TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MZK Toruń testuje elektrycznego Solarisa
INFOBUS.PL - Opublikowano: 13.07.2018 17:45:54
fot. MZK Toruń

Elektryczny Solaris Urbino 12 pojawił się dzisiaj, 13 lipca na ulicach Torunia. Miejski Zakład Komunikacji będzie testował pojazd przez 10 dni pod kątem przyszłych zakupów.

"Bezemisyjny miejski transport zbiorowy to jeden z najważniejszych punktów dzisiejszej ekologii. Cywilizowany świat stawia na elektromobilność, więc i my nie chcemy pozostać w tyle. Miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji sukcesywnie doposaża swój tabor. W tym roku w Toruniu pojawi się aż 35 nowoczesnych autobusów – 14 hybrydowych i 21 zasilanych olejem napędowym, a w następnych latach w planach jest zakup kilkunastu kolejnych autobusów, w tym sześciu elektrycznych. By sprawdzić, jak te ostatnie będą się spisywać, sprowadzono elektryczny autobus na testy" – mówi zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.

"Chcemy zobaczyć, jak elektryczny autobus sprawdzi się w praktyce. To nowoczesny i ekologiczny pojazd" – dodaje zastępca prezesa ds. eksploatacyjno-technicznych Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu Piotr Rama. - "Może pomieścić do 70 pasażerów, ma klimatyzację z napędem elektrycznym, baterię pozwalającą na przejechanie w trybie miejskim około 140 km bez ładowania i dotykowy pulpit. Ma też system rekuperacji, czyli odzysku energii z hamowania, gdzie doładowywane są baterie trakcyjne."

Autobus bateryjny o napędzie elektrycznym marki Solaris Urbino 12 z zastosowanym napędem warszawkiego Medcomu wyposażony jest w dwa silniki trakcyjne asynchroniczne umieszczone w tylnej osi napędowej ZF AVE130, każdy o mocy 60 kW (w momencie startu pojazdu osiągają moc do 220 kW), Jest ładowany za pomocą ładowarki zamontowanej na pojeździe. Jest wyposażony w klimatyzację z napędem elektrycznym i ogrzewany poprzez bojler elektryczny.

Po Toruniu elektryczny autobus będzie jeździł do soboty 21 lipca. W najbliższą sobotę i niedzielę będzie testowany na linii nr 40, a od poniedziałku planuje się testy na linii nr 26.

Warto przypomnieć, że 20 lutego 2017 roku w Warszawie prezydent Torunia Michał Zaleski podpisał list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie elektromobilności. Jego sygnatariuszami był także Minister Rozwoju i Finansów, Minister Energii, Polski Fundusz Rozwoju S.A., Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Strony zadeklarowały chęć nawiązania współpracy na rzecz tworzenia w Polsce warunków do rozwoju branży elektromobilności.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MZK Toruń
Solaris
elektrobus
test

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....