TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MZK Gorzów z kasą na diesle i hybrydy
InfoBus.pl - Opublikowano: 04.05.2017 17:08:17 6 komentarzy
MZK Gorzów z kasą na diesle i hybrydy

4 maja 2017 r. Zarząd Województwa Lubuskiego przyznał dofinansowanie projektowi MZK Gorzów Wlkp. na zakup 10 szt. niskopodłogowych autobusów miejskich, na które ogłoszony został już przetarg.

Dotacja w wysokości 9 mln zł trafi na konto projektu pt: "System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wlkp. – tabor autobusowy", złożonego przez Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. Projekt zakłada zakup 10 klimatyzowanych autobusów niskopodłogowych, w tym 6 z napędem hybrydowym.

Celem projektu jest zapewnienie mieszkańcom MOF Gorzowa Wlkp. nowoczesnego, funkcjonalnego oraz dostępnego taboru komunikacji publicznej w drodze zakupu 10 sztuk klimatyzowanych autobusów niskopodłogowych (w tym 6 autobusów z napędem hybrydowym), wyposażonych w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz spełniających wymagania normy Euro 6. Zakup w/w autobusów pozwoli m.in. na: ograniczenie zanieczyszczeń powietrza spowodowanych ruchem drogowym, zredukowanie ilości osób korzystających z transportu indywidualnego na rzecz komunikacji miejskiej, polepszenie funkcjonowania systemu transportu publicznego, w drodze zredukowania zatłoczenia, poprawę bezpieczeństwa ruchu.

Wartość wnioskowanego dofinansowania dla projektu wynosi 9 mln zł, natomiast całkowita wartość projektu wynosi 15,4 mln zł.

Unijna dziesiątka

18 kwietnia 2017 r. lubuski przewoźnik ogłosił przetarg na zakup tych pojazdów, dzieląc postępowanie na dwa zadania:

 1. dostawa 4 autobusów o dużej pojemności klasy MEGA solo tzw. "piętnastek" (o długości od 14,5 do 15m) o napędzie spalinowym z silnikami Euro ;

 2. dostawa 6 autobusów standardowych klasy MAXI (o długości od 11,5 do 12,15 m) o napędzie elektryczno-spalinowym, gdzie napęd w autobusach będzie realizowany tylko przez silnik/i elektryczne a silnik spalinowy będzie służył tylko do doładowywania magazynu energii elektrycznej poprzez systemy: akumulatorów / superkondensatorów.

O tym jakie firmy podejdą do tego zamówienia przekonamy się 23 maja, kiedy wyznaczano termin otwarcie ofert.

MAN już jest

Przypomnijmy, że w lutym 2017 r. MZK Gorzów Wlkp. odebrał 15 nowych autobusów MAN Lion`s City. Dzięki tej inwestycji gorzowska flota liczy sobie obecnie 72 autobusy. Wszystkie są niskopodłogowe. Dostawa pojazdów zrealizowana została w formie leasingu finansowego. W postępowaniu przetargowym złożona została jedna oferta przez konsorcjum MAN / mLeasing Sp. z o.o.

Zgodnie z umową cena netto jednego autobusu zawierająca koszty leasingu na okres 6 lat to 987 285,08 PLN netto, a całkowita wartość umowy, czyli 15 sztuk autobusów to kwota 14 809 291,20 PLN netto, co daje jednostkową cenę netto pojazdu na poziomie 987 286, 06 PLN netto.

W ramach wcześniejszych zakupów - zakończonych w maju 2016 r. - Gorzów wydzierżawił na 10 lat 10 szt. Nowych Urbino 12. Umowa wówczas opiewała na 12 mln PLN.

Unijna roszada

Gorzów szukając dofinansowania na zakup nowych pojazdów początkowo aplikował do POliŚ. W sierpniu 2015 roku miasto uzyskało jednak informację o wyłączeniu z konkursu autobusowych projektów i preferowaniu ? w ramach POIiŚ transportu szynowego. Urząd marszałkowski decyzją z dnia 8 marca 2016 r. umożliwił jednak ZIT-om aplikowanie w ramach Poddziałanie 3.3.1 RPO-L2020, przy czym wprowadził dla Gorzowa ograniczenie kwotowe do 10 mln PLN dofinansowania oraz zastrzeżenie, iż możliwe jest wnioskowanie wyłącznie w ramach zakupu taboru (typ II projektu). I tak się stało, czego najlepszym dowodem jest dzisiejsza umowa.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Gorzów Wlkp.
przetarg
unia
 • hehs – 04.05.2017

  ciekawe, czy Solar wystartuje :P

 • Lecov – 05.05.2017

  Oby nie

 • farafiu – 05.05.2017

  Oby tak.

 • nikodem – 05.05.2017

  niech bedzie lajons

 • a – 06.05.2017

  Ale baton

 • Polacy – 13.05.2017

  Niestety Solaris robi dobre Autobusy tylko na eksport . Do polski idzie sam badziewie. Każde miasto które posiada Solarisy jest nie zadowolone. Niestety

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....