TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MZK Zielona Góra odrzuca oferty R&G i Novamedia
INFOBUS.PL - Opublikowano: 18.08.2017 14:15:20 10 komentarzy
MZK Zielona Góra odrzuca oferty R&G i Novamedia

9 sierpnia Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze unieważnił przetarg na dostawę wyposażenia elektronicznego dla 77 autobusów. Przewoźnik mimo, że otrzymał dwie oferty nie mógł żadnej wybrać.

Przypomnijmy pokrótce zakres zamówienia. MZK chciało wyłonić dostawcę urządzeń elektronicznych do 13 autobusów, które już posiada (3 Mercedesy Conecto G i 10 Conecto LF) oraz do pojazdów, które dopiero kupi. Mowa o cały czas trwających postępowaniach na zakup 47 elektrobusów klasy MAXI (o kontrakt walczą Solaris i Ursus) i 17 przegubowców z silnikami diesla Euro 6 (ofertę jako jedyny przedstawił EvoBus).

Pojazdy miałyby zostać wyposażone w zewnętrzne wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, wewnętrzne tablice LCD o przekątnych 21-23" i 38", system głosowych zapowiedzi przystanków, kasowniki dualne oraz automaty biletowe. Dodatkowo MZK wymagało dostarczenia systemu GPS i defibrylatorów. Ponadto w zajezdni przewoźnika miało powstać stanowisko z wyposażeniem skompletowanym takim jak w autobusie klasy maxi. Na zamówienie zamierzało przeznaczyć maksymalnie 15 242 160 PLN brutto.

4 kwietnia nastąpiło otwarcie ofert. Wpłynęły dwie. Tańszą przedstawiła firma Novamedia Innovision z Kalisza. Propozycja opiewała na 12 500 000 PLN brutto. Droższa pochodziła od mieleckiej firmy R&G Plus, która wyraziła gotowość wykonania zlecenia za 16 336 860 PLN brutto.

Wydawało się, że MZK ma "ciężki orzech do zgryzienia". Firma specjalnie ogłosiła osobne postępowanie, aby w nowych pojazdach i tych, które pozostaną w jej flocie mieć system kompatybilny z aktualnie użytkowanym w reszcie taboru. I nie są to bynajmniej urządzania Novamedia, ale właśnie R&G. Dodatkowo po okresie zachwytu urządzeniami kaliskiej firmy przez takich transportowych liderów jak MZA Warszawa czy MPK Kraków, teraz oba te ośrodki odchodzą od tych rozwiązań, co można zobaczyć w najnowszych autobusach prywatnych ajentów w stolicy oraz przeglądając zamówienia na nowe autobusy Solarisa dla Krakowa.

Prace komisji przetargowej trwały nad otrzymanymi ofertami trwały 4 miesiące. 9 sierpnia MZK podjęło decyzję o unieważnieniu postępowania. Przewoźnik odrzucił obie propozycje. W uzasadnieniu wskazał, że wadium nie zostało wniesione lub zostało wniesione w sposób nieprawidłowy.

To oznacza, że firma jeszcze raz będzie musiała przeprowadzić przetarg. Czy MZK zmieni nieco swoje wymagania dowiemy się kiedy wystartuje nowe postępowanie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Zielona Góra
Novamedia
R&G
przetarg
 • Brawo Ja – 18.08.2017

  Nie zgodzę się z tym zdaniem:"Dodatkowo po okresie zachwytu urządzeniami kaliskiej firmy przez takich transportowych liderów jak MZA Warszawa czy MPK Kraków, teraz oba te ośrodki odchodzą od tych rozwiązań, co można zobaczyć w najnowszych autobusach prywatnych ajentów w stolicy oraz przeglądając zamówienia na nowe autobusy Solarisa dla Krakowa"O ile z MZA to prawda, bo w wozach #1020-#1029 wstawili kompletne systemy R&G, a w #2243 jest wstawiony tylko SRG-6000 przy starych wyświetlaczach NM, to o tyle reszta to nie do końca prawda. Bo w Krakowskich najnowszych elektrykach jest NM, a i na 90% PKS Grodzisk Mazowiecki też prawdopodobnie zamontował NM w nowych Solarisach.

 • Szybki – 18.08.2017

  W Pks Grodzisk na 100% R&G i Genesismono.

 • marian – 22.08.2017

  wszyscy byle nie NMI, ich system jest ciągle w fazie niedorozwoju

 • szulinka – 29.08.2017

  EvoBus wygrał. No i spoko. Tylko co z Ursus Bus i przetargiem na 47 autobusów?

 • szulimms – 29.08.2017

  to jest niesamowite przecież ten przetarg ciągnie się od maja albo i czerwca

 • looooool – 29.08.2017

  przed nowym rokiem zdążą podjąć decyzje?

 • spinner – 29.08.2017

  na pewno będzie na dniach decyzja bo kończy się im czas. oby Ursus Bus wygrał

 • miłoszk – 29.08.2017

  rozpisujcie, byle tak żeby ursus bys wygrał!

 • bf – 30.08.2017

  Ja liczę z elektryków na Solarisa.

 • Ursus wygrana – 04.10.2017

  No właśnie czy Ursus już wreszcie wygrał?!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....