TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MZK Ostrołęka z nowym szefem
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 22.12.2018 10:00:33
MZK Ostrołęka z nowym szefem; fot. MZK Ostrołęka

Dariusz Domanowski został wybrany na stanowisko prezesa Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrołęce. Poprzedniego prezesa odwołano na wniosek prezydenta miasta, który złożył także zawiadomienie do prokuratury ws. zaniedbań w zakładzie.

O rozstrzygnięciu konkursu poinformowała w czwartek rada nadzorcza Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrołęce(MZK). "W wyniku rozmów kwalifikacyjnych oraz oceny umiejętności i doświadczenia zawodowego kandydatów, Rada Nadzorcza postanowiła powierzyć stanowisko Prezesa Zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółka z o.o. w Ostrołęce Panu Dariuszowi Domanowskiemu" - poinformowano w komunikacie.

W uzasadnieniu podano, że Domanowski ma "wykształcenie wyższe techniczne i ukończone studia podyplomowe MBA z zakresu zarządzania i logistyki oraz wieloletnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach kierowniczych w branży transportowej".

15 kandydatów

Do konkursu przystąpiło 15 kandydatów, z których siedmiu nie spełniło wymagań formalnych. Stanowisko prezesa MZK Domanowski ma objąć 27 grudnia.

Na początku grudnia prezydent miasta Łukasz Kulik złożył zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce ws. zaniedbań w zakładzie. Dotyczyło możliwości "popełnienia przestępstwa polegającego na narażeniu pasażerów oraz kierowców MZK Sp. z o. o. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez dopuszczenie do ruchu autobusów w nagannym stanie technicznym" – informowała PAP rzecznik prokuratury Elżbieta Edyta Łukasiewicz.

Pismo trafiło do prokuratury po tym, jak na wniosek prezydenta rada nadzorcza MZK odwołała ze stanowiska Ryszarda Chrostowskiego, który kierował zakładem od 2008 r.

Odwołanie nastąpiło po spotkaniu Kulika z pracownikami i zarządem miejskiej spółki. Jak informował wówczas lokalny portal Moja Ostrołęka, ze strony pracowników padło wiele skarg dotyczących organizacji pracy. Dotyczyły również złego stanu miejskich autobusów. Kierowcy tłumaczyli, że otrzymali nakaz zaklejania kontrolek technicznych w pojazdach, a po awarii autobusów byli obciążani kosztami napraw. Prezydent zobowiązał wtedy prezesa Ryszarda Chrostowskiego do pisemnej odpowiedzi na zarzuty pracowników.

Ostrołęcki MZK powstał w 2008 r. po przekształceniu w spółkę miejskiego zakładu budżetowego. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
personalia
MZK Ostrołęka

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....