TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MZK Kutno z ofertą na leasing autobusów od...
INFOBUS.PL - Opublikowano: 09.07.2019 16:00:52 1 komentarz
fot. UM Kutno

Jak udało nam się ustalić jedna oferta wpłynęła w przetargu na leasing przez Miejski Zakład Komunikacji w Kutnie trzech nowych autobusów klasy MIDI. Czy teraz uda się ją otworzyć?

Przypomnijmy, że MZK Kutno pozyskać łącznie pięć nowych "dziesiątek". Dwa autobusy mają być za gotówkę. Przewoźnik już przystał na ofertę Solarisa. Niepowodzeniem natomiast zakończył się przetarg na siedmioletni leasing trzech autobusów. MZK "wpadła" oferta, ale nie udało się jej otworzyć i stąd decyzja o unieważnieniu przetargu.

Przewoźnik jednak nie potrzebował dużo czasu na ogłoszenie nowego postępowania. Od 26 czerwca jeszcze raz szukał dostawcy, który wyleasinguje na siedem lat, a po po upływie tego okresu za 1% wartości brutto sprzeda autobusy MZK.

Tak jak w przypadku autobusów za gotówkę oczekiwano identycznie skompletowanych pojazdów. MZK wymagało, by były to całkowicie niskopodłogowe konstrukcje z nadwoziami o długości do 10,5 m, szerokości min. 2,5 m i nie wyższe niż 3,25 m. Każdy umożliwi podróż min. 77 pasażerom, w tym nie mniej niż 20 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2 lub dwa w wariancie 2-2-0.

Pojazdy mają być napędzane silnikami diesla, które spełniają normę Euro 6. Muzą to być jednostki o pojemności 6,5 - 8 l. Nie mogą być one słabsze niż 200 kW i osiągać min. 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Zostaną one zblokowane z automatycznymi skrzyniami biegów ze zwalniaczami hydraulicznymi. Przekładnia musi posiadać oprogramowanie umożliwiające optymalizację zużycia paliwa. Nie zabraknie oczywiście systemu detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika.

"Dziesiątki" mają trafić do Kutna najpóźniej przed Bożym Narodzeniem. Termin dostawy pozostał bez zmian i dalej to 20 grudnia. Warunki w zakresie gwarancji pozostały bez zmian.

Dziś minął termin składania ofert w tym przyspieszonym przetargu. Nie wiemy póki co jakim budżetem na sfinansowanie zamówienia dysponowało MZK.

Wiemy natomiast, że wpłynęła jedna oferta. Najprawdopodobniej przedstawiło ją konsorcjum, które tworzy Solaris i PKO Leasing. Póki nie będzie potwierdzenia, że została ona odszyfrowana nie wiemy na jaką kwotę ona opiewa.

Czekamy więc na potwierdzenie. Ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to końcówka roku i wiosna przyszłego będą oznaczały spore odmłodzenie floty MZK Kutno. Elektrobusy Solarisa oraz ładowarki od Ekoenergetyki zostały już bowiem zamówione.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MZK Kutno
Solaris
PKO Leasing
wynajem
leasing
  • Kowalskyy96 – 11.07.2019

    Wybrano już najkorzystniejszą ofertę, szybko poszło;P

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....