TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MZK Kutno ponawia przetarg na leasing autobusów
INFOBUS.PL - Opublikowano: 26.06.2019 16:00:21
fot. Karol Woźniak, phototrans.pl

Miejski Zakład Komunikacji w Kutnie nie traci czasu. Spółka ponowiła przetarg na dostawę trzech autobusów klasy MIDI w formie leasingu. Termin dostawy pozostał bez zmian, co może być w skutkach ryzykowne.

Przypomnijmy, że MZK Kutno chce kupić łącznie pięć nowych "dziesiątek". Dwa autobusy mają być za gotówkę. Aktualnie przewoźnik sprawdza ofertę Solarisa. Niepowodzeniem natomiast zakończył się przetarg na siedmioletni leasing trzech autobusów. MZK "wpadła" oferta, ale nie udało się jej otworzyć i stąd decyzja o unieważnieniu przetargu.

Przewoźnik jednak nie potrzebował dużo czasu na ogłoszenie nowego postępowania. Od dziś jeszcze raz szuka dostawcy, który wyleasinguje na siedem lat, a po po upływie tego okresu za 1% wartości brutto sprzeda autobusy MZK.

Tak jak w przypadku autobusów za gotówkę dalej mają to być reprezentanci klasy MIDI z całkowicie z niską podłogą. MZK wymaga, by były to konstrukcje z nadwoziami o długości do 10,5 m, szerokości min. 2,5 m i nie wyższe niż 3,25 m. Każdy umożliwi podróż min. 77 pasażerom, w tym nie mniej niż 20 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2 lub dwa w wariancie 2-2-0.

Pojazdy mają być napędzane silnikami diesla, które spełniają normę Euro 6. Muzą to być jednostki o pojemności 6,5 - 8 l. Nie mogą być one słabsze niż 200 kW i osiągać min. 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Zostaną one zblokowane z automatycznymi skrzyniami biegów ze zwalniaczami hydraulicznymi. Przekładnia musi posiadać oprogramowanie umożliwiające optymalizację zużycia paliwa. Nie zabraknie oczywiście systemu detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika.

"Dziesiątki" mają trafić do Kutna najpóźniej przed Bożym Narodzeniem. Termin dostawy pozostał bez zmian i dalej to 20 grudnia. Warunki w zakresie gwarancji pozostały bez zmian.

Pora na warunki, bez których spełnienia nie ma mowy o prawidłowej ofercie w kutnowskim postępowaniu. Minimum w zakresie zdolności finansowej oferenta MZK określiło na 2,5 mln PLN. Warunek doświadczenia przewoźnik z Kutna uznaje za spełniony jeśli oferent w ciągu ostatnich trzech lat dostarczył przynajmniej cztery autobusy miejskie w ramach przynajmniej dwóch dostaw. Każda z nich musi być o wartości nie mniejszej niż 2,5 mln PLN. Do kompletu jeszcze wadium. Oferta musi posiadać zabezpieczenie na sumę 30 000 PLN.

Na oferty w Kutnie czekają do 9 lipca. Przyspieszona procedura zakupowa jest efektem pilnej potrzeby. Niezmiennie ocenie ofert posłużą dwa kryteria. Cena ma 60% wagi. Do 40% można wywalczyć w nieskomplikowanej ocenie technicznej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MZK Kutno
wynajem
leasing
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....