TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Na Słowacji żałoba narodowa po autobusowej katastrofie
PAP - Opublikowano: 15.11.2019 09:00:48
Na Słowacji żałoba narodowa po autobusowej katastrofie

Dzisiaj - 15 listopada - na Słowacji obowiązuje żałoba narodowa po środowej katastrofie drogowej, w której zginęło 12 osób.  Według ostatnich informacji pięć ofiar nie ukończyło 18 lat.

Minister zdrowia Andrea Kalavska, która przedstawiła dziennikarzom bilans tragedii, poinformowała, że najstarsza ofiara katastrofy miała 70 lat, a najmłodsza 15. Wśród rannych 14 osób nadal jest hospitalizowanych. Stan jednej ocenia się jako zagrażający życiu.

Zarządzona przez gabinet żałoba narodowa obowiązywać będzie w piątek od godz. 8 do godz. 20 i - jak wyjaśniał premier Peter Pellegrini - ma służyć uczczeniu pamięci tych, którzy "po tragedii nie wrócili do domów". Szef rządu zwrócił też uwagę na inną tragedię, która również wydarzyła się w środę. "Próba uratowania zwierząt ze schroniska przed wezbraną rzeką (Murań, w miejscowości Revuca - PAP) przyniosła kolejne trzy ofiary. Trzy pełne poświęcenia kobiety chciały pomóc żywym istotom i, jest to już niestety potwierdzone, wszystkie trzy utonęły w rzece" – powiedział premier.

Żałoba narodowa

"Przy opuszczonych flagach wspomnimy wszystkich, którzy wczoraj nagle nas opuścili. Odnieśmy to do własnego życia. Cieszmy się z każdej chwili, która została nam podarowana" – powiedział w czwartek Pellegrini.

Po ogłoszeniu żałoby narodowej flagi państwowe opuszczone będą do połowy masztu; mogą być ozdobione czarnym kirem. Zabronione są gry hazardowe, a instytucje kulturalne powinny wprowadzić stosowne zmiany w programach – poinformowała agencja słowacka agencja TASR.

Przyczyny wypadku

Po posiedzeniu rządu minister transportu Arpad Ersek powiedział dziennikarzom, że był na miejscu katastrofy. Ocenił, że nie ma pewności, czy ciężarówka wyładowana gruzem i kamieniami, która uderzyła w bok autobusu przewożącego około 30 osób, rzeczywiście była przeładowana. Taką wersję zdarzeń sugerowała w środę wieczorem minister spraw wewnętrznych Denisa Sakova. Po tragedii policja wszczęła śledztwo w sprawie spowodowania śmierci 12 osób. Na razie nikomu nie postawiono zarzutów.

Do kolizji autobusu i ciężarówki doszło w środę po południu, na wąskiej i znanej z wypadków szosie koło miejscowości Nitrianske Hrncziarovce w powiecie Nitra na południowym zachodzie Słowacji. W katastrofie zginęły trzy uczennice z jednego technikum w Nitrze. Jak poinformowała dyrektor szkoły Dana Kroczkova, wśród ofiar są rodzice uczennicy, która jest w szpitalu. Spośród 12 ofiar śmiertelnych dziewięć pochodziło z miejscowości Koliniany, w pobliżu Nitry.

Lekarze poinformowali, że spośród 20 osób, które po środowym wypadku trafiły do szpitala, życie jednej jest bezpośrednio zagrożone. Stan pięciu innych hospitalizowanych jest ciężki. Część rannych po badaniach i niezbędnych opatrunkach wypisano do domów. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Słowacja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....