TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MZK Toruń kupuje 6 elektrobusów. Za chwilę przetarg!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 28.06.2019 16:15:06
fot. MZK Toruń

Toruń wkracza w nową erę komunikacji miejskiej. Za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji miasto uruchamia przetarg na zakup sześciu zeroemisyjnych autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą. To wielki krok w stronę ekologicznego i nowoczesnego transportu miejskiego.

"Zadanie jest realizowane w ramach projektu "Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu - BiT-City II", współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Projekty z grupy BiT City II to kolejny etap działań, by komunikacja miejska była bardziej sprawna, efektywna i ekologiczna" – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski – "Dwa lata temu podpisałem umowę na dofinansowanie tego projektu. Jego największym zadaniem jest budowa nowej linii tramwajowej na tzw. osiedle Jar, kolejne zadania to modernizacje torowisk i pakiet zadań zakupowych: nowe tramwaje i autobusy hybrydowe, które już zostały zakupione i jeżdżą po ulicach Torunia. Teraz przyszła pora na zeroemisyjne, elektryczne autobusy. Będą to pierwsze takie autobusy w mieście, ale nie ostatnie. Jesteśmy w trakcie rozmów i ustaleń, by zamawiać następne. Planujemy, że do 2023 roku będzie ich w Toruniu ok. 30."

Co nieco już wiadomo o elektrobusach, które przyjadą do Grodu Kopernika w "pierwszym rzucie". W zamówieniu podstawowy zostanie kupionych na pewno sześć "elektryków". Kolejne dwa będą objęte prawem opcji. Mają to być pojazdy z nadwoziami o długości 11,5 - 12,2 m, każdy do przewozu min. 70 pasażerów. Jeżeli chodzi o wyposażenie to będzie to standard z kupionych w ubiegłym roku 20 Solarisów Urbino 12 oraz 14 hybrydowych MAN-ów Lion's City.

Elektrobusy będą one przystosowane do dwóch rodzajów ładowania- wolnego poprzez złącze plug-in oraz szybkiego za pomocą pantografu na dachu autobusów. Prócz dostawy pojazdów zostaną przekazane MZK urządzenia do ładowania. Będą to trzy podwójne wolne ładowarki plug-in, które zostaną uruchomione na bazie przewoźnika. Z kolei na trzech krańcach- Uniwersytet, pl. Św. Katarzyny oraz Rubinkowo II staną szybkie ładowarki pantografowe.

Zgodnie z procedurami obowiązującymi przy ogłaszaniu postępowań przetargowych na zadania realizowane przy udziale środków z Unii Europejskiej dzisiaj, 27 czerwca dokumentacja przetargowa zostanie przesłana do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, a gdy tylko zostanie w nim opublikowana, zostanie również zamieszczona na stronie BIP MZK.

"Zakres przetargu obejmuje dostawę sześciu elektrycznych autobusów z opcją zakupu maksymalnie dwóch kolejnych pojazdów o takich samych parametrach. Planujemy kupić elektryczne autobusy klasy MAXI, niskopodłogowe,wyposażone m.in. w system informacji pasażerskiej, monitoring, klimatyzację, automaty do sprzedaży biletów, WiFi, USB. Będą to pojazdy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Dostawy planowane są jesienią 2020 roku" – mówi Zastępca Prezesa Zarządu ds. Techniczno-Eksploatacyjnych MZK w Toruniu sp. z o.o. Piotr Rama.- "Zamówienie obejmuje również zakup pojazdu pogotowia technicznego, a takż edostawę, montaż i uruchomienie ładowarek szybkiego i wolnego ładowania autobusów elektrycznych wraz z budową niezbędnej infrastruktury drogowej i elektroenergetycznej. Trzy tzw. ładowarki wolne staną na terenie zajezdni autobusowej przy ul. Legionów, a trzy ładowarki szybkie – po jednej na pętli Uniwersytet, Rubinkowo II i pl. św. Katarzyny."

Otwarcie ofert planowane jest na 6 czerwca. Na zadanie przeznaczono 13, 6 mln zł.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Toruń
UM
MZK Toruń
elektrobus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....