TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MZK Kutno potwierdza i wybiera. Solarisy w leasing
INFOBUS.PL - Opublikowano: 12.07.2019 14:00:39
fot. Marcin Nader, poznanskie-autobusy.pl

Miejski Zakład Komunikacji w Kutnie kończy autobusowe zakupy. Spółka rozstrzygnęła przetarg na leasing trzech nowych autobusów klasy MIDI. Zlecenie trafi do Solarisa i jego partnera finansowego.

Przypomnijmy, że MZK Kutno pozyskać łącznie pięć nowych "dziesiątek". Dwa autobusy mają być za gotówkę. Przewoźnik już przystał na ofertę Solarisa i podpisał umowę z producentem z Bolechowa. Niepowodzeniem natomiast zakończył się przetarg na siedmioletni leasing trzech autobusów. MZK "wpadła" oferta, ale nie udało się jej otworzyć i stąd decyzja o unieważnieniu przetargu.

Przewoźnik jednak nie potrzebował dużo czasu na ogłoszenie nowego postępowania. Od 26 czerwca jeszcze raz szukał dostawcy, który wyleasinguje na siedem lat, a po po upływie tego okresu za 1% wartości brutto sprzeda autobusy MZK.

Tak jak w przypadku autobusów za gotówkę oczekiwano identycznie skompletowanych pojazdów. MZK wymagało, by były to całkowicie niskopodłogowe konstrukcje z nadwoziami o długości do 10,5 m, szerokości min. 2,5 m i nie wyższe niż 3,25 m. Każdy umożliwi podróż min. 77 pasażerom, w tym nie mniej niż 20 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2 lub dwa w wariancie 2-2-0.

Pojazdy mają być napędzane silnikami diesla, które spełniają normę Euro 6. Muzą to być jednostki o pojemności 6,5 - 8 l. Nie mogą być one słabsze niż 200 kW i osiągać min. 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Zostaną one zblokowane z automatycznymi skrzyniami biegów ze zwalniaczami hydraulicznymi. Przekładnia musi posiadać oprogramowanie umożliwiające optymalizację zużycia paliwa. Nie zabraknie oczywiście systemu detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika.

Dziesiątki" mają trafić do Kutna najpóźniej przed Bożym Narodzeniem. Termin dostawy pozostał bez zmian i dalej to 20 grudnia. Warunki w zakresie gwarancji pozostały bez zmian.

Termin składania ofert minął 9 lipca. MZK Kutno na siedmioletni leasing operacyjny z wykupem trzech "dziesiątek" przygotowało 2 960 000 PLN brutto. To oznacza, że koszt finansowania i odkupu przyjęto na poziomie nieco ponad 802 000 PLN netto. Jedyna oferta, którą otrzymał przewoźnik zmieściła się w tych szacunkach.

Przedstawił ją Solaris, prawdopodobnie ze wsparciem przy leasingu w charakterze podwykonawcy PKO Leasing. Opiewała ona na 2 919 602,49 PLN netto. A to dało koszt finansowania jednego nU10,5 w wysokości nieco ponad 791 220 PLN netto.

MZK Kutno nie potrzebowało dużo czasu na podjęcie decyzji. Formalności zajęły trzy dni i dziś spółka zaakceptowała ofertę Solarisa. To oznacza, że jeszcze w tym roku pasażerowie w Kutnie będą mogli skorzystać z pięciu nowych autobusów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MZK Kutno
Solaris
PKO Leasing
wynajem
leasing
 • Stop Dyskryminacji Kutna – 13.07.2019

  Jest nieźle! 11 nowych autobusów, infrastruktura do ładowania, wyremontowana zajezdnia, już wkrótce nowy SIP, nowa strona internetowa z dynamiczną informacją pasażerską, telemetria we wszystkich autobusach, nowy system zarządzania przedsiębiorstwem, bilety na kartach zbliżeniowych, a za kilka miesięcy również w aplikacjach mobilnych, do tego już zakończona wymiana wszystkich wiat przystankowych w poprzednim i w tym roku. Jak zauważyli komentujący na tym fanpage'u pod kilkoma poprzednimi artykułami o przetargach z Kutna - niektóre z tych elementów będą w wersjach podstawowych, ale zmiany w ciągu kilkunastu miesięcy są większe niż jakiekolwiek w dotychczasowej historii MZK Kutno. Jeszcze kilka lat temu ten zakład wyglądał jak relikt PRL. Aż trudno się doczekać chwili, kiedy Trampy i H9 wreszcie trafią na szrot!

 • Bartek Pietrzykowski – 13.07.2019

  A Markab Zgierz dalej dziaduję i robi za dziadtransa i pośmiewisko...

 • Sławomir Gugała – 14.07.2019

  A jak ex Warszawskie SU 12 z Mobilisu.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....