TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MZK Konin kupuje 6 elektrobusów i 3 ładowarki
INFOBUS.PL - Opublikowano: 21.06.2019 14:00:38
fot. MZ, phototrans.pl

Miejski Zakład Komunikacji w Koninie ogłosił pierwszy z przetargów, w ramach części taborowej unijnego projektu, który realizuje miasto. Spółka szuka dostawcy sześciu elektrobusów klasy MAXI wraz z trzema, zapewne wolnymi ładowarkami.

Unijny projekt
Przypomnijmy, że pod koniec marca umowę na transportowe dofinansowanie podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu prezydent Konina Piotr Korytkowski i skarbnik Irena Baranowska. W ramach unijnego projektu wielkopolskie miasto chce:

  • kupić sześć nowych autobusów hybrydowych i tyle samo nowych autobusów elektrycznych
  • postawić trzy ładowarki wolnostojące dla autobusów
  • przebudować prawie 400 m ciągów pieszych na pieszo-rowerowe
  • wybudować 9 punktów przesiadkowych typu bike&ride (przystanki ze stojakami dla rowerów)
  • uruchomić aplikację do zarządzania flotą pojazdów oraz systemu informacyjnego tablic wraz z systemem dyspozytorskim (centrum obsługi wraz z osprzętem, oprogramowanie, 9 tablic informacyjnych elektronicznych do zamontowania na punktach przesiadkowych)

Koszt całego przedsięwzięcia to 31 245 985,85 zł, dofinansowanie z WRPO 2014-2020 wynosi 21 706 388,92 zł. Brakująca kwota, niespełna 10 milionów, to wkład własny miasta.

Zaczynają elektrobusy
Rozpoczęła się właśnie taborowa część projektu. Wczoraj, 20 czerwca konińskie MZK rozpoczęło pierwszy przetarg. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa sześciu fabrycznie nowych, wyprodukowanych w 2020 roku niskopodłogowych autobusów miejskich o długości 11 - 12 m z napędem elektrycznym. Pojazdy muszą być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Każdy z nich musi umożliwiać podróż przynajmniej 60 pasażerom, w tym nie mniej niż 26 na miejscach siedzących. Min. siedem foteli ma być dostępnych z niskiej podłogi. Napęd ma być oparty na jednym lub dwóch silnikach trakcyjnych o łącznej mocy 150 kW. Pojazdy mają być wyposażone w baterie trakcyjne o pojemności min. 200 kWh. Ich pełne naładowanie ma zająć nie więcej niż sześć godzin.

Dodatkowo przedmiot zamówienia obejmuje dostawę, montaż i uruchomienie trzech wolnostojących dwustanowiskowych ładowarek o minimalnej mocy 2x60 kW, podłączanej za pomocą złącza plug-in do autobusów.

"Elektryki" będą objęte co najmniej dwuletnią gwarancją całopojazdową, a baterie min. sześcioletnią. Dodatkowo ich dostawca ma zapewnić konińskiemu przewoźnikowi dostęp do części zamiennych przez okres min. 15 lat. Całe zamówienie ma być wykonane do końca maja 2020 r. Jego szacunkowa wartość to 3 129 044 euro netto, czyli niespełna 13,42 mln PLN netto. To by oznaczało szacunkowy koszt pozyskania jednego elektrobusu z "pół-ładowarką" w wysokości ok. 2 236 543 PLN netto.

Czekając na SIWZ przechodzimy do warunków formalnych postępowania. Minimalny poziom zdolności finansowej oferenta MZK określiło na minimum 10 mln PLN. Warunek doświadczenia spółka uzna za spełniony jeżeli uczestnik przetargu wykaże, że w ciągu ostatnich trzech lat wykonał co najmniej jedną dostawę obejmującą minimum dwa fabrycznie nowe, niskopodłogowe, jednoczłonowe autobusy elektryczne wraz z ładowarkami określonej marki i typu oferowane w niniejszym postępowaniu lub dwie dostawy co najmniej jednego fabrycznie nowego, niskopodłogowego, jednoczłonowego autobusu elektrycznego wraz z ładowarką, określonej marki i typu. Oferty należy zabezpieczyć wadium w wysokości 350 000 PLN.

Termin składania ofert mija 30 lipca. Ich ocenie posłużą trzy kryteria. Cena ma 60% wagi. Do 10% można wywalczyć dzięki odpowiednio korzystnym dla MZK warunkom gwarancji. Pozostałe 30% to ocena techniczna.

Ostatnie zakupu autobusowe w Koninie miały miejsce w ubiegłym roku. Miejski przewoźnik wzbogacił się wtedy o osiem Scanii Citywide 12LF. Z kolei przez ostatnie miesiące byliśmy świadkami testów kilku pojazdów w MZK. Spółka jako pierwsza w Polsce miała okazję objeździć hybrydowego Mercedesa Citaro C2 G. Wcześniej natomiast przewoźnik testował hybrydowe Volvo 7900 z MPK Inowrocław oraz demonstracyjnego Solarisa Urbino 12.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MZK Konin
elektrobus
ładowarka

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....