TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MZK Opole z nowoczesna halą obsługi autobusów
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.06.2018 10:15:21
MZK Opole z nowoczesna halą obsługi autobusów

Nowoczesna hala diagnostyczno-obsługowa MZK Opole już gotowa. Nowa inwestycja zdecydowanie poprawi komfort pracy kierowców opolskiej firmy.

-"Poprawiamy komfort i bezpieczeństwo pasażerów komunikacji miejskiej. Nowoczesna hala diagnostyczno-obsługowa do codziennej kontroli autobusów jest już gotowa! Tutaj będą przygotowywane do podróży – serwisowane, sprzątane i myte. To kolejny etap rewolucji komunikacyjnej w mieście - powiedział Tadeusz Stadnicki, prezes MZK Opole. - Wcześniej autobusy były obsługiwane przez kilka rozproszonych obiektów, pojazd jeździł w kilka miejsc i musiał czasem pokonywać nawet drogę jednego kilometra. Ta hala to zmieni."

-"Oczywiście nowa hala to też niższe koszty obsługi i czas. Kierowca tutaj zakończy pracę, wjeżdżając na halę jego czas się skończy. Czynności jakie wykonywał wcześniej przy autobusie w ramach codziennej obsługi, zostaną wykonane przez obsługę zaplecza technicznego. Czas pracy kierowcy zostanie wykorzystany maksymalnie na mieście - dodał Tomasz Zawadzki, nacz. Wydziału Komunikacji i Transportu, UM w Opolu.

W hali MZK przy ul Luboszyckiej znajduje się teraz automatyczna myjnia, miejsce do ewentualnej wymiany lub uzupełnienia płynów eksploatacyjnych i kanały przejazdowe, w których odbywa się przegląd pojazdów. Powstał także plac postojowy dla 14 autobusów przegubowych. W budynku hali znajdują się również pomieszczenia socjalne dla pracowników zaplecza i kierowców.

Wartość tej inwestycji to 11,5 mln złotych, z czego 8,7 mln złotych pozyskano z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wkład własny MZK to prawie 2,9 mln złotych.

-"Niedawno kupiliśmy nowe autobusy, które już wożą opolan - przypomniał Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. - Nie mniej ważny jest jednak projekt modernizacji zajezdni, który pozwoli lepiej zadbać o te pojazdy, a także poprawi warunki pracy załodze MZK. Cała inwestycja jest warta ponad 35 mln złotych. Projekt zakłada m.in. przebudowę wszystkich dróg komunikacyjnych, a także placów postojowych. Kluczowym elementem inwestycji jest też modernizacja stacji paliw, obejmująca wymianę wszystkich instalacji. Cała inwestycja zakończy się w 2019 roku."Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
zajezdnia
MZK Opole
unia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....