TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Na ulicach Freiburga jeszcze więcej elektrycznych Solarisów
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.09.2020 14:30:18
Na ulicach Freiburga jeszcze więcej elektrycznych Solarisów

Firma Solaris Bus & Coach podpisała umowę z przewoźnikiem Freiburger Verkehrs AG na dostarczenie piętnastu autobusów elektrycznych – pięciu Solaris Urbino 12 electric oraz dziesięciu przegubowych Urbino 18 electric.

To kolejny przetarg na bateryjne pojazdy wygrany przez firmę Solaris na rynku niemieckim w ciągu ostatnich miesięcy.

Położone w południowo-zachodniej części Niemiec miasto Freiburg, liczące ponad 230 tysięcy mieszkańców, zamówiło od firmy Solaris pięć dwunastometrowych Solarisów Urbino 12 electric oraz dziesięć osiemnastometrowych, przegubowych Solarisów Urbino 18 electric.

Jestem niezmiernie zaszczycony, że Freiburg ponownie zdecydował się na wybór naszej elektrycznej oferty. Wspaniale jest obserwować dynamiczny rozwój sieci transportu elektrycznego w Niemczech i w Europie i jednocześnie być częścią tej transformacji. Solaris chce aktywnie wspierać zmianę transportu na bardziej przyjazny dla mieszańców i środowiska - powiedział Petros Spinaris, Wiceprezes firmy Solaris.

Zamówione Urbino będą wyposażone w baterie Solaris High Power. W przegubowych pojazdach zostaną  zamontowane baterie o łącznej pojemności nominalnej ponad 180 kWh, z kolei w krótszych autobusach energia będzie magazynowana w bateriach o łącznej pojemności nominalnej ponad 150 kWh. W obu modelach Urbino ładowanie będzie mogło odbywać się w szybki sposób, dzięki pantografowi umieszczonemu na dachu każdego pojazdu. Możliwe będzie również naładowanie baterii poprzez klasyczny system plug-in. Płynną jazdę w autobusach zapewni oś elektryczna z dwoma zintegrowanymi silnikami elektrycznymi o mocy 125 kW każdy.

Za odpowiedni komfort podróżnych i kierowcy, nawet w najbardziej upalne dni, będzie odpowiadać nowoczesna klimatyzacja z pompą ciepła. Na pokład Urbino 12 electric będzie można zabrać jednorazowo 34 osoby na miejscach siedzących. Z kolei w Urbino 18 electric pasażerowie będą mieli do dyspozycji 46 miejsc.

Wszystkie zamówione przez Freiburg autobusy zostaną wyposażone w gniazda USB, zamontowane zarówno w kabinie kierowcy, jak i w przestrzeni pasażerskiej, które umożliwią ładowanie mobilnych urządzeń na pokładzie pojazdu. Dla wygody i bezpieczeństwa podróżnych w autobusach zamontowany zostanie monitoring, a także nowoczesny system informacji pasażerskiej. Ponadto do dyspozycji kierowcy oddany zostanie szereg rozwiązań wspierających jego pracę i poprawiających bezpieczeństwo na drodze. Zamiast tradycyjnych lusterek bocznych zamontowane zostaną kamery oraz odpowiednio umiejscowione monitory, które zapewnią nie tylko lepszą widoczność w silnym słońcu oraz podczas deszczu, ale także nocą.

Pierwsze autobusy Solarisa zawitały we Freiburgu w 2016 roku. Solaris to europejski lider w sprzedaży i produkcji pojazdów bezemisyjnych. Do swoich niemieckich klientów dostarczył lub zakontraktował już przeszło 230 autobusów elektrycznych. W ostatnich miesiącach na to innowacyjne rozwiązanie zdecydowali się między innymi klienci z Wurzburga czy też Offenbach.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Solaris
Freiburg

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....