TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nadjeżdża Nowe Tourismo! Cztery modele w rodzinie
InfoBus.pl - Opublikowano: 31.03.2017 16:00:18 1 komentarz
Nadjeżdża Nowe Tourismo! Cztery modele w rodzinie

Turystyczny bestseler Mercedesa, czyli Tourismo RHD doczekał się następcy. Pierwszych debiutantów zobaczymy na prapremierach w czerwcu br., natomiast wielka premiera całej serii przygotowywana jest na październikowe targi w Kortrijk.

Mercedes-Benz Tourismo RHD to od wielu lat jeden z najlepiej sprzedających się autokarów w Europie. Szczególnie w Polsce stanowi on trzon flot najważniejszych firm na rynku i jego pozycja lidera nie podlega dyskusji. Teraz w jego lusterku wstecznym pojawi się następca, którego jak na razie możemy zobaczyć tylko na przedstawionej wizualizacji. Jak informuje Daimler, Nowy Tourismo RHD został poddany gruntownej przebudowie, dzięki czemu podwyższono nie tylko komfort, ale przede wszystkim ekonomię i bezpieczeństwo.

-"Nowy Tourismo RHD jest tak precyzyjnie skonfigurowany, aby spełniał życzenia i wymagania operatorów autobusów. Do tego wyznacza na rynku nowe wskaźniki w zakresie efektywności i bezpieczeństwa przy tym oferując komfort i łatwość obsługi."

Cztery modele ? trzy długości

Na dziś wiemy, że Nowy Mercedes-Benz Tourismo RHD będzie występował w czterech wersjach w trzech długościach: od 12 m do 14 m, co oznacza, że wariant ok. 13 m będzie można wybrać zarówno na dwóch, jak i na trzech osiach.

Podobnie jak teraz, zakres operacyjny Tourismo pozostaje niezmiennie szeroki ? od wysoce funkcjonalnego autobusu do długodystansowych tras regularnych po obsługę krótkich wycieczek po wysokiej klasy przewozy turystyczne.

Dwa silniki do wyboru

Seria wyposażona zostanie także w nowy, lekki, sześciocylindrowego silnik Mercedes-Benz OM 936 o pojemności 7,7 l i mocy od 260 kW (354 KM) , który uzupełni dotychczasową napędową ofertę producenta, obok doskonale znanej już jednostki OM 470 z pojemności 10,7 l, która teraz będzie również oferować moc 335 kW (456 KM).

Nowy Tourismo RHD charakteryzuje się doskonałą aerodynamiką. Zdaniem producenta, teraz jego opór powietrza został zredukowany do poziomu Cd = 0,33. To przyczyni się do znacznego zmniejszenia zużycia paliwa i odpowiednio niższych emisji spalin.

Dodatki z wyższej półki

Aby jeszcze bardziej zredukować zużycie paliwa, Daimler wprowadza do Nowego Tourismo szereg elementów wyposażenia, które do tej pory były zarezerwowane tylko dla Travego. To m.in. inteligentny tempomat PPC - Predictive Powertrain Control, a także opcjonalne systemy bezpieczeństwa jak:

  • system hamowania awaryjnego Active Brake Assist 3, który rozpoznaje stacjonarne przeszkody i w razie potrzeby inicjuje hamowanie

  • klatka absorbująca siłę czołowego zderzenia (FCG), który zapewnia skuteczną ochronę kierowcy i pasażerów w przypadku kolizji.

Dodajmy, konstrukcja pojazdu jest zgodna z nadchodzącym rozporządzeniem ECE-R 66.02.

Czas na komfort

Poziom wyposażenia Nowego Tourismo zapewnia wyższy komfort podróżowania. Wnętrze pojazdu zostało przeprojektowane tak, aby było jeszcze bardziej ergonomiczne i przestronne. Kolejną atrakcją jest nowa tapicerka Softline z atrakcyjnym wzorem w kształcie rombu, przypominająca luksusowe limuzyny Mercedesa.

Poczucie wyższego komfortu wynika też z dwustrefowej klimatyzacji, w pełni zautomatyzowanej, z osobnym sterownikiem i obiegiem, zarówno dla ogrzewania, jak i klimatyzacji.

Teraz brak dobrej, pokładowej rozrywki na pokładzie dyskwalifikuje autobus turystyczny, dlatego Nowy Tourismo oferuje w tym względzie naprawdę sporo . To m.in. MediaRouter zawierający dwa gniazda kart SIM i obsługujący technologię LTE oraz dwa porty USB. Poza prostym połączeniem internetowym zapewnia to dostęp do mediów udostępnianych lokalnie w autobusie podczas podróży.

Do tego Mercedes dołożył telematykę FleetBoard, która pomaga zarządzać flotą na terenie całej Europie. 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Mercedes-Benz
Tourismo
  • adam – 31.03.2017

    tutaj zdjęcia zamaskowanego prototypu:http://haberulasim.com/forumv1/forum/detay/yeni-mercedes-benz-tourismo-rhd2018-/434/1

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....