TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MZK Kędzierzyn-Koźle wybrało. MINI-turystyk od Mercuca
INFOBUS.PL - Opublikowano: 27.06.2019 12:00:10
MZK Kędzierzyn-Koźle wybrało. MINI-turystyk od Mercuca

Turystyczna flota Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Kędzierzynie-Koźlu za pewne powiększy się. Przewoźnik zaakceptował jedyną ofertę, która wpłynęła w przetargu na dostawę nowego turystycznego autobusu klasy MINI. Autobus- za pośrednictwem swojego dealera- przekaże Mercus.

Przypomnijmy, że MZK chodziło o fabrycznie nowego minibusa. Będzie to konstrukcja z nadwoziem o długości do 8 m, szerokości maksymalnie 2,5 m i nie wyższa niż 3,2 m. Musi umożliwiać podróż min. 22 pasażerom na miejscach siedzących. Wejście na pokład ma być zapewnione dzięki jednej parze drzwi.

Pojazd ma być napędzany silnikiem diesla, który spełnia przynajmniej normę Euro 6. Jednostka ma być nie słabsza niż 125 kW. MZK wymaga zblokowania silnika z automatyczną skrzynią biegów, która ma posiadać przynajmniej siedem przełożeń.

Przestrzeń pasażerska oraz kabina kierowcy mają być klimatyzowane za pomocą agregatu o mocy chłodniczej min. 9 kW. Pojazd ma być wyposażony w monitoring oraz w gniazda USB przy każdym fotelu. Minibus ma zostać dostarczony do Kędzierzyna-Koźla najpóźniej do końca roku. Będzie on objęty dwuletnią gwarancją.

MZK do 10 czerwca czekało na oferty. Na pozyskanie małego "turystyka" spółka przygotowała 281 620 PLN netto. Jedyna propozycja, którą wtedy otworzył przewoźnik zmieściła się w jego szacunkach.

Przedstawił ją warszawski Truck Export-Import Wynajem, a więc sprzedawca minibusów produkowanych przez Mercusa. Firma wyraziła gotowość sprzedania do Kędzierzyna-Koźla jednego pojazdu za 259 000 PLN netto.

W tej sytuacji rozstrzygnięcie wydawało się być formalnością. Wczoraj, 26 czerwca stało się ono faktem. Kędzierzyński przewoźnik przystał na ofertę warszawskiej firmy. Oczywiście otwarte pozostaje pytanie co zaoferowano dla MZK. Odpowiedź jest kwestią czasu.

Mały "turystyk" to nie jedyne tegoroczne zakupy w Kędzierzynie-Koźlu. Miejski przewoźnik odbierze w tym roku jeszcze trzy Solarisy Urbino 12, które zamówiło miasto. Od kilku tygodni natomiast eksploatuje pierwszy w swojej historii autobus hybrydowy. O spalinowo-elektrycznym Volvo 7900 pisaliśmy tutaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MZK Kędzierzyn-Koźle
Mercus
Truck Export-Import Wynajem
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....