TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MZK Starogard Gdański z nowymi autobusami
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.06.2018 12:00:42
MZK Starogard Gdański z nowymi autobusami

W bazie MZK Starogard Gdański jest już 11 nowych autobusów Autosan Sancity 10LF. Za ponad 11 mln zł wyprodukowała je dla miasta fabryka w Sanoku. Pojazdy wyjadą na starogardzkie ulice w sobotę 30 czerwca. O starogardzkim kontrakcie pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

11 niskopodłogowych autobusów SANCITY miasto kupiło w ramach projektu "Budowa i skomunikowanie węzła integracyjnego w Starogardzie Gdańskim" za ponad 11 mln zł, gdzie 85 % kosztów pokryła Unia Europejska.

Nowoczesne bociany

Najnowsze midibusy MZK Starogard Gdański są niskopodłogowe i klimatyzowane. Z łatwością wjedzie do nich wózek dziecięcy, czy inwalidzki. Maksymalnie zmieści się w nich 87 osób, w tym min. 21 pasażerów będzie podróżować na siedzącą. Wyposażone są w trzy pary drzwi w układzie 2-2-2 oraz automaty do kupna biletów. Pojazdy chociaż spalinowe, mają ekologiczne silniki Cummins Euro 6, a także sporo udogodnień dla mieszkańców.

-"Każdy z nowych autobusów pomalowany został w charakterystyczne dla miejskiej komunikacji barwy – powiedział Piotr Pawłowski z MZK Starogard Gdański. – Wszystkie są wyposażone w system głosowego zapowiadania przystanków, biletomaty, ekrany LCD z informacją pasażerską oraz autokomputery.

– To, co najbardziej cenią sobie pasażerowie oprócz wygody, to oczywiście klimatyzacja, ale w autobusach jest też monitoring i nowoczesny system otwierania drzwi – dodał Marek Gierszewski, kierowca MZK, który testował nowy autobus. – Każdy ma tzw. "ciepły guzik'. Kiedy autobus stoi na przystanku i jest zamknięty, naciskamy taki guzik i drzwi automatycznie się otwierają. Pasażer wchodzi do środka i drzwi się same zamykają. Jest to udogodnienie, bo latem, kiedy włączona jest klimatyzacja, w autobusie jest chłodno, a zimą jest po prostu ciepło, bo ogrzane powietrze nie ucieka przez otwarte drzwi.

System monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego poprawi bezpieczeństwo pasażerów i zwiększy komfort pracy kierowców

Czas na emeryturę

Niskopodłogowe, klimatyzowane i ekologiczne pojazdy zastąpią 10 wysłużonych już Neoplanów, które woziły pasażerów po mieście ponad dwadzieścia lat.

– Niektóre Neoplany przejechały milion kilometrów. Najwyższy czas było na zmiany – dodał Marek Gierszewski, który najbardziej zadowolony jest z multifunkcyjnej kierownicy, wygodnego fotela i komputera pokładowego. – Komfort naszej pracy zdecydowanie się poprawi, stanie się ona przyjemniejsza i bezpieczniejsza. Monitoring zewnętrzny nie tylko ułatwi nam pracę, ale przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo podróżnych. Na ekranie widać dokładnie wsiadających i wysiadających. Dzięki temu unikniemy przypadków zakleszczenia kogoś w drzwiach. Z kolei monitoring wewnętrzny pozwoli nam kontrolował to, co się dzieje w środku autobusu i szybko reagować, jeśli sytuacja będzie tego wymagać."

Mieszańcy Starogardu będą mieli okazję przyjrzeć się nowym autobusom z bliska podczas VI Wielkiego Jarmarku Kociewskiego – Dni Starogardu 2018 / 29-30 czerwca. Zapraszamy!Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MZK Starogard Gdański
Autosan
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....