokarów marki Setra i ich uniwersalności warto dodać, że w styczniu br. firma Stewa Touristik GmbH odebrała trzy kolejne autokary Setra S431 DT, które tym samym dołączyły do największej niemieckiej floty bistro-autobusów. To ponad 20. piętrowych pojazdów, które kursują po całej Europie. Najnowsze pojazdy wyróżniają się silnikami z normą Euro 6. Ponadto na ich pokładzie można ?dobrze zjeść. Kuchnia znajduje się oczywiście na dolnym pokładzie, gdzie dodatkowo zainstalowano 16 foteli Voyage z skórzanym wykończeniem oraz cztery stoliki klubowe. Górny pokład oferuje 56 miejsc siedzących. Stewa Touristik zatrudnia obecnie ponad 180 pracowników i jest jednym z wiodących przewoźników autokarowych w regionie Ren-Men.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Setra
DD
EvoBus
Euro 6
Stewa Touristik
Setra TopClass 400
Bergkvarabuss
Niemcy
Szwecja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....