TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MZK Koszalin z kasą na hybrydy Volvo [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 06.09.2019 13:00:50
MZK Koszalin z kasą na hybrydy Volvo [FILM]

Miejski Zakład Komunikacji w Koszalinie otrzymał ponad 9 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na budowę nowoczesnego centrum przesiadkowego przy ulicy Wąwozowej i zakup pięciu nowych autobusów hybrydowych marki Volvo.

Ponad 9 mln zł otrzyma Miejski Zakład Komunikacyjny w Koszalinie od władz samorządu województwa. Środki pochodzące z RPO WZ 2014-2020 przeznaczone zostaną na budowę nowoczesnego centrum przesiadkowego przy ul. Wąwozowej oraz zakup kolejnych nowych autobusów. Umowy przyznające unijne dofinansowanie podpisane zostały 29 sierpnia 2019 roku w Koszalinie. Podpisy na dokumentach złożyli wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj i prezes MZK Koszalin Andrzej Bacławski. Koszt zmian oszacowano na 16 mln zł. Urząd Marszałkowski z puli eurofunduszy przeznaczy na nie ponad 9 mln zł.

-"Obie inwestycje to przede wszystkim wygoda, komfort i ułatwienia transportowo-komunikacyjne dla mieszkańców Koszalina - przyznał wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.

Większa wygoda

Projekt zakłada powstanie centrum przesiadkowego, infrastruktury systemu Bike&Ride z 36 stanowiskami postojowymi dla rowerów oraz obiektu "parkuj i jedź" ułatwiającego dojazd do centrum miasta. Inwestycja uwzględnia również budowę nowych dróg dla cyklistów przy ul. Wąwozowej oraz modernizację istniejących tras przy ul. Władysława IV. Ponadto w tym miejscu Koszalina przewidziano przebudowę obecnego skrzyżowania, co usprawnić ma ruch przy nowym węźle komunikacyjnym, w tym przy zlokalizowanej tam stacji paliw.

Koszt przedsięwzięcia oszacowano na 6,7 mln zł. Urząd Marszałkowski - w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 - dołoży do utworzenia nowoczesnej infrastruktury komunikacyjnej prawie 4 mln. Prace przy inwestycji trwają i mają się zakończyć do grudnia 2019 roku.

-"Cieszę się, że kolejne podejście do budowy węzła zakończyło się pomyślne. To niełatwa inwestycja, dlatego zdecydowaliśmy o podziale działań na etapy, by udało się znaleźć jej wykonawcę. Miejsce przy ulicy Wąwozowej zmieni się bardzo mocno. Co ważne dla pasażerów, będzie nowoczesne i funkcjonalne - przekonywał prezes MZK Koszalin Andrzej Bacławski.

Nadjeżdża Volvo

Koszalińska flota wzbogaci się o też o nowe autobusy, na które już została podpisana umowa z firmą Volvo Polska. O tym wydarzeniu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Pięć nowych pojazdów Volvo 7900LH, które pojawią się w mieście jeszcze w tym roku, zostanie wyposażonych w napęd hybrydowy. Unijne egzemplarze będą klimatyzację, niską podłogę oraz wszelkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Warto dodać, że w 2017 r. nabył w ramach także unijnego wsparcia 7 szt. nowych autobusów marki Scania. Ich wartość to blisko 7 mln zł, a dofinansowanie wyniosło wówczas ponad 4 mln zł. Z kolei koszt zakupu hybryd Volvo to 9,4 mln zł, z czego 5,5 miliona stanowi wsparcie z RPO.

Jak podkreślił podczas konferencji Andrzej Bacławski, żadna z inwestycji nie jest zagrożona, a autobusy dotrą do Koszalina najpóźniej 6 grudnia tego roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
unia
hybryda
MZK Koszalin
Volvo

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....