TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MZK Stalowa Wola wybrało. Na razie minibusy
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.07.2016 19:02:50
fot. Automet

Wczoraj Miejski Zakład Komunalny ze Stalowej Woli rozstrzygnął tylko jedną z dwóch części przetargu na dostawę czterech nowych autobusów miejskich. Dwa minibusy dostarczy Automet, natomiast zamówienie na pojazdy klasy midi prawdopodobnie trzeba będzie powtórzyć.

O ofertach, które otrzymało MZK pisaliśmy tutaj. Przypomnijmy, że w przetargowe szranki stanęło trzech producentów. Automet jako jedyny przedstawił ofertę w części na autobusy klasy mini o długości 7 - 8 m. Z kolei kontrakt na dostawę dwóch pojazdów klasy midi długich na 8,4 - 9 m walczył Autosan z Solarisem.

Rozstrzygnięcie części pierwszej było w zasadzie formalnością. I tutaj MZK zaakceptowało ofertę Autometu. Opiewa ona na 1 178 094 zł brutto. Zagadką pozostają pojazdy, które producent z Sanoka zaoferował miejskiej spółce. Jednak to się wyjaśni najpóźniej w ciągu pięciu miesięcy. Tyle firma będzie miała na realizację zamówienia ze Stalowej Woli.

Część na dostawę autobusów klasy midi MZK unieważniło. Tańszą ofertę złożył Autosan, który dostawę dwóch SanCity 9LE wycenił na 1 709 700 zł brutto. Solaris za dwa Urbino 8,9LE chciał 2 091 000 zł brutto. W kryterium cenowym, które miało wagę 73% Autosan zyskał 13,31 pkt przewagi na producentem z Bolechowa. Jednak przegrał w ocenie technicznej i warunkach gwarancji. Solaris był górą w końcowej punktacji uzyskując 83,69 pkt. Fabryka z Sanoka uzyskała 82 pkt.

Cena, jaką zaproponował Solaris przekraczała możliwości finansowe MZK, którą oszacowano na 1 910 990 zł brutto. I mimo, że spółka wskazała ją jako korzystniejszą to podjęto decyzję o unieważnieniu tej części postępowania. Pozostaje zatem pytanie kiedy przewoźnik ogłosi nowy przetarg?

W tym momencie warto zwrócić uwagę na jedną rzecz. Od dłuższego czasu w przetargach na dostawy autobusów miejskich rzadko dokonywano dużego przemodelowania kryteriów oceny ofert. W stalowowolskim przetargu jednak miało to miejsce. Początkowo bowiem założono, że cena będzie miała 97% wagi, zaś 3% warunki gwarancji. Jednak na etapie udzielania wyjaśnień podejście MZK ewoluowało. Znaczenie ceny spadło do 73%, gwarancja zyskała dodatkowe 2% oraz pojawiła się ocena techniczna o wadze 22%. To w sposób fundamentalny zmieniło przyjęto początkowo formułę zamówienia.

Co mogło być przyczyną takiej zmiany? Można przypuszczać, że miejska spółka w ostatniej chwili zdecydowała się położyć nacisk na kwestie, które zdecydowano się pominąć w pierwotnej wersji SIWZ. Trzeba przyznać, że od dłuższego czasu byłby to pierwszy taki przypadek.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Stalowa Wola
Automet
Autosan
Solaris
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....