TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MZK Starogard Gdański z nowymi autobusami
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.06.2018 12:00:42
MZK Starogard Gdański z nowymi autobusami

W bazie MZK Starogard Gdański jest już 11 nowych autobusów Autosan Sancity 10LF. Za ponad 11 mln zł wyprodukowała je dla miasta fabryka w Sanoku. Pojazdy wyjadą na starogardzkie ulice w sobotę 30 czerwca. O starogardzkim kontrakcie pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

11 niskopodłogowych autobusów SANCITY miasto kupiło w ramach projektu "Budowa i skomunikowanie węzła integracyjnego w Starogardzie Gdańskim" za ponad 11 mln zł, gdzie 85 % kosztów pokryła Unia Europejska.

Nowoczesne bociany

Najnowsze midibusy MZK Starogard Gdański są niskopodłogowe i klimatyzowane. Z łatwością wjedzie do nich wózek dziecięcy, czy inwalidzki. Maksymalnie zmieści się w nich 87 osób, w tym min. 21 pasażerów będzie podróżować na siedzącą. Wyposażone są w trzy pary drzwi w układzie 2-2-2 oraz automaty do kupna biletów. Pojazdy chociaż spalinowe, mają ekologiczne silniki Cummins Euro 6, a także sporo udogodnień dla mieszkańców.

-"Każdy z nowych autobusów pomalowany został w charakterystyczne dla miejskiej komunikacji barwy – powiedział Piotr Pawłowski z MZK Starogard Gdański. – Wszystkie są wyposażone w system głosowego zapowiadania przystanków, biletomaty, ekrany LCD z informacją pasażerską oraz autokomputery.

– To, co najbardziej cenią sobie pasażerowie oprócz wygody, to oczywiście klimatyzacja, ale w autobusach jest też monitoring i nowoczesny system otwierania drzwi – dodał Marek Gierszewski, kierowca MZK, który testował nowy autobus. – Każdy ma tzw. "ciepły guzik'. Kiedy autobus stoi na przystanku i jest zamknięty, naciskamy taki guzik i drzwi automatycznie się otwierają. Pasażer wchodzi do środka i drzwi się same zamykają. Jest to udogodnienie, bo latem, kiedy włączona jest klimatyzacja, w autobusie jest chłodno, a zimą jest po prostu ciepło, bo ogrzane powietrze nie ucieka przez otwarte drzwi.

System monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego poprawi bezpieczeństwo pasażerów i zwiększy komfort pracy kierowców

Czas na emeryturę

Niskopodłogowe, klimatyzowane i ekologiczne pojazdy zastąpią 10 wysłużonych już Neoplanów, które woziły pasażerów po mieście ponad dwadzieścia lat.

– Niektóre Neoplany przejechały milion kilometrów. Najwyższy czas było na zmiany – dodał Marek Gierszewski, który najbardziej zadowolony jest z multifunkcyjnej kierownicy, wygodnego fotela i komputera pokładowego. – Komfort naszej pracy zdecydowanie się poprawi, stanie się ona przyjemniejsza i bezpieczniejsza. Monitoring zewnętrzny nie tylko ułatwi nam pracę, ale przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo podróżnych. Na ekranie widać dokładnie wsiadających i wysiadających. Dzięki temu unikniemy przypadków zakleszczenia kogoś w drzwiach. Z kolei monitoring wewnętrzny pozwoli nam kontrolował to, co się dzieje w środku autobusu i szybko reagować, jeśli sytuacja będzie tego wymagać."

Mieszańcy Starogardu będą mieli okazję przyjrzeć się nowym autobusom z bliska podczas VI Wielkiego Jarmarku Kociewskiego – Dni Starogardu 2018 / 29-30 czerwca. Zapraszamy!Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MZK Starogard Gdański
Autosan

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....